۱۴۰۰-۰۴-۰۳

وضـوح ۲۴ساعتـه

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
وضـوح 24ساعتـه

[quote arrow=’yes’]دوربینها و چراغها با هم کار میکنند تا امکان دید در واحدهای صنعتی کلیدی در پاکستان را بهبود بخشند[/quote]
وضـوح 24ساعتـه

فناوری نور پردازهای LED نور سفید و مادون قرمز شرکت Raytec به عنوان پارامتر امنیت پیرامونی پیشرفته، در واحدهای صنعتی مختلف و موسسات پژوهشی در پاکستان مستقر شده است. طرح دستگاههای نور پرداز توسط تامین کننده راه حلهای امنیتی جامع پاکستان و TWE(Technology Windows Enterpriase)،Rawalpindi طراحی و مدیریت شده است.
به منظور بهبود کیفیت نظارت CCTV در پایگاه ها مقدار زیادی از دستگاههای روشنایی LED مادون قرمز Raymax و LED نور سفید Raylux اطراف دستگاههای امنیتی نصب شده است.
امروزه دستگاه های روشنایی مادون قرمز، سیستم های CCTV را قادر می سازند تا تصاویر تکرنگ با کیفیت بالا را در شب و تا بورد ۲۰۰ متر ایجاد کنند. برای بازداشتن شخص مهاجم، در کنار این IR می توان از روشنایی های نور سفید با پرتاب کننده مجزا استفاده کرد.
علیم صدیقی، مدیر Technology Windows می گوید «سایت ها از کیفیت پایین تصاویر CCTV رنج می بردند.» اوهمچنین در ادامه توضیح میدهد که «عکسها در نور روز بسیار خوب بودند اما این وضوح و روشنی در عکسهای گرفته شده در شب دیده نمی شد. بدون نور کافی تاثیر گذاری CCTV به طور قابل توجهی به خطر می افتد و موقیعیت برای متجاوزان ایجاد می شد.»
همزمان با کیفیت بهتر تصاویر، فاکتور مهم دیگر که از طرف Raytec به مشتری پیشنهاد شد، ذخیره انرژی و پول بود. در مقایسه با نورپردازهای قدیمی، مصرف برق کمتر LEDهای Raytec باعث می شود مصرف انرژی کمتر شده بنابراین هزینه کمتری صرف شود.
با توجه به افزایش لحظه ای تعرفه های برق در پاکستان، بازدهی انرژی تنها مسئله حائز اهمیت نبود بلکه عملکرد بالا، عمر طولانی (حداقل۱۰سال ) و عدم وجود هزینه نگهداری نورپردازهای LED نیز مورد نیاز مشتریان می باشد.
هزینه های زیرساختی سیستمهای نصب و نگهداری استفاده شده در فناوری نور پردازهای قدیمی اغلب بالاست. مشتریان نصب تعدادی کمتر از نورپردازهایی با طول عمر بیشتر و کیفیت نور بالاتر که دامنه دید دستگاه را افزایش می داد را به جای نصب تعدادی بیشتر از آندسته که عمر کوتاه تر و کیفیت نور پایین تری داشتند، ترجیح می دادند.
۳طیف متفاوت نور پردازها از کارخانه های مختلف در ابتدای تحقیق مورد آزمایش و مقایسه قرار گرفتند (Raytec هم شامل آنها می شد). در این آزمایشات به این نتیجه رسیدندکه محصولات Raytec مشخصاً بسیار کاراتر از رقبا بود. علیم صدیقی توضیح می دهد که «تصمیم نصب نور پردازهای Raytec بعد از تمام تجزیه و تحلیلها پیرامون سود و هزینه گرفته شد، این بررسی نشان می دهد که سرمایه گذاری در فناوری با کیفیت بالا، به زودی موجب ذخیره میزان قابل توجهی هزینه راه اندازی و نگهداری می شود.»
به دنبال موفقیت نصب TWE، انتظار می رود فروش محصولات جدید Raytec در این منطقه افزایش یابد. این امر با ایجاد میزان نور پردازی در محدوده وسیع تر از طریق دستگاههای روشنایی Raytec میسر خواهد شد.

وضـوح 24ساعتـه

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *