با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


هاشم ستاره، مدرس داننشگاه صنعتی نفت آبادان و دبیر علمی همایش

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق,صنعت نفت آبادان

سمینارها باید از عناوین تخصصی‌تری برخوردار باشند

با چه انگیزه‌ای در این سمینار حضور پیدا کردید؟

از سمینار انتظار بیشتری داشتم و فکر می کردم که افراد متخصص بیشتری در سمینار حضور داشته باشند. همچنین ماهیت سمینار از این جهت که یک سمینار تخصصی است و یا سمینار دانشجویی باید کاملا مشخص باشد، با وجود آن می‌توان گفت که سمینار در سطح خوبی برگزار شد.

مقالات ارائه شده را چطور دیدید؟

مقاله مقاله خوبی بود و تم آن به یک دفاع و یا تز نزدیک بود. در کل مقالات ارائه شده مقالات خوبی بودند، با وجود آن از مقالات انتظار بیشتری داشتم و فکر می کردم که از سطح بالاتر برخوردار باشند.

شما به عنوان یک فرد دانشگاهی برای بالاتر بردن سطح علمی سمینارها چه پیشنهادی دارید؟

دیگر نباید در کشورمان از عناوین کلی برای سمینارها استفاده کرد. از لحاظ تخصصی و علمی کشور ما به مرحله‌ای از رشد و بلوغ رسیده است که دیگر باید سمینارها از عنوان‌های تخصصی‌تری برخوردار باشند و روی گروه هدف مشخصی نیز باید سرمایه‌گذاری شود. باید سمینارها دسته‌بندی شوند، به عنوان مثال باید ملی، تخصصی و یا دانشجویی باشد و عنوان سمینار طیف و گروه هدف را مشخص کند. به عقیده من برپایی سمینار با بحث‌های کلی و گسترده که جمعیت هدف آن مشخص نیست نمی‌تواند اثرگذار باشد.


میلاد احمدی، دانشجوی دکتری تخصصی سلامت در بلایا و فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز

sanatenaft abadan iranalarm,سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق

سمینارها باید با مشارکت بخش دانشگاهی برگزار شود

پنجمین همایش HSE و سیستم‌های امنیتی را چطور دیدید؟

همایش همایش خوبی بود، هرچند که می‌توانست خیلی بهتر از این‌ها برگزار شود. همچنین سخنرانان کلیدی در همایش حضور داشتند که سخنرانی آن‌ها برای شرکت کنندگان بسیار مفید بود.

با چه هدف و انتظاری به این همایش آمدید؟

من سه مقاله داشتم که هرسه به عنوان سخنرانی پذیرفته شد و من در واقع برای ارائه مقالات و همچنین استفاده از مقالات ارائه شده توسط دیگردوستان به این سمینار آمدم. پس از ارائه مقاله جلسه پرسش و پاسخ نیز داشتیم دوستان سولات بسیار مفیدی پرسیدند و این سوالات می‌تواند به عنوان یک نیرو محرکه بسیار قوی برای تحقیقات بعدی عمل کند.

برای ارتقای سطح سمینارهای اینچنینی چه پیشنهادی دارید؟

به نظر من باید برگزاری سمینارها با کمک بخش دانشگاهی انجام شود، چرا که در این صورت هم دانشجویان می‌توانند استفاده لازم را از سمینار ببرند و هم نقد بیشتری اتفاق می‌افتد. دانشگاه‌ها واقعا برای همکاری در زمینه‌های تخصصی علاقه‌مندند. باید برگزاری‌ها مشارکتی باشد. ما می‌توانیم به هر سمیناری به عنوان یک هدف نگاه کنیم، یعنی خودمان با همراهی اساتید و دانشجویان آن را به عنوان یک طرح تحقیقاتی انجام دهیم. حتی می‌توان به نکات ریز نیز دقت کرد و آن را به عنوان یک مقاله و یا طرح ثبت کرد تا از این طریق مشکلاتی که در جامعه و یا صنایع وجود دارد کاهش یابد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

هاشم ستاره، مدرس داننشگاه صنعتی نفت آبادان و دبیر علمی همایش

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا