تماس با ما:

021-66342265

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی Fact.MR، بازار حفاظت حریق با رشد قابل توجهی پیش خواهد رفت. در این مقاله تحلیل بازار پیش بینی می شود ارزش این بازار از سال 2022 تا سال 2032 با ضریب رشد 6.3% به 138 میلیارد دلار برسد.

تحقیقات نشان می دهد عوامل بسیاری همچون بالا رفتن جمعیت شهر ها و تغییر طراحی زیرساخت ها و ساختمان های تجاری باعث افزایش حوادث آتشسوزی می شود. به دنبال این امر، تمایل و درخواست برای نصب و استفاده از سیستم های فایرپروتکشن یا همان حفاظت حریق بالا می رود.

در گذشته نزدیک، از سال 2015 تا 2021 فروش جهانی سیستم های حفاظت حریق با ضریب رشد 6% از مرز 70 میلیارد دلار رد شده بود. همانطور که می دانید، ظهور پاندمی کوید 19 برروی زنجیره تولید، تامین و درخواست در سراسر جهان اثر منفی گذاشت. همچون دیگر بخش های صنعتی و تجاری جهانی، در یک چهارم ابتدایی زمان پاندمی، درخواست ها برای سیستم های فایرپروتکشن هم به شدت کاهش یافته بود، و همچون دیگر بخش ها هم اکنون در انتهای زمان پاندمی جهانی، بازار حفاظت حریق در حال بازگشت به دوران اوج خود است.

علاوه بر این، وضع آیین نامه ها، قوانین و الزامات جدید سختگیرانه تر دولت ها در مورد نصب سیستم های حفاظت حریق به منظور حفظ هرچه بیشتر جان و مال انسان ها نیز باعث رشد هرچه بیشتر بازار حفاظت حریق شده است. همچنین افزایش آتشسوزی در جنگل ها در سال های اخیر و استفاده بیشتر از سیستم های تشخیص و هشدار حریق نیز یکی دیگر از عوامل رشد قابل توجه بازار حفاظت حریق است. 

براساس آمار این تحقیق:

در همین راستا، شرکت های تولیدکنند برندهای جهانی نیز با تغییر استراتژی بازار هدف خود را تغییر دادند:

به عنوان مثال کمپانی BOSCH در نوامبر سال 2021،  گروه Protec Fire را خرید تا حضور خود در اروپا را تقویت کند. همچنین، شرکت Johnson Controls نیز از راهکار مانیتورینگ هوشمند اسپرینکلر خود رونمایی کرد. این راهکار نظارت 24 ساعته را از طریق ابر به کاهش خرابی ساختمانی، و افزایش سرعت و بهره وری کمک می کند. علاوه بر آن شرکت هانیول در اکتبر 2020، پلتفرم ابر جدید برای سیستم های ایمنی حریق عرضه کرد.

منبع: factmr

در سایت ایران آلارم ، اپلیکیشن ایران آلارم  و شبکه های اجتماعی (اینستا، تلگرام، ایتا، روبیکا با آیدی @iranalarm ) آخرین اخبار، تکنولوژی ها، محصولات جدید و رویدادهای صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *