مدیریت هوشمند و حریق طبیعت، تنها از طریق یک گوشی موبایل
بازدید 129
0

اطفا حریق هوشمند تنها از طریق یک گوشی موبایل مدیریت می شود

گروه صاحب نام Bridger Aerospace، که سالهاست در زمینه مدیریت و نقشه کشی هوایی در اطفا حریق هوشمند طبیعت فعالیت دارند، اعلام کردند نرم افزار FireTrac وارد بازار شده است.

FireTrac یک برنامه تحت وب و موبایل است که اطلاعات حیاتی و مهم هرگونه رخداد آتشسوزی در سراسر طبیعت یک کشور و یا منطقه را بصورت زنده و و آنی ارسال می کند. به این ترتیب مسئولین مربوط در همان لحظات اولیه وقوع حریق و یا حتی پیش از آن یعنی زمانیکه احتمال آتشسوزی بالقوه وجود داشته باشد، آگاه می شوند.

علاوه بر هشدار، نقشه منطقه آتشسوزی، کانون حریق و… با رزولوشن بالا برروی صفحه نمایشگر مانیتور و یا موبایل نمایش داده می شود. همچنین کیفیت هوای منطقه از لحاظ آلودگی و وجود ذرات آلاینده، دما و میزان رطوبت آن و نیز اطلاعات راه ها و مسیرهای آن منطقه جهت تخلیه ساکنین و یا افرادی که تردد می کند هر لحظه نمایش داده می شود.

در این برنامه اطفا حریق هوشمند ، کاربر، امدادگر و یا آتشنشان می تواند اطلاعات دریافتی خود از وضعیت محدوده مورد نظر را نیز جداگانه گزارش دهد و نقشه خود را آپلود کند.

تصاویر با کیفیت FireTrac توسط یک پلتفرم نقشه کشی آتش هوایی پیشرفته به برنامه کاربران ارسال می شود. هواپیمای Bridger نیز به تجهیزات تحقیقاتی دقیق چند طیفی مجهز است که عملیات نقشه کشی پیشرفته و ارسال نقشه بصورت اورتوگرافی چند تصویری را بر عهده دارند. پس از آن داده های مربوط به سنسورها مثل میزان رطوبت، دما، کیفیت هوا، محل نقاط داغ و هر نقطه ناهنجاری با نقشه ترکیب می شود و تصاویر نهایی به کاربر نشان داده می شود.

راهکار مدیریت سریع و دقیق اطفا حریق هوشمند  FireTrac، به نجات جان انسان ها، حفظ جان آتشنشانان و امدادگران و نیز حفظ منابع طبیعی و جنگل ها کمک شایانی می کند. این راهکار اخیرا در سراسر ایالات متحده آمریکا به کار گرفته شده است.

هم اکنون می توانید برنامه  FireTrac را از طریق سایت firetrac دانلود کنید.

در سایت ایران آلارم ، اپلیکیشن ایران آلارم  و شبکه های اجتماعی (اینستا، تلگرام، ایتا، روبیکا با آیدی @iranalarm ) آخرین اخبار، تکنولوژی ها، محصولات جدید و رویدادهای صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *