با این سنسور بوش انواع صداها را در محیط های بزرگ مدیریت کنید
بازدید 145
0

مدیریت صدا در محیط های بزرگ با سنسور بوش

با این سنسور بوش انواع صداها را در محیط های بزرگ مدیریت کنید و برای گوش مشتری هم احترام قائل شویم

با این سنسور بوش انواع صداها را در محیط های بزرگ مدیریت کنید

صدای هیاهوی جمعیت، غرش وسائل نقلیه در حال عبور یا صدای گوشخراش تجهیزات می تواند برروی شفافیت پیام های صوتی اثر بگذارد. حتی صدای موزیک بسیار بلند هم می تواند باعث ایجاد ناراحتی و عدم رسیدن پیام صوتی هشدار مهم به گوش افراد شود.

در همین راستا Bosch از آخرین تکنولوژی کنترل خودکار صدا (AVC) که به مدیریت صدا و نویزهای محیطی کمک می کند، رونمایی کرد.

سنسور نویز فراگیر PRAESENSA بوش حجم صدای بلندگوها را براساس سطح صدا و نویز موجود در محیط تغییر می دهد و مشکل پیچیده یک سیستم با صدای بلند در محیطی آرام و یا صدای آژیر هشدار ضعیف در محیطی پر سروصدا را حل می کند.

این سنسور بوش ، سطح نویز فراگیر را مانیتور می کند و به سیستم کنترلر داده ارسال می کند. پس از آن سطح صدای هشدارها و اعلانات بالاتر از سطح نویز تنظیم می شود. صدای موزیک پس زمینه نیز براساس شرایط محیطی تنظیم می شود. 4 سنسور بوش می توانند با هم کنترل صدای یک محیط وسیع را پوشش دهند. اگر برق قطع شود یا سیستم مشکل پیدا کند صدای هشدار بصورت خودکار برروی بالاترین حد تنظیم می شود تا مشکلی در عملیات هشدار ایجاد نباشد.

سنسور صدا چگونه کار می کند؟

سنسور بوش از طریق یک کابل CAT5e مستقیما به شبکه IP و منبع تغذیه (PoE) متصل است و داده های سطح نویز محیط را مستقیما به کنترلر پراسنسا ارسال می کند. کنترلر نیز بر همان اساس سطح خروجی آمپلی فایر را تنظیم می کند.

لازم به ذکرست در این سیستم مدیریت صدا ، سطح داده تغییر می کند نه محتوای آن، پهنای باند اشغالی این سیستم بسیار کم شده است و خطر استراق سمع وجود ندارد.

سنسور نویز پراسنسا برای محیط های داخلی و خارجی چه بصورت توکار و چه بصورت روکار قابل نصب است. این راهکار برای فروشگاه ها، مال ها، فرودگاه ها، ترمینال های راه آهن، کارخانه جات، محوطه دانشگاه ها، بندرگاه ها و … کاربرد دارد.

منبع: boschsecurity

در سایت ایران آلارم ، اپلیکیشن ایران آلارم  و شبکه های اجتماعی ( اینستا ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا با آیدی @iranalarm ) آخرین اخبار ، تکنولوژی ها ، محصولات جدید شرکت های خارجی و تولیدکنندگان ایرانی و رویدادهای صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید .

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *