۱۳۹۹-۰۱-۱۷

چرا HDCVI ؟

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۱ سال قبل
  • بدون دیدگاه

 

با انتشار تکنولوژی HDCV، دوربین‌های مداربسته وارد عصر جدیدی می شوند. HDCVI اولین تکنولوژی با وضوح بالا است که به شکل خاصی در صنعت CCTV گسترش میابد. در گذشته تجهیزات ویدیویی با وضوح بالا وجود داشته است که برای استفاده از دوربین مدار بسته تطبیق یافته بود. اما زیاد دوام نیاورد زیرا برای یک هدف مشخص ایجاد شده بود.

HDCVI در مقابل HD-SDI
HD-SDI (High-definition Serial Digital Interface) یک فن آوری است که در اصل برای استفاده در صنعت تلویزیون طراحی و معرفی شده است. ایده پشت HD-SDI انتقال داده‌های صوتی و تصویری به وسیله کابل های کواکسیال در فرمت فشرده نشده و بدون کدگزاری در فواصل کوتاه بوده است.

فاصله های گسترده تر
شناخته‌ شده ترین نقطه ضعف هنگام استفاده از HD-SDI در محیط CCTV، فاصله ای است که سیگنال می تواند از پشت دوربین به دستگاه ضبط فرستاده شود. با استانداردهای به کار برده شده در کابل‌ها، حداکثر فاصله‌ای که HD-SDI می تواند انتقال بدهد، ۱۰۰ متر (۳۲۸ فوت) است. انتقال در فواصل بیشتر نیاز به تجهیزات گران قیمتی دارد که اطلاعات را دوباره پخش کند. همچنین این دستگاه های تکرار کننده نیاز به منبع انرژی دارند که تامین آن در میانه یک کابل بلند دشوار است. HDCVI برای فاصله‌ای معین در نظر گرفته شده است. با استفاده از همان کابل نمونه‌ای که در بالا گفته شد HDCVI می تواند اطلاعات را تا بیش از ۵۰۰ متر(۱۶۴۰) بدون نیاز به تجهیزات اضافی انتقال دهد. این ویژگی می تواند جهت جایگزینی دوربین های قدیمی آنالوگ و DVR ها بدون نیاز به کابل کشی مجدد و یا نصب دستگاه های تکرار کننده اطلاعات بسیار مفید باشد.

 

 

قابلیت ضد تداخل
HD-SDI برای محیط های کنترل شده در استودیو‌های پخش به شکلی طراحی شده است که با اشکال مختلف از تداخل الکترونیکی که غالبا در تاسیسات دوربین های مداربسته وجود دارد تداخل‌ پیدا نمی کند. این ممکن است شامل نور فلورسنت، دستگاه‌های بی سیم با فرکانس بالا و یا زمینه های الکترو مغناطیسی باشد که می توانند ضریب خطا را بالاتر ببرند و منجر به سیگنال معیوب و یا نادرست شود. HDCVI با تکنولوژی مدولاسیون فرکانس پایین طراحی شده است. این قابلیت سیگنال ها را از خطرات تداخل فرکانس بالا حفظ می کند و انتقال سیگنال با کیفیت بالا و ثابت را تضمین می کند.

کنترل دستگاه
برای دوربین‌هایی که با ویژگی های قابل کنترل و یا کنترل‌های حرکتی (مانند دوربین های Pan /Tilt /Zoom) طراحی شده اند، HD-SDI نیاز به کابل کشی اضافی به منظور ایجاد یک ارتباط از دوربین به دستگاه کنترل خواهد داشت.
HDCVI نه تنها قابلیت انتقال سیگنال تصویری و صوتی فوق العاده در طول فواصل بلند را دارد، بلکه دارای ظرفیت برای اطلاعات دو سویه نیز هست. انتقال این اطلاعات دو سویه در طول کابل کواکسیال مانند سیگنال های صوتی و تصویری تا حد زیادی نصب دوربین‌های مداربسته را آسان می کند و تصاویر می توانند از دوربین‌های قدیمی آنالوگ به یک دوربین جدید HDCVIPTZ که تصویری با وضوح بالا را ایجاد می کند، منتقل شود و همچنین می تواند بدون نیاز به کابل کشی جدید کنترل شود.

هزینه کمتر
در حالی که HD-SDI تصاویر با کیفیت بالا را ارائه می دهد، نتیجتا انجام این کار در واقع قیمت بالایی نیز خواهد داشت. هنگامی که این دستگاه ها برای مشخصات HD-SDI ساخته می شدند، برای پخش در صنعت ثروتمند تلویزیون طراحی شده بودند. این هزینه‌ها در صنعت ساخت دوربین های مدار بسته نیز به تصویب رسید که توانایی مشابه صنعت تلویزیون را از نظر اجرایی نداشت.
تجهیزات HDCVI برای صنعت دوربین های مداربسته مدرن طراحی شده است و این به این معنی است که آنها هزینه‌های خود را در خط تولید همچنان حفظ کرده اند. این دوربین ها که چندان هم گران نیستند به همراه DVRها می توانند از رسانه‌های موجود برای مقرون به صرفه کردن HDCVI استفاده کنند.

 

 

HDCVI در مقابل IP
دوربین های IP و دستگاه‌های ضبط شبکه های ویدئویی (NVRs) سری دیگری از نوآوری های به وجود آمده هستند که برای استفاده به عنوان دستگاه های پخش شبکه و اینترنت ایجاد شده اند از جمله دوربین‌های وب که برای استفاده در صنعت CCTV تطبیق یافته اند، در حالی که تصاویری زیبا با کیفیت وضوح بسیار بالا نیز دارا هستند.

دوربین مدار بسته واقعی
نباید فراموش کرد که اولین حرف اول “C” در CCTV مخفف Closed(بسته)است. هنگامی استفاده از دوربین‌های IP برای اهداف امنیتی، این تجهیزات معمولا پس از نصب، به شبکه‌ایی قابل دسترسی از طریق اینترنت متصل هستند. همه ما با داستان های وحشتناکی که عاقبت خوشی را به دلیل ارتباطات اینترنتی در نهایت داشته اند، آشنا هستیم. دوربین‌های دیگر ممکن است به صورت بی سیم به آنها متصل شوند، به این معنی که سیگنال‌های موجود در هوا منتظر گرفته شدن توسط آنها هستند. HDCVI اجازه می دهد تا شما واقعا یک بسته محیط امنیتی داشته باشید. اگر شما نمی خواهید اجازه دهید که دوربین‌ها و DVRها در دسترس افراد غیر خودی باشند فقط آنها را به شبکه متصل نکنید!

 

 

سهولت در نصب
دوربین های IP و NVRها در اصل در تجهیزات شبکه، نصب و پیکربندی می شوند. با گذشت زمان، این آیتم ها برای کاربرها و نصاب‌ها آشناتر شده اند. اما آنها هنوز هم نیاز به دانش جهت کار کردن با مواردی مانند IP آدرس ها، شبکه های فرعی، پورت‌ها و پیکربندی روتر، کابل کشی ,CAT-5/6 Power over Ethernet و چندین مورد دیگر دارند.
نصب HDCVI مانند نصب دوربین‌های آنالوگ آسان است. نصب یک کابل کواکسیال برای ویدئو شما (و در مورد HDCVI، صوتی و همچنین dual-data) و یک منبع انرژی که معمولا به عنوان Siamese متصل می شود.
کابل را بردارید، آنرا متصل به پریز برق نمایید و شما آماده هستید. ساعت ها پیکربندی شبکه و درگیری با IP و اینگونه موارد را دیگر فراموش کنید.

مشاهده زنده و لحظه ای
دوربین‌های IP با وضوح بالا با تکنولوژی بافر تصویری، چنانچه به خوبی پیکربندی شده باشد و سیم کشی مناسبی در محیط شبکه داشته باشند‌ در ۳۰۰ میلی ثانیه کنترل می شود. در حالیکه در اکثر موارد این شرایط کاملا قابل قبول است و همچنین می تواند سناریویی را که در آن تاخیر شبکه بین آنچه که مشاهده می شود و آنچه در زمان واقعی اتفاق می افتد را ایجاد کند. می توان تصاویر را به شکل متعدد مشاهده کرد، چنانچه تصویر از یک دوربین IP و از طریق NVR دیده شود.
HDCVI عملکردی برجسته و بدون تاخیر برای اجرا در real time را دارد. در مقابل دوربین HDCVI بایستید و دست خود را تکان دهید در عین حالی که مشغول تماشای DVR هستید و شما خواهید دید که چگونه به خوبی عمل می کند!

 

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *