۱۴۰۰-۰۴-۰۳

۱۰ سنسوری که پیش بینی می شود ارزش بازارشان تا سال ۲۰۲۶ به ۱۰۱ بیلیون دلار برسد!

سنسور

۱۰ سنسوری که پیش بینی می شود ارزش بازارشان تا سال ۲۰۲۶ به ۱۰۱ بیلیون دلار برسد!

آخرین گزارش Marketstandmarkets، ارزش بازار ۱۰ سنسور برتر را در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۲ بیلیون دلار براورد کرده است و پیش بینی می کند با نرخ رشد ۶٫۸ درصدی، ارزش آن تا سال ۲۰۲۶ به ۱۰۱ بیلیون دلار برسد. در بین مصرف کنندگان نهایی بازار تجهیزات مربوط به سلامتی، ماشین ها و الکترونیک بزرگترین بازارها هستند. یکی از دلایل بزرگ بودن این بازارها اشتیاق و استقبال رو به افزایش مشتریان تجهیزات هوشمند الکترونیکی، کنترلی و همچنین افزایش تقاضا در بخش امنیت و نظارت تصویری هوشمند است.

این ده سنسور برتر عبارتند از: سنسور فشار، دما، تصویر، حرکت، اثرانگشت سطح، گاز، میدان مغناطیسی، موقعیت و نور.

محققان براورد کرده اند که سنسورهای تصویر در راس تمام این ۱۰ سنسور برتر بازار قرار دارند، زیرا اخیرا کاربرد فراوانی در صنعت دوربین مداربسته، اتومبیل و دیگر صنایع (بخصوص ماشین ویژن) پیدا کرده اند. این صنایع طی سال های اخیر از دوربین ها زیاد استفاده می کنند و همین باعث رونق بازار سنسورهای تصویر شده است.

پیش از این فقط ماشین های لاکچری از دوربین استفاده می کردند، اما امروزه براورد می شود حتی ساده ترین ماشین ها هم بزودی به ۱۰ دوربین مجهز شوند تا امنیت راننده ارتقا یابد. پیشرفت تکنولوژی نیمه هادی ها و افزایش کیفیت تصاویر هم مزید بر علت پیشرفت سنسورهای تصویر شده است.

سنسورهای اثر انگشت هم با رشد بسیار بالایی را تا سال ۲۰۲۶ مواجه خواهند شد. با برنامه های اثرانگشتی که در صنایع IoT و امور بانکی و مالی دیده می شود، این رشد دور از انتظار نیست.

همچنین انتظار می رود بازار ۱۰ سنسور برتر در منطقه خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه بخاطر افزایش تولید موتور در کشورهایی مثل هند، چین، ژاپن و کره جنوبی بالاترین رشد را تجربه خواهد کرد. فراتر از این، رشد استفاده از سنسورها در صنایع مختلف مثل درمانی، نفت گاز پتروشیمی، تجهیزات الکترونیکی نیز از دیگر عوامل رشد این بازار در این مناطق است. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *