۱۳۹۹-۰۷-۰۱

رزولوشن ۴Kبرای دوربینهای CCTV

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
رزولوشن 4Kبرای دوربینهای CCTV

رزولوشن 4Kبرای دوربینهای CCTV

یک فرمت تصویر دیجیتال است که بیش از اینکه مانند DVD از آنالوگ تبدیل به دیجیتال شود، از منبع خود استفاده می کند. فرمت تلویزیونی HD که با نام۱۰۸۰ HD نیز شناخته شده است، با پیکسل افقی ۱۹۲۰ * عمودی ۱۰۸۰ ، استاندارد کنونی تلویزیونی به شمار می رود. اساسا HD ، رزولوشن پنج برابر پیکسل D1 را ارائه می دهد.
زمانیکه یک سیگنال HD توسط یک دوربین تولید می شود، با توجه به اینکه این سیگنال (اسکن در هم آمیخته- ۱۰۸۰i) یا اسکن پیشرفته ۱۰۸۰p است، جریان ۱.۵ Gb و یا ۲ Gb بر ثانیه تولید می کند.این یک انتقال داده بزرگ از یک دوربین است که ۲۰ سال پیش حتی تصورش هم غیر ممکن بود. حدود ۱۲۲ سال پیش، یک استاندارد فشرده سازی جدید با نام H.264 یا کد گذاری پیشرفته تصویر AVCC وارد بازار شد تا به دوربین ها اجازه انتقال و ذخیره سازی حجم بالای داده های تصویری را بدهد.
با این وجود، تکنولوژی های اخیر سنسورهای دوربین ،مثل تصویر ۴K، فرمتهای تصویر خیلی بیشتر HD با ۴ برابر پیکسل در مقایسه با HD ۳۸۴۰*۲۱۶۰ پیکسل را ارائه می دهند. با استفاده از اصطلاحات کنونی رایج برای HD، میتوان ۴Kرا ۲۱۶۰HD نامید. این رزولوشن همچنین Ultra HD نیز نامیده می شود.
در هنگام مشاهده تصاویر ۴K,8K بیننده باید در فاصله نزدیکتری از دوربین قرار بگیرد وحس بینایی کاملا درگیر خواهد بود. گفته می شود که مشاهده تصاویر به صورت سه بعدی آنهم بدون عینک سه بعدی است. این تجربه، توسط بسیاری از تماشاگرانی که مسابقات المپیک لندن سال ۲۰۱۲ را به صورت۸K مشاهده نموده اند، گزارش شده است .
صنعت CCTV همیشه در تلاش برای کم کردن هزینه ،بالا بردن رزولوشن و بیشتر کردن زمان ذخیره است. انجام این کار آسان نیست اما تمامی تلاشها در جهت دستیابی به این قابلیت هاست. یکی از راههای کاهش هزینه دوربینهای با رزولوشن بالا، کوچک کردن سنسور ودر مقابل بالا بردن تعداد پیکسل ها است. ساخت سنسورهای کوچکتر به معنای لنزهایی با محدوده دید کمتر است که یعنی همان لنز های کوچکتر. در نهایت، لنز کوچکتر یعنی شیشه کمتر و قیمت پایینتر.
در اکثر برنامه های کاربردی CCTV ، استفاده از دوربینها۴K به همراه استفاده از برخی نسخه های سیستم های اجرایی ویندوز است، یک پردازشگر فوق سریع و یک کارت گرافیکی قدرتمند. یک تصویر کامپیوتری۴K مورد نیاز است که تعداد کمی موجود می باشد. اکثر کاربرها تصویر تلویزیونی۴K را انتخاب خواهند کرد که از لحاظ فیزیکی از صفحه کامپیوتر بزرگتر است. بسیاری از قدرتهای پردازشگر باید بتوانند یک یا چند جریان تصویر۴K را کد گشایی کنند اما فقط نسخه های جدید ویندوز، با کارتهای گرافیک خاصی ،ممکن است بتوانند رزولوشن۴K را پشتیبانی کنند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه این دوربین و سایر محصولات به سایت شرکت پویا به آدرس pouyacctv.com مراجعه فرمایید .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *