پیش بسوی 6G ...
بازدید 444
0

6G سرعت انتقال داده ها را 4 برابر سرعت رعد و برق می کند

پیش بسوی 6G

تحقیق و گسترش جهانی تکنولوژی آینده 6G به سرعت رو به افزایش است. شرکت ها و دولت ها سرمایه گذاری سنگینی برروی این تکنولوژی ارتباطات موبایلی و انتقال داده می کنند.

پیش بسوی 6G ...

پیش بسوی 6G

به گفته مدیر بخش 6G کمپانی بوش، اندریاس مولر “6G بیش از یک زیرساخت برای اتصال بهینه است. این تکنولوژی بهره وری ماشین های خودران، شهرهای هوشمند و صنایع متصل را افزایش می دهد. به همین دلیل است که 6G یک تکنولوژی مهم استراتژیک است”. بوش یکی از شرکت هاییست که میلیون ها یورو برای بخش تحقیق و توسعه این تکنولوژی سرمایه گذاری کرده است. این شرکت هم اکنون با 40 نیروی متخصص برروی کار می کند  و طی 2 سال آینده این تعداد 2 برابر خواهد شد.

در کنگره جهانی موبایل 2023 بارسلونا نیز، بوش و نوکیا اعلام کردند که معاهده ای که سال 2017 برروی گسترش راهکارهای اینترنت اشیا صنعتی در محدوده 5G بستند را امسال با تمرکز برروی 6G، ادامه خواهند داد. هردو شرکت تحقیقات مشترکی برروی نسل بعدی شبکه ها و چگونگی به کارگیری این تکنولوژی برای ارتباطات و سنسورها دارند.

بوش در حال حاضر تجربیات و تخصص خود را برروی 5 پروژه سرمایه گذاری این حوزه کرده است. پروژه های 6G-ICAS4Mobility، KOMSENS-6G و 6G-BRAINS برروی ارتباطات یکپارچه سازی و تشخیص محیطی مبتنی بر سنسورها متمرکزند.

علاوه بر سناریوهای ترافیک جاده ای، این تکنولوژی در برنامه های پهبادهای متصل همچنین در صنعت 4.0 (سیستم های حمل و نقل بدون راننده) نیز به کار می رود. از طرفی پروژه های 6G-ANNA and 6G-SHINE برروی ساختارهای اتصال جدید تمرکز می کنند. هدف این ها افزایش بهره وری ساختار E/E در وسایل نقلیه و قطعات ربات است.

با 6G سرعت انتقال داده ها 4 برابر سرعت رعدبرق می شود

تا سال 2028 اولین استاندارد 6G را تجربه خواهیم کرد

در میان این ها، نسل آینده ارتباطات موبایلی قابلیت های جدیدی شبیه به سنسورهای رادار را ادغام خواهد کرد. با6G امکان تشخیص موقعیت و مکان هدف در محدوده پوشش شبکه، بدون نیاز به ماژول رادیویی وجود دارد.

همچنین با6G تا 1 ترابایت در ثانیه می توان سرعت انتقال داده را بالا برد، سرعتی معادل 4 برابر سرعت اصابت صاعقه و نهایتا تاخیری در حد تنها 100 میکروثانیه.

به عنوان مثال با کمک digital twins (یک برنامه کامپیوتری که از داده‌های دنیای واقعی بمنظور ایجاد شبیه‌سازی‌هایی استفاده می‌کند که می‌تواند عملکرد یک محصول یا فرایند را پیش‌بینی کند) می توان مراحل تولید جهانی را در فضای مجازی بدون هیچ وقفه و محدودیت فضایی مانیتور و شبیه سازی کرد.

در سال 2023 آلمان و اروپا پروژه های 6G فراوانی راه اندازی با هدف حفظ سردمداری خود در تکنولوژی راه اندازی کرده اند. تا 3 سال آینده دولت آلمان حدود 700 میلیون یورو دیگر برروی این تکنولوژی سرمایه گذاری خواهد کرد. علاوه برآن، اتحادیه اروپا نیز 900 میلیون یورو تا سال 2027 برای این تکنولوژی در نظر گرفته است. ژاپن و آمریکا نیز تاکنون سرمایه گذاری های مشترکی با بودجه 4.5 میلیارد دلاری برروی 6G کرده اند.

متخصصین بر این باورند که تا سال 2028 اولین استاندارد 6G را تجربه خواهیم کرد. منبع: medium.com

 

در سایت ایران آلارم ، اپلیکیشن ایران آلارم  و شبکه های اجتماعی (اینستا، تلگرام ، ایتا ، روبیکا با آیدی @iranalarm  و یا @iranalarmgroup ) آخرین اخبار ، تکنولوژی ها ، محصولات جدید شرکت های خارجی و تولیدکنندگان ایرانی و رویدادهای صنعت تجهیزات ایمنی و حفاظتی را دنبال کنید

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *