۱۴۰۰-۰۹-۱۸

بازار داغ تجهیزات پرداخت غیرتماسی تا سال ۲۰۲۷ ، ۲۰٪ رشد می‌کند

تجهیزات پرداخت غیر لمسی

بازار داغ تجهیزات پرداخت غیرتماسی تا سال ۲۰۲۷ ، ۲۰٪ رشد می‌کند

بازار جهانی تجهیزات پرداخت پول غیرتماسی در سال ۲۰۱۹ ، ۱.۰۶ تریلیون دلار براورد شد و انتظار می‌رود از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۷ با نرخ رشد ۱۹.۸٪ گسترش یابد.
براورد می‌شود، بخش اعظم این رشد برعهده بخش خرده‌فروشی‌ها، و صنعت حمل‌نقل باشد. چرا که این بخش‌ها روزانه با مشتریان بسیاری که پس از پاندمی ویروس خواهان پرداخت غیرتماسی جهت حفظ ایمنی و بهداشت هستند، سروکار دارند.
پرداخت از طریق گوشی موبایل، کلیدهای فوب مخصوص، استیکرها و کارت‌ها روش‌هاییست که تاکنون برای پرداخت غیرتماسی بکار گرفته می‌شدند و اخیرا تکنولوژی‌های جدید مثل حلقه‌ یا باند پوشیدنی غیرتماسی استفاده می‌شوند. در سال ۲۰۱۹، گوشی‌های هوشمند و تجهیزات هوشمند پوشیدنی، ۵۹ درصد بازار نقل و انتقالات را از آن خود کرده اند.

افزایش استفاده از تکنولوژی‌های غیرتماسی در جاهایی مثل ماشین‌های فروش خودکار، غرفه‌های بلیط فروشی و پرداخت عوارض، جایگاه‌های سوخت محرک اصلی این بازار است.

همچنین پرداخت‌های دیجیتالی، کیف پولی دیجیتالی و … نیز مورد توجه قرار گرفته است. در ماه آوریل ۲۰۲۰ بانک Neobank آمریکا کارت اعتباری غیرتماسی جدید خود را با فرمت دیجیتالی که از کیف‌پول‌های موبایلی گوگل پی و اپل پشتیبانی می‌کند، ارائه کرد.
در همین راستا، شبکه بانک های جهانی و کارت‌های اعتباری در آمریکا، آلمان، انگلیس، هلند، استرالیا و مجارستان محدودیت سقف پول قابل انتقال را افزایش داده اند. مثلا انگلیس در آوریل ۲۰۲۰ سقف انتقال را از ۳۰ پوند به ۴۵ پوند ارتقا داد.

همه این موارد نشان از رشد قابل توجه این بازار در سال‌های آتی است.

 

موتورجستجوی محصولات صنعت : www.kalasec.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *