با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


حیدر جهانبخش، عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی و رئیس کمیسیون محیط زیست و انرژی سازمان نظام مهندسی

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

مدیریت کلان شهرها باید با مسایل زیست‌محیطی هماهنگ شود

با چه هدف و انگیزه‌ای مبادرت به برگزاری این سمینار کردید؟

اهداف سمینار از ابتدا برای ما مشخص بود، با وجود آن تحقق آن در مقیاس اجرایی اندکی مبهم بود. این اهداف سه حوزه مهم را شامل می‌شود: 1- مدیریت شهری که امروزه بحث‌های مدیریت شهری نباید به شهرداری محدود شود بلکه تمامی عواملی که در مدیریت شهری دخیل هستند باید در این سیستم تعریف شوند. 2- بحث کلان شهرها که روز به روز در حال ازدیاد است3- از همه مهمتر مسایل زیست محیطی است که باید مدیریت کلان‌ شهرها با مسایل زیست محیطی کاملا هماهنگ شود. این کنفرانس که دومین کنفرانس ملی در این حوزه است بر مساله آب در مسایل زیست محیطی تمرکز دارد و با این هدف برگزار شده است. درواقع هدف اصلی این سمینار تمرکز بر مساله آب است.

سطح سمینار را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا انتظارات برآورده شده است؟

در دوره پیش توقع داشتیم که سطح علمی و اجرایی بالاتر باشد، با وجود آن به این خاطر که مشارکت نهادهای مردمی بیشتر بود نگاه یک نگاه عمومی بود. در این دوره سعی شده است که هم بحث‌های علمی، تخصصی و هم اجرایی را اضافه کنیم. ما در دور قبل نگاهمان به سمت مسئولیت‌های اجتماعی با مشارکت جدی سازمان‌‌های مردم نهاد رفت، با وجود آن در این دوره به بحث کلان شهرها در مقیاس کشوری، شهری و مردمی نگاه شد و طبیعتا نتایج قوی‌تری را به دنبال خواهد داشت.
شریف مطوف، استاد دانشگاه شهید بهشتی
باید مشکلات زیست محیطی را به حوزه‌های عمومی ببریم

دلیل اصلی برگزاری این سمینار چیست؟

میان مسئولین اجرایی و متفکرین رابطه‌ای وجود ندارد و یا اگر وجود دارد بسیار ضعیف است. در نظر داشته باشید که حاصل فکر متفکرین باید به مرحله اجرا در آید. باید مسیر میان این رابطه کوتاه و مستقیم باشد و آن تولید علم که می‌توان نام حکمت نظری را بر آن نهاد به حکمت عملی متصل کنیم. به نظر من این مشکل اصلی در جامعه ما است.

دومین باری است که این سمینار برگزار می‌شود، سطح این سمینار را نسبت به سمینارهای قبلی چگونه ارزیابی می کنید؟

سمینار قبل بحث‌های کلی را پوشش می‌داد و این سمینار بر بحث‌های تخصصی تمرکز دارد و قرار بر این است که هر ساله یکی از معضلات را مورد بررسی قرار دهیم. سمینار قبلی بازخورد بسیار خوبی داشت و باید بگویم که حتی فراتر از حد انتظار بود. این سمینار نیز در سطح بسیار خوبی برگزار شد و استقبال خوبی نیز از آن به عمل آمد. هدف ما این است که مشکلات محیط زیستی را به حوزه عمومی و آنجایی که کاربران، متخصصین و برنامه ریزان هستند ببریم و فهم کاملی از مسایل استراتژیک را منتشر کنیم که بتوانیم تعاملی سازنده با یکدیگر داشته باشیم.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

حیدر جهانبخش، عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی و رئیس کمیسیون محیط زیست و انرژی سازمان نظام مهندسی

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا