با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


محمد حسین مقیمی، معاون وزیر کشور

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق,محمد حسین مقیمی

چه نیاز و یا هدفی موجب برپایی این رویداد بزرگ شده است؟

کشور ما کشوری است که تاکنون حوادث مختلفی را به خود دیده است و چیزی نزدیک به سی و چهار نوع مخاطره را در کشور داریم. اولین حسن این نمایشگاه این است که آگاهی‌های لازم را در خصوص اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد به متخصصین، مدیران و در نهایت مردم داده می‌شود و کارهایی که در سطح جهانی برای پیشگیری و شناخت این اتفاقات نیز رخ می‌دهد را نیز ارائه می‌کند. این امر خود موجب ارتقا سطح آگاهی مردم می‌شود.

این رویداد را چگونه دیدید؟

نمایشگاه در سطح خوبی برگزار شد و در کنار نمایشگاه همایش نیز برگزار شد و آخرین دست‌آوردهای علمی از طریق طریق مقالات ارائه شده در اختیار عموم قرار گرفت و علاوه بر آن بلای طبیعی و غیر طبیعی بررسی شد. در نظر داشته باشید که کشور ما در معرض بلایای طبیعی بسیاری قرار داد و هر چند وقت یکبار ما باید در جریان دست‌اوردهای علمی جهان قرار بگیریم و از آن برای پیش‌گیری و همچنین پایین آوردن ریسک مخاطرات استفاده کنیم.
همانطور که اشاره کردید ما در کشور حادثه‌خیزی زندگی می‌کنیم، اگر خدای ناکرده در کشور با بحرانی روبه رو شویم تا چه میزان در مدیریت آن موفق خواهیم بود؟
بحران‌هایی که در کشور رخ می‌دهد با هم متفاوت است. زمانی با بحران‌هایی مانند زلزله و سیل و ... روبه رو هستیم و زمانی بحرانی مانند کم آبی، آتش‌سوزی در جنگل‌ها، فرسایش خاک و ... کشورمان را تهدید می‌کند و نحوه برخورد با هرکدام از این بحران‌ها متفاوت است. تمامی این مسایل بیانگر این مطلب است که مسئولین ما نسبت به این مساله حساسیت بالایی دارند. سال‌های گذشته بیشتر به سیل و زلزله و حوادث این‌چنینی بها داده می‌شد و بیشتر تحقیقات حول محور بحران‌های این‌چنینی بود. پس از زلزله رودبار، آیین‌نامه 2800 ثمره کار و تحقیقات متخصصین بود؛ بحث مدیریت بحران و تشکیل سازمان مدیریت بحران نیز از جمله تجربیات زلزله بم است.

برگزاری همچنین رویدادی چه تاثیراتی را در پی خواهد داشت؟

همنانطور که پیش از این نیز متذکر شدم پیش از این بحران‌هایی مانند سیل و زلزله و امثال آن مورد توجه قرار گرفته می‌شد، در حالیکه در حال حاضر بحث خشکسالی و کمبود آب بزرگترین مشکل دنیا و همچنین مشکل کشور است. اگر در نمایشگاه‌های اینچنینی به این مسایل نیز پرداخته شود، مردم نسبت به مسایل پیش‌روی خود آگاهی بیشتری پیدا می‌کنند و برای مقابله با آن آماده‌تر خواهند بود. در نظر داشته باشید که عدم توجه به محیط زیست کشور مشکلاتی را برای ما به وجود آورده است که باید با اقدامات بیشتر در این خصوص مشکلات را برطرف سازیم و در نهایت باید بگویم که باید به بحران‌هایی از این دست نیز توجه بیشتری شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

محمد حسین مقیمی، معاون وزیر کشور

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا