۱۳۹۹-۰۶-۲۹

یک Pumper باید چه میزان شلنگ آتش نشانی داشته باشد؟

 

در واقع بهتر است بپرسم، چه میزان فکر پشت مقدار و نوع شلنگ آتش نشانی حمل شده روی موتورهای نوع I شما است؟ بررسی این سوال راهگشای خوبی برای هر دپارتمان است که آیا لازم است به Pumper جدیدی تجهیز شود ؟ یا همان تجهیزاتی را که دارد ارزیابی کند.
برای کسانی که شلنگ آتش نشانی موجود را که در موتورهای نوع I بخشتان حمل می شود، بررسی می کنند، مفید است که به “سوگیری تاییدی” (جهت‌گیری تأییدی یا Confirmation bias، گرایش به جستجو در اطلاعات یا تعبیر کردن آن به نحوی است که بیشتر بر باورها یا فرضیه‌های خود شخص منطبق باشد نه بر استانداردهای موجود) توجه داشته باشند. سوگیری تاییدی گرایش به طرفداری از اطلاعاتی دارد که فرض ها، تعصبات و فرضیه های موجود را تایید می کنند، چه حقیقت داشته باشند چه خیر.
در زمینه شلنگ آتش نشانی، سوگیری تاییدی ممکن است در زمان ارزیابی میزان و انواع شلنگی که در حال حاضر روی دستگاه شما است – که احتمالا از تجربیات قبلی استفاده از آن، بسیار با آن آشنا و راحت هستید – مانع نگاه بی طرف شما شود.
در زمان بررسی نحوه افزودن شلنگ آتش نشانی به دستگاه جدید، سوگیری تاییدی ممکن است مانع تجهیز Pumper جدید با شلنگ آتش نشانی شود.
با درک این مطلب، بهتر است که با چیزی که مورد نیاز است آغاز کنید. NFPA 1901: استاندارد تجهیزات آتش نشانی اتوماتیک، ویرایش ۲۰۱۶ شلنگ ها و نازل های زیر را برای تجهیزات Pumper آتش نشانی در فصل ۵ مشخص می کند:
• ۸۰۰ فوت شلنگ آتش نشانی ۲ ½ اینچ یا بزرگ تر
• ۴۰۰ فوت شلنگ آتش نشانی ۱ ½ اینچ یا ۲ اینچ
• یک نازل خط دستی، حداقل ۲۰۰ gpm
• دو نازل خط دستی، حداقل ۹۵ gpm
• یک bore smooth یا ترکیبی از نازل با بست ۲ ½ اینچی که حداقل ۲۵۰ gpm را فراهم می کند.
فصل ۶ استانداردها، حداقل ویژگی های نازل و شلنگ آتش نشانی را وضع می کند:
• ۳۰۰ فوت شلنگ آتش نشانی ۲ ½ اینچ یا بزرگ تر
• ۴۰۰ فوت شلنگ آتش نشانی ۲ ½ اینچ، ۱ ¾ اینچ یا ۲ اینچی
• دو نازل دستی، حداقل ۹۵ gpm

 

 

چرا اختلاف؟ فصل ۳ استانداردها، پاسخ این سوال را ارائه می کند.
«Pumper. دستگاه آتش نشانی با پمپ آتش نشانی دائمی با ظرفیت حداقل ۷۵۰ gpm (3000 لیتر در دقیقه)، مخزن آب و شلنگ آتش نشانی که هدف عمده اش مبارزه با آتش سوزی های ساختمان و موارد همراه آن است (۳٫۳٫۱۴۶)»
«تجهیزات حمله اولیه. دستگاه آتش نشانی با پمپ آتش نشانی با ظرفیت حداقل ۲۵۰ gpm (1000 لیتر در دقیقه)، مخزن آب و شلنگ آتش نشانی که هدف عمده اش آغاز اطفای حریق ساختمان، وسیله نقلیه یا پوشش گیاهی و پشتیبانی عملیات بخش آتش نشانی است (۳٫۳٫۹۳).»
مورد اول به موتورهای نوع I و II اشاره می کند در حالی که مورد دوم به موتورهای نوع III اشاره دارد. ما برای مقاصد خود روی موتورهای نوع I و II تمرکز می کنیم.
«تعریف نوع منابع FEMA برای منابع و خدمات خصوصی و عمومی: مواد خطرناک و آتش» مشخصات خود را برای موتورهای نوع I و II دارد. این موارد نسبتا با NFPA 1901 سازگار هستند و نیازمند ۱۲۰۰ فوت شلنگ ۲ ½ اینچی، ۵۰۰ فوت شلنگ ۱ ½ اینچی و ۲۰۰ فوت شلنگ ۱ اینچی می شود.
اگر موتور نوع I یا II بتواند در عملیاتی در رویدادهای فدرال شرکت کند و بخش شما بخواهد شایسته انتخاب برای پاداش باشد، باید مطابق NFPA 1901 بوده و با حداقل تعریف های انواع منابع FEMA سازگار باشد.

 

 

برنامه ریزی تاکتیکی
نوع و میزان شلنگی که بخش شما روی موتور نوع I یا II حمل می کند باید بر اساس نیازهای تاکتیکی بخش شما باشد. در اینجا چند سوال برای در نظر گرفتن ارائه شده است، با نیاز شلنگ آتش نشانی به منبع آب شروع می کنیم.
• بخش شما افراد حرفه ای، داوطلب یا ترکیبی از هر دو را استخدام می کند؟
• اگر بخش شما عمدتا منبع آب شهری را به کار می گیرد، طول قرارگیری شلنگ آتش نشانی متداول چه میزان است و میانگین در دسترس جریان آب از شیرهای آتش نشانی سیستم چه قدر است؟
• اگر بخش شما عمدتا از منبع تامین آب روستایی استفاده می کند، میانگین جریان آب در صحنه ای که بخش شما (در کنار بخش های کمک دوجانبه) قادر به ارائه آن است چه میزان است؟
شلنگ آتش نشانی از پیش متصل شده ۱ ¾ یا ۲ اینچی، هنجار خدمات آتش نشانی برای اعزام اولیه است. معمولا، این موارد با طول ۲۰۰ یا ۲۵۰ فوت پر می شوند.
اگر حوزه شما تعداد چشمگیری از ساختمان های تک خانواده که بیش از ۴۰۰۰ فوت مربع هستند دارد، مشخص کنید که آیا یک خط از پیش متصل شده ۲۰۰ تا ۲۵۰ فوتی به تمام مناطق چنین ساختاری می رسد یا خیر.
به همین ترتیب، مهم است که تعداد ساختمان های تجاری که ۴۰,۰۰۰ فوت مربع با بزرگ تر هستند ثبت کنیم. این مورد ساختمانی با حداقل ۲۰۰ فوت پهنا و ۲۰۰ فوت درازا است. به بیان دیگر، آیا یک خط از پیش متصل شده ۲۰۰ تا ۲۵۰ فوتی، حتی اگر Pumper درست در ورودی قرار گیرد، به تمام مناطق چنین ساختاری می رسد؟
آیا منازل مسکونی چند خانواری مانند مجتمع های آپارتمانی وجود دارد که دارای چند طبقه هستند، ورودی های فرعی ساختمان از مناطق پارکینگ یا دسترسی محدودی به C side دارند؟ در این صورت، به توانایی کشیدن خطوط تامینی نیاز دارید که بتواند برای تامین خطوط راهنمای کوچک تر تنظیم شوند.
آیا اجتماع شما دارای منازل مسکونی در محل تلاقی جنگل – شهر یا میزان چشمگیری از زمین های جنگلی می باشد؟ در این صورت، باید حداقل چند صد فوت شلنگ جنگلداری ۱ اینچی با توانایی برقراری خطوط تامین حمل کرده و آنها را برای تامین این شلنگ جنگلداری تنظیم کنید.
این ها تنها چند مورد از مسائلی هستند که رهبران بخش باید در زمان تصمیم گیری درباره انواع و میزان شلنگ هایی که باید روی موتورهای نوع I و II حمل شوند در نظر بگیرند. تعجب نکنید اگر پاسخگویی به این مسائل، مسائل دیگری را ایجاد کنند که بخواهید درباره شان فکر کنید.
ذهن خود را آماده نگه داشته و نسبت به سوگیری های شخصی خود آگاه باشید.

درباره نویسنده:
Batt. Chief Robert Avsec (بازنشسته) در بخش EMS و آتش نشانی چسترفیلد (Va.) به مدت ۲۶ سال خدمت کرد. او مدرس دوره های آتش نشانی، EMS و مواد خطرناک در سطوح فدرال، ایالتی و محلی بود که شامل بیش از ۱۰ سال با آکادمی ملی آتش نشانی می شود. رییس اوسک مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه سینسیناتی و ارشد خود در رهبری خدمات آتش نشانی اجرایی را از دانشگاه گرندکانیون به دست آورد. او فارغ التحصیل ۲۰۰۱ است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *