۱۴۰۰-۰۸-۰۳

پیش بینی بازار اتوماسیون ساختمان از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹

پیش بینی بازار اتوماسیون ساختمان از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹

طبق گزارش اخیر FMI، در سال ۲۰۱۸ بازار جهانی سیستم های اتوماسیون ساختمان ۷% رشد کرد و از ۳۳ بیلیون دلار (در سال ۲۰۱۷) به ۳۵ بیلیون دلار رسید.

 

کمپانی های بزرگSchneider Electric ، ABB،Siemens ، Johnson Controls و Honeywell 5 بازیگر برتر این بازار هستند که نزدیک به ۴۰% بازار جهانی اتوماسیون ساختمان را در دست دارند.

تحلیلگران معتقدند رشد سرمایه گذاری در ساختمان های هوشمند یکی از عوامل کلیدی موثر بر رشد بازار سیستم اتوماسیون ساختمان در سال ۲۰۱۹ و سال های پیش رو است. همچنین ورود شرکت های بزرگی همچون Apple و Google Nest به بازار اتوماسیون ساختمان با سبک جدیدی از سیستم های هوشمندسازی در بخش مسکونی باعث تشدید رقابت و تکاپو بین بازیگران قدیمی این بازار شده است.

همین موضوع که تولیدکنندگان صرفا به ایدئولوژی های سنتی خود نچسبیده و وارد رقابت در بخش های جدید شده اند، محرک بزرگ این بازارمحسوب می شود.

در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ سخت افزار و نرم افزار سیستم های اتوماسیون مورد استقبال کابران نهایی قرار گرفت و پیش بینی می شود، ۱۰٫۵ بیلیون دلار از بازار سال ۲۰۱۹ را کاربران نهایی از آن خود کنند.

مطالعات نشان می دهد که سیستم های اتوماسیون ساختمان تا آخر سال ۲۰۱۹ تنها در بخش تجاری ۶۴% رشد خواهد داشت. بخش های تجاری شامل اداره جات، مدارس، بیمارستان ها و … می شود که تمایل به استفاده از سیستم های کنترل متمرکز بدون دردسر در ساختمان های خود دارند.

اروپا و آمریکای شمالی به ترتیب با ۳۲ و ۳۰ درصد بزرگترین این بازار در سال ۲۰۱۸ را داشتند و به نظر می رسد در سال ۲۰۱۹ نیز این نسبت حفظ شود. با اینحال آسیا به خصوص آسیای شرقی با توجه به رشد صنعت ساخت و ساز، معماری و مهندسی در آن، یک معدن طلایی جدید طی سال های آتی به نظر می رسد.

براساس گزارش این تحلیل پیش بینی می شود بازار سیستم های اتوماسیون طی ده سال پیش رو ینی تا سال ۲۰۲۹ نرخ رشد مرکب ۸% را تجربه کند.

منبع: www.smartbuildingsmagazine.com

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *