دوربین اعلام حریق بوش، 3 برابر سریع تر از دتکتورهای دود
بازدید 266
0

دوربین اعلام حریق بوش 3 برابر سریع تر از دتکتور دود

بوش هم با هوش مصنوعی دنیای اعلام حریق را متحول می کند

دوربین اعلام حریق بوش، 3 برابر سریع تر از دتکتورهای دود

بوش از یک ارتقا خلاقانه در دوربین Aviotec 8000i IR خبر داد. ورژن جدید این راهکار اعلام حریق مبتنی بر ویدیو، دنیای حفاظت حریق را متحول خواهد کرد. این دوربین اعلام حریق در تمام محیط های چالشی و بحرانی که مواد محترقه و قابل اشتعال در آنها بکار رفته است همچون مزرعه های خورشیدی و ایستگاه های شارژ خودروی الکتریکی که باد موجود در فضا اجازه تشخیص دود را توسط دتکتور ها نمی دهد، تنها راهکار  سریع ایده آل است.

دوربین اعلام حریق جدید بوش ، 3 برابر سریعتر از دتکتور دود و شعله رایج، دود و شعله موجود در محیط را تشخیص می دهد. الگوریتم هوش مصنوعی ارتقا یافته آن نیز، دقت آن را افزایش داده است. همچنین، با وجود روشنایی مادون قرمزش، 24 ساعت شبانه روز محیط را پایش می کند. ترکیب این قابلیت های پیشرفته، ایمنی محیط را در هر نوری و هر ساعتی از شبانه روز  و حتی در تاریکی مطلق (صفر لوکس) تضمین می کند. هیچ روشنایی یا چراغ اضطراری دیگری لازم نیست و این امر زمان و حجم کار را برای نصاب و هزینه را برای کاربر کاهش می دهد.

دوربین اعلام حریق بوش، 3 برابر سریع تر از دتکتورهای دود

در محفظه ضد آب آن (IP67) چراغ های مادون قرمز، یک سنسور 4 مگاپیکسل جدید و لنزهای موتوریزه قرار گرفته است. در نتیجه عملکرد مطلوب آن در هر محیطی فارغ از شرایط آب و هوایی و نور باعث شده است که دوربین اعلام حریق Aviotec با تشخیص آتش در همان منبع و نقطه اولیه، از گسترش حریق در داخل ساختمان و یا فضای بیرونی جلوگیری کند و دیگر نیازی نیست که دود یا شعله آنقدر گسترش یابد که به سقف و دتکتورها برسد.

 

برای چه اماکنی مناسب است؟

جای دیگری که استفاده ازین راهکار ایمنی حریق را بالا می برد، در قطار، مترو و اتوبوس است که در آنها ترمز و الکتریسیته می تواند منبع آتشسوزی شود و تشخیص این نوع آتش بسرعت و در همان ابتدا توسط سیستم های اعلام حریق استاندار رایج، زمان بر است. همچنین در ایستگاه های شارژ خودروی الکتریکی که جرقه باتری ها می تواند منبع حریق شود، دوربین اعلام حریق بوش می تواند سریعترین راه تشخیص حریق باشد. زیرا معمولا این ایستگاه ها در فضای باز یا نیمه باز قرار دارند که وجود باد باعث می شود دود در جهات مختلف پخش شود و در این شرایط الگوریتم هوش مصنوعی فوق حساس با تکنولوژی یادگیری عمیق دوربین Aviotec 8000i IR تنها راه تشخیص سریع دود در هنگام وزش باد و حتی نسیم است.

این دوربین PoE نتیجه یک دهه تجربه در تشخیص حریق مبتنی بر ویدیو است و تا کنون بیش از هزار دوربین مدل Aviotec در 72 کشور قابلیت و سرعت خود را به کاربران نشان داده و اعتمادشان را کسب کرده است. منبع:boschsecurity.com

 

در سایت ایران آلارم ، اپلیکیشن ایران آلارم  و شبکه های اجتماعی ( اینستا ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا با آیدی @iranalarm ) آخرین اخبار ، تکنولوژی ها ، محصولات جدید شرکت های خارجی و تولیدکنندگان ایرانی و رویدادهای صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید 

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *