۱۴۰۰-۰۵-۰۲

بازار داغ دوربین های پرسرعت تا سال ۲۰۲۵

دوربین مداربسته دام

بازار داغ دوربین های پرسرعت تا سال ۲۰۲۵

گزارش جدید Marketstandmarkets در مورد پیش بینی تاثیر کووید ۱۹ برروی بازار داغ دوربین پرسرعت نشان می دهد که این بخش از بازار صنعت نظارت تصویری با ارزش ۴۲۹ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۷۲۳ میلیون دلار تا سال ۲۰۲۵ (با نرخ رشد ۱۱%) خواهد رسید.

محققین می گویند، افزایش استفاده از دوربین های مادون قرمز پرسرعت بخصوص برای اسکن افراد جهت تشخیص بیماری کرونا و دوربین های پرسرعت در صنایع ورزشی، سرگرمی و تولیدی مهمترین عوامل موثر در رشد این بازار هستند.

طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۹ دوربین هایی با توان عملیاتی بالاتر از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ mpps (مگا پاکت در ثانیه) بیشتر مورد توجه بوده اند. این دوربین ها نیاز کاربر در مورد تصویر پرسرعت را با قیمتی مناسب برطرف کرده است و در پروژه هایی مثل نظارت تصویری جهت تست های ایمنی، تحقیقات موادی، تصویربرداری میکروسکوپی و یا محیط های اشتعال زا و … به کاررفته است.

براورد می شود، بخش لابراتوارهای تست، طراحی و تحقیق از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ بزرگترین بازار هدف دوربین های پرسرعت باشد. رشد این بخش به افزایش استفاده از دوربین های پرسرعت در تست مواد، تست احتراق، بیومتریک، تست لرزش، انتشار کرک، داینامیک مایع و تحلیل اسپری مربوط می باشد.

ترکیب هوش مصنوعی و دوربین های پرسرعت در صنعت نظارت تصویری، قدرت و سرعت تحلیل تصاویر، تعمیرونگهداری را افزایش و خطای سیستم را کاهش می دهد. دوربین های هوشمند، همچون سیستم های تصویری، با انواع تکنولوژی های نرم افزاری اینچنین گام بزرگی در پیشرفت صنعت نظارت تصویری برداشته اند و بخشی از رشد این بازار را از آن خود کرده اند.

از لحاظ مقایسه نقش مناطق جغرافیایی که تاثیر بیشتری در رشد این بازار دارند، آمریکای شمالی بخاطر وجود شرکت های بزرگی مثل ایرباس در صنعت هواپیمایی، نستله در صنعت غذایی و … بزرگترین بخش این بازار را در سال ۲۰۲۰ از آن خود کرد و انتظار می رود در سال های آتی نیز این روند ادامه یابد.

 

بازار نظارت تصویری: www.kalasec.ir

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *