با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


اسماعیل نجار، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق
نمایشگاه محل تبادل افکار، اندیشه‌ها، تجهیزات و امکانات است

با چه هدف و انگیزه‌ای این رویداد بزرگ را برگزار کردید؟

جمهوری اسلامی ایران یک کشور حادثه خیز است؛ تا کنون حوادث گوناگونی را شاهد بودیم و همچنین ممکن است حوادثی را نیز در آینده شاهد باشیم، بنابراین باید همواره آماده باشیم و این آمادگی را در همه سطوح ارتقا دهیم. بحث نمایشگاه‌ها، بحث تجهیزات و امکاناتی است که در تمامی مراحل مدیریت بحران به ویژه در مرحله مقابله لازم است. خوشبختانه دومین رویداد جامع مدیریت بحران توسط بخش خصوصی با پشتیبانی سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد.

اگر خدای ناکرده حادثه‌ای رخ دهد آیا شرایط و پتانسیل لازم را برای مقابله با آن بحران داریم؟

در نظر داشته باشید که تمام کار در دست خود مردم است. می‌توان در برخی از مواقع حادثه را پیش‌بینی و از به وقوع پیوستن آن پیشگیری کرد، با وجود آن متاسفانه ما نمی‌توانیم جلوی بسیاری از حوادث را بگیریم. اما با جرات می‌توان گفت به شرط آنکه رعایت اصول ساخت و ساز را بکنیم در حد بسیار مطلوبی می‌توانیم کاهش خسارت جانی و مالی را داشته باشیم. امروزه علم و اندیشه را در اختیار داریم و خیلی از جوامع توانسته‌اند خودشان را به بکار گیری علم ایمن کنند. بسیاری از کشورها مانند ژاپن که حوادث بسیاری دیده‌اند و شاید بالغ بر ده‌ها هزار نفر دراین حوادث جان باختند امروزه علم را به خدمت گرفته‌اند و آن را به صورت عملیاتی و اجرایی درآورده‌اند. در زلزله‌های بالای هفت ریشتر حتی یک نفر جان باخته نیز گزارش نشده است؛ بنابراین می‌توانیم خود را در مقابل حوادث بیمه کنیم و تمام اینها مستلزم این است که مردم مشارکت داشته باشند.

مردم چگونه می‌توانند در این زمینه مشارکت کنند؟

باید کیفیت ساخت و سازها بالا رود. تاکنون بارها و بارها گفته‌ام همانگونه که نمای ساختمان و دکوراسیون برای ما مهم است باید به کیفیت ساختمان(هم در ساخت و ساز و هم در خرید) نیز توجه شود. دستگاه‌های نظارتی ما نیز باید نظارت درستی داشته باشند. در بحث مصالح استاندارد نیز باید تلاش شود و مصالح ما باید از استانداردهای لازم و کافی برخوردار باشند. اگر همه سطح خود را بالا ببریم به نظر می‌رسد که بتوانیم خود را ایمن کنیم. در نظر داشته باشید که نمی‌توان در مسیر سیل خانه ساخت و بعد از خراب شدن خانه توسط سیل شکایت کرد.

دومین دوره است که این رویداد برگزار می‌شود، نمایشگاه امسال را نسبت به دوره پیش چگونه دیدید؟

نمایشگاهی که برگزار شده است نسبت به سال گذشته هم از کیفیت و هم از کمیت بالاتری برخوردار است. نمایشگاه محل تبادل افکار، اندیشه‌ها، تجهیزات و امکانات و همچنین ارتقا این موارد است. امیدوارم که این نمایشگاه سالیان متوالی برگزار شود و هیچ حادثه‌ای هم نداشته باشیم.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 99.99% - 3802 votes

100%

اسماعیل نجار، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور

Book rating: 100 out of 100 with 3802 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا