۱۳۹۹-۱۲-۰۹

مصاحبه اختصاصی مجله « حریق» از مجموعه نشریات ایران آلارم با دکتر هاشم ستاره، استاد دانشگاه، مجری و مشاور سلامت، ایمنی محیط زیست در حاشیه سومین همایش ملی آتش نشانی و ایمنی شهری

مهندس میرمعزی در سال 1383 اقدام به تاسیس مجموعه ای تخصصی در زمینه ی سیستم های حفاظتی و دوربین مداربسته نمودند.

 

سومین همایش ملی آتش نشانی و ایمنی شهری را چطور ارزیابی می کنید؟
به نظر من از لحاظ کیفیت و محتوی به واقع جزء همایش های ارزشمند بود. ماهیت و نوع مقالات ارسالی و مباحثی که در این همایش مطرح شد و همچنین نمایشگاه جانبی آن، یک سیر رو به بلوغ و تکامل را برای همایش ملی آتش نشانی و ایمنی را نشان می دهد.
جای چه ارگان و یا نهادی در این همایش خالی بود؟
با توجه به تراکم برگزاری همایش هایی از این دست در ماه پایانی سال شاید فرصت و امکان شرکت کنندگان از واحدهای صنعتی و تولیدی نبوده است، اما خیلی خوب است که در چنین همایش هایی واحدهای عملیاتی و مدیریتی در حوزه پیشگیری و کنترل حریق صنعتی در کنار واحدهای عملیاتی و مدیریتی در حوزه پیشگیری و کنترل حریق های شهری به تبادل نظر و انتقال تجارب بپردازند. همچنین حضور دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و علمی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
چه پیشنهاد و نظری برای بهبود سطح کیفی همایش ملی آتش نشانی و ایمنی سال آینده ارائه می کنید؟
حضور پررنگ تر سازمان های صنعتی و همچنین اختصاص غرفه هایی برای دانشگاه ها می تواند در بالابردن سطح این قبیل همایش ها مفید واقع شود، همچنین چنانچه کارگاه های عملی در کنار سخنرانی ها برگزار گردد، می تواند به پربارتر شدن این همایش ها کمک شایانی نماید.
کلام آخر
و اما کلام آخر این که اگر چه وجود و برگزاری این همایش ها کاملا لازم و ضروری است، اما لازم است که این همایش ها در طی سال یک دبیرخانه دائمی و پویا داشته باشند تا در طی سال و برگزاری همایش بعدی تحقق اهداف متصور در همایش را میسر نمایند. همچنین وجود سازمان های مردم نهاد در این حوزه در همایش های این چنینی می تواند باعث ایجاد انگیزه و ارتقاء فرهنگ عمومی ایمنی در جامعه گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *