با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


کنفرانس خبری ثبت استاندارد ملی برگزار شد

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت
کنفرانس خبری ثبت استاندارد ملی با حضور اعضاء هیئت مدیره و روسای کمیسیونهای تخصصی اتحادیه سراسری و رسانه‌های تخصصی در روز دوشنبه مورخ 24 آبان ماه با خوش آمدگویی «مسعود شنتیایی»، ریاست محترم اتحادیه برگزار شد.
به گزارش ایران آلارم، «سعید صفوی»، دبیر تدوین استاندارد و عضو هیئت مدیره اتحادیه در خصوص فعالیت‌های کمیسیون نظارت تصویری در این کنفرانس خبری گفت: این کمیسیون در سال۹۳ به بررسی فنی و تخصصی مناقصات و خرید تجهیزات دوربین مداربسته و تعیین نسبت‌های کیفی قیمتی آن‌ها با توجه به صرفه و صلاح کشور و همچنین بررسی استانداردهای روز دنیا و تطبیق آن با شرایط مورد نیاز کشور و تدوین استانداردهای بومی پرداختند و سپس فهرست بها خدمات فنی مهندسی مطابق با شرایط فنی کار و وضعیت اقتصادی کشور تهیه شد و قوانین، بخشنامه‌ها، مقررات و تعیین مقررات مخل فعالیت‌های صحیح قانونی شرکت‌ها بررسی شد و اصلاح و یا حذف برخی از موارد به مراجع قانونی ذیربط پیشنهاد شد.
صفوی گفت: از دیگر فعالیت‌های این کمیسیون می‌توان به بررسی آخرین پیشرفت‌های تکنولوژیک روز دنیا و امکان بومی‌سازی قابل استفاده در داخل کشور و همچنین بررسی شرایط بازرگانی و تولیدی در کشور و تعیین کالاهای با قابلیت‌ تولید داخلی و کالاهای غیر قابل تولید اشاره کرد.
او در خصوص اقدامات انجام گرفته در خصوص فرایند تدوین استاندارد گفت: بیش از ۱۶داکیومنت در خصوص سیستم‌های نظارت تصویری جمع آوری شده است و با پارامترهای: الف-تاریخ انتشار مقاله یا مطالب مورد بررسی ،ب-اعتبارسنجی نویسنده و یا سایت منتشر کننده مطالب مورد بررسی، ج-جامع بودن مطالب ارایه شده در حوزه مربوطه ، د-فراگیر و کاربردی بودن مطالب، بررسی و ارزیابی شدند و در نهایت انتخاب استاندارد BSEN 50132-7که اقتباس از استاندارد EN50132-7(آخرین ویرایش۲۰۱۱) است انجام شد.
صفوی افزود: در ادامه، درخواست را در سامانه استاندارد ملی ایران ثبت کردیم که در تاریخ ۱۹/۰۸/ ۱۳۹۳در کمیته برنامه ریزی تایید شد.
دبیر تدوین استاندارد و عضو هیئت مدیره اتحادیه در ادامه گفت: این کمیته در تاریخ ۲۵/۱۱/ ۱۳۹۳جهت تایید تدوین استاندارد ملی با حضور طیف مختلفی از دست‌اندرکاران این حوزه و تایید اکثریت اعضا حاضر جهت تدوین این استاندارد برگزار شد و پس از آن به ترجمه متن استاندارد پرداختیم که بررسی و اعلام نظر اعضا کمیسیون بر روی متون ترجمه شده ۱۲جلسه به طول انجامید.
صفوی در انتها گفت: از دیگر موارد این فرایند اعمال اصلاحات و بومی‌سازی برخی از موارد موجود در متن استاندارد و برگزاری کمیسیون فنی و تایید از سوی اعضا حاضر را می‌توان نام برد که به اداره استاندارد جهت طرح در کمیته نهایی ارایه شد و پس از بازگشت از اداره استاندارد و اعلام استاندارد جدید IEC 62676-4، ترجمه مجدد تغییرات استاندارد جدید صورت گرفت و کمیته فنی مجددا برگزار شد و پس از ارایه گزارش و درخواست جهت کمیته نهایی، این کمیته در اداره استاندارد برگزار شد که پس از ۳جلسه بحث و تبادل نظر تایید و با اعمال اصلاحات و تغییرات بر استاندارد و ارسال جهت ثبت نهایی و سپس تخصیص کدملی، در نهایت این استاندارد با کد ملی ۴-۲۱۱۲۲ در تاریخ شهریور-مهر ماه ۹۵ در سازمان ملی استاندارد ایران ثبت شد.
لازم به ذکر است که در پایان، متخصصان و مسئولین امر به سوال خبرنگاران رسانه‌های حاضر در این کنفرانس خبری پاسخ دادند و این جلسه با تقدیر و تشکر «علی مسعودی»، عضو هیئت مدیره اتحادیه از اعضا کمیسیون نظارت تصویری اتحادیه و سعید صفوی خاتمه یافت.

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا