رشد نقش هوش مصنوعی در بازار ساختمان های تجاری
بازدید 217
0

هوش مصنوعی در بازار ساختمان هوشمند تجاری، نقش رو به رشد دارد

بازار ساختمان هوشمند AI به ارزش 6.48 میلیارد دلار می رسد

رشد نقش هوش مصنوعی در بازار ساختمان

شرکت تحقیقاتی Memoori،  آخرین تحقیق سال 2024 که خبر از رشد نقش هوش مصنوعی در بازار ساختمان های تجاری می دهد را منتشر کرد.

تحقیق جدید برروی تحلیل بازار هوش مصنوعی 2021 همین شرکت شکل گرفته و نگاهی به پیشرفت چشمگیری که هم در قابلیت های AI و هم در اپلیکیشن های مخصوص آن طی این چندسال رخ داده و آن ها را هوشمند تر، پایدارتر و بهینه تر ساخته است، دارد.

این گزارش موقعیت فعلی ما در مسیر رسیدن به ” ساختمان های شناختی واقعی” را روشن می سازد. طبق بررسی شرکت مموری، تکنولوژی امروز ساختمان های تجاری در حال گذار از قوانین مبتنی بر مدل های یادگیری ماشین پیشگویانه هوش مصنوعی است اما، بکارگیری و استفاده از آن همچنان در سطح  متوسط مانده است.

چالش های بازدارنده استفاده گسترده از AI

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می شود بکارگیری هوش مصنوعی همچنان محدود باشد. یکی از چالش های بازدارنده فراگیر شدن AI ، یکپارچگی فنی با سامانه های نرم افزاری فناوری و اطلاعاتی که سالهاست مردم در آن غرق شده اند می باشد. در حال حاضر متخصصین مهارت های لازم را در این زمینه ندارند و به آموزش های بیشتر نیاز است تا دید آنها باز شود و به دنبالش درخواست ها بالا رود.

از طرفی هنوز در بنگاه های معاملات ملکی فرهنگ استفاده از مزایای هوش مصنوعی در ساختمان ها آنطور که باید جا نیفتاده و افزایش تمایل افراد به این پدیده، نسبت به رشد خود آن کندتر پیش رفته است.

اما تحقیقات نشان می دهد که در میان مدت، هوش مصنوعی در بازار ساختمان های تجاری تا سال 2028 با نرخ رشد 25.5% به مرز 6.48 میلیارد دلار می رسد. زیرا این بخش فناوری های نوظهور را در خود دارد و بزودی خلا های آن نیز پر می شود.

در طی تحقیقات گسترده، مموری جزییات متعددی از پروژ هایی که در آنها از راهکارهای AI در ساختمان هوشمند استفاده می شد را جز به جز بررسی کرد که شامل مزایای متنوعی از افزایش بهره وری انرژی و پایداری، ارتقا امنیت و ایمنی ساختمان و سازه گرفته تا تجربه شیرین و لذت بخش استفاده از آن برای ساکنین بود و این نشان از

 

مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی AI Arms Race

همچنین تحقیقات نشان داد که میلیاردها دلار در “AI Arms Race” (مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی نظامی بین دو یا چند ایالت برای تجهیز نیروهای نظامی با هوش مصنوعی) توسط Big Tech سرمایه گذاری شده است. این باعث نوآوری سریعی می شود که منفعت آن به تمام صنایع می رسد. به عنوان مثال، تحقیقاتARK  نشان داد هزینه مدل های یادگیری عمیق 50 بار سریعتر از Moores Law در حال کاهش است.

طبق بررسی های شرکت مموری، صنعت ساختمان های تجاری در آستانه پیشرفت های چشمگیری است تا پتانسیل بالقوه هوش مصنوعی را برای ساکنین ساختمان بالفعل و قابل لمس کند و بخشی از زندگی روزمره آنان شود. همچنان که تکنولوزی های AI بیشتر قابل دسترس می شوند، بنگاه های بزرگ معاملات ملکی نیز مردم را بیشتربه بهره گیری از این تکنولوزی ترغیب می کنند و ما بزودی شاهد رشد ساختمان های هوشمند مبتنی بر AI خواهیم بود. منبع: securityworldmarket

 

در سایت ایران آلارم ، اپلیکیشن ایران آلارم  و شبکه های اجتماعی ( اینستا ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا با آیدی @iranalarm ) آخرین اخبار ، تکنولوژی ها ، محصولات جدید شرکت های خارجی و تولیدکنندگان ایرانی و رویدادهای صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *