با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


سید حسین هاشمی، استاندار محترم تهران

سيستم اعلام و اطفاء حريق ، حریق ,تجهیزات آتش نشانی,مجله حریق,سید حسین هاشمی, استاندار محترم تهران

نمایشگاه بهترین مکان برای ایجاد آگاهی در میان مردم است

نظر شما در خصوص نمایشگاه مدیریت بحران امسال چیست؟

من تاکنون نمایشگاه بسیار دیدم و رشته تخصصی من نیز صنعتی است. باید بگویم که تنوع نمایشگاه در سطح بسیار خوبی است. حضور بخش خصوصی و افراد خلاق در این نمایشگاه نیز بسیار چشمگیر است. همچنین این مساله را نیز به فال نیک می‌گیریم که در بخش صنایع دانش بنیان برخی اقدامات بسیار خوب و شایان توجهی داشته‌اند. دستگاه‌های دولتی ما نیز که وظیفه ذاتیشان اقتضا می‌کند حضور بسیار خوب و پر رنگی داشتند.

آیا اقدامات صورت گرفته را کافی می‌دانید؟

با توجه به حساسیت‌های موجود در کلان شهر تهران این مساله را باید به فال نیک بگیریم، با وجود آن نباید مساله به این مهمی به این‌جا ختم شود. برای سال‌های بعد باید این نمایشگاه تکمیل‌تر شود و اطلاع‌رسانی دقیق‌تری برای مردم انجام شود. متاسفانه مردم کاملا نسبت به اقداماتی که در تهران و سطح کشور انجام می‌شود و همچنین نسبت به عکس‌العمل‌ درست و مناسبی که باید در مواقع بحران از خود نشان دهند بی‌اطلاع هستند.

چگونه می‌توان به این مهم نایل آمد و مردم را با ذات بحران و اقدامات موثر و مناسب پس از آن آشنا کرد؟

یکی از راه‌های آن اطلاع‌رسانی و آموزش است. باید مردم نسبت به مسایل آگاهی کامل و آشنایی پیدا کنند تا از این طریق بتوان خطرات احتمالی را کاهش داد، مانند کاری که در تمام دنیا انجام می‌شود. این نمایشگاه بهترین مکانی است که می‌توان از طریق آن آگاهی لازم را در افراد به وجود آورد. ای کاش از مدارس و دانشگاه‌ها نیز برای بازدید می‌آمدند و اینگونه نمایشگاه موثر تر بود. اگر ما بتوانیم این دانش و آگاهی را به زندگی مردم منتقل کنیم کار ما در زمان بحران بسیار راحت و آسان می‌شود.

در حال حاضر مدیریت بحران در کشور در چه سطحی است؟

در سطح شهر تهران امکانات خوبی در اختیار داریم، با وجود آن برای اولین باری که بازدید کردیم هم اعلام کردم که این امکانات برای یک شهر با جمعیت بیشتر از پانصد هزار نفر پاسخگو نیست و این درحالی است که تهران بالای هشت میلیون جمعیت دارد. در این خصوص با آقای وزیر صحبت کردم؛ پس از آن ایشان ما را موظف کردند که برای ستاد بحران کشور جانمایی جدیدی داشته باشیم. دو نقطه یکی در جنوب مرقد امام(چهل هکتار) و دیگری در اطراف فرودگاه امام (صد هکتار) مشخص کردیم که در حال حاضر زمین آن آماده است و در حال طراحی آن هستیم که اگر خدای ناکرده زمانی به مشکل برخوردیم بتوانیم از آن به عنوان مرکز ستاد بحران کشور استفاده کنیم. ستاد بحران تهران باید بیش از این توسعه پیدا کند و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم، اما آنچه که برای کشور لازم است مرکزیت ستاد است که آن را در دو نقطه جانمایی کردیم.

حرف آخر...

اگر ما بتوانیم از تمامی امکاناتی که در این‌جا داریم خوب استفاده کنیم و اطلاع‌رسانی نیز به خوبی و به طرز موثری انجام شود می‌توانیم آرامش را برای مردم به ارمغان آوریم و از نگرانیشان بکاهیم. این کار در جایگاه خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین در انتها از تمامی شرکت‌ها اعم از خصوصی و دولتی، تمامی دست‌اندرکاران و به خصوص از تمامی کسانیکه به صورت دانش بنیان کار می‌کنند تشکر می‌کنم.

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

سید حسین هاشمی، استاندار محترم تهران

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا