با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


فورد از سیستم تهویه خودرو، آب آشامیدنی تولید می‌کند

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

بحران آب آشامیدنی در سراسر جهان روز‌به‌روز جدی‌تر می‌شود و کمبود آب آشامیدنی مناسب در بسیاری از نقاط جهان به یک معضل تبدیل شده است.
وقتی سیستم تهویه مطبوع یک خودرو مشغول به کار است، بخار آب موجود در هوا به شکل قطرات آب بر روی کندانسور سیستم تهویه ظاهر می¬‌شوند و به مرور روی زمین می‌¬ریزند. داگ مارتین، مهندس کنترل انتقال قدرت فورد، از اتلاف این آب راضی نبود. او از یک بیلبورد در کشور پرو که با استفاده از رطوبت موجود در هوا برای ساکنان منطقه آب آشامیدنی تولید می¬‌کند، ایده گرفت و سیستمی به نامOn-the-Go H2O طراحی کرد که‌ آب جمع شده روی کندانسور را جمع کرده، فیلتر می¬‌کند و سپس به داخل خودرو پمپ می‌-کند تا در دسترس سرنشینان قرار گیرد.
این سیستم قادر است تا در هر ساعت ۱.۹ لیتر آب آشامیدنی تولید کند که این میزان معادل ۴ بطری کوچک است. برای افرادی که مسافت ‌های زیادی را مشغول رانندگی در بیابان¬‌ها هستند این سیستم باعث می¬‌شود تا توقف¬‌های کمتری برای خرید آب صورت گیرد. به¬‌علاوه، در مناطقی که آب تصفیه شده کمیاب است، رانندگان می¬‌توانند با پر کردن بطری‌¬هایشان آب مورد نیاز خود و دیگران را تأمین کنند. همچنین، می‌¬توان با وارد کردن آب آلوده به این سیستم آب آشامیدنی تمیز و سالم تولید کرد.
منبع:‌zoomit.ir

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

فورد از سیستم تهویه خودرو، آب آشامیدنی تولید می‌کند

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا