سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران
بازدید 92
0

شهر هوشمند : شرکت ملی پست متولی پیاده سازی GNAF

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت پست:

شرکت ملی پست متولی پیاده سازی GNAF، به عنوان یکی از زیرساختهای شهر هوشمند

پایگاه اطلاعات نشانی های مکان محور (GNAF)، به عنوان یکی از زیرساختهای مهم برای تبادل داده های مکان محور در مدیریت واحد شهری و شهر هوشمند از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. GNAF، در واقع امکان بررسی و صحت‌سنجی یک نشانی فیزیکی به همراه موقعیت و مختصات جغرافیایی آن را در کشور مقدور می‌سازد.

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت پست بیان کرد: “در ادبیات علمی، شهر هوشمند یک منطقه شهری است که از انواع مختلف سنسورها و روش‌های الکترونیکی برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌کند. این اطلاعات سپس برای مدیریت کارامد دارایی‌ها، منابع و خدمات شهری استفاده می‌شود. این فرایند، شامل جمع‌آوری اطلاعات از شهروندان، دستگاه‌ها و منابع شهری است که برای پایش و مدیریت تأسیسات شهری، شبکه‌های تأمین آب، مدیریت پسماند، کشف جُرم، سیستم‌های اطلاعاتی، مدارس، بیمارستان‌ها و دیگر خدمات اجتماعی، آنالیز و پردازش می‌شود”.

دولتی اظهار کرد: “پایگاه اطلاعات نشانی های مکان محور (GNAF)، به عنوان یکی از زیرساختهای مهم برای تبادل داده های مکان محور در مدیریت واحد شهری از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. GNAF، در واقع امکان بررسی و صحت‌سنجی یک نشانی فیزیکی به همراه موقعیت و مختصات جغرافیایی آن را در کشور مقدور می‌سازد. همچنین به واسطه ایجاد و راه‌اندازی پایگاه ملی GNAF امکان تعیین موقعیت دقیق نشانی‌های فیزیکی حاصل می شود. هدف از ایجاد زیرساخت GNAF، در حقیقت امکان استفاده متولیان مدیریت واحد شهری به منظور ایجاد ارتباط به صورت مستقیم با جامعه و زیرساخت‌های شهری بوده که منجر به پاسخ‌های فوری به نیازهای شهر و شهروندان می شود”.

وی با برشمردن مزایایGNAF افزود: “از جمله مزایای GNAF افزایش کارایی، افزایش دقت و داده های قابل اطمینان است که باعث افزایش هوشمندسازی و کاربردهای متناسب با شهر هوشمند می شود. این کاربردها مشتمل بر نیازهای عادی شهروندان از جمله برنامه ریزی های سفرهای درون شهری و …. تا مباحث مرتبط با کسب و کار های خصوصی و دولتی شامل مکانیابی اماکن و …. و همچنین نیاز های عمومی شامل مدیریت بحران، تجمیع قبوض و خدمات اورژانسی را در بر می گیرد”.

دولتی در پایان با بیان اینکه شرکت ملی پست ج ا ا به عنوان متولی پیاده سازی GNAF، به عنوان یکی از زیرساختهای شهر هوشمند در ایران، هوشمند سازی را به صورت درون سازمانی آغاز نموده است گفت: “در بحث به هنگام سازی هوشمند پایگاه داده GNAF، استفاده پایگاه داده GNAF برای تسهیل دیسپچینگ و توزیع و همچنین طراحی سرویس های  مکان محور جدید بر مبنای پایگاه داده نشانی اقدام نموده است”.

قابل ذکر است سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران Smart City Expo 2022 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت کشور ( مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، از تاریخ 12 الی 14 تیر ماه  سال 1401 در مصلی تهران برگزار خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه دائمی نمایشگاه به آدرس  www.smartcityxpo.com مراجعه و یا با شماره های 44 و 22893242-021 یا 09916364416 تماس حاصل فرمائید.

 

ایران آلارم / رسانه تخصصی صنعت حفاظت،ایمنی و هوشمند سازی

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *