۱۳۹۹-۰۷-۰۱

محافظت دستگاه تهویه مطبوع سامسونگ از لایه اوزون با استفاده از گازهای دوست‌دار محیط زیست

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
محافظت دستگاه تهویه مطبوع سامسونگ از لایه اوزون با استفاده از گازهای دوست‌دار محیط زیست

محافظت دستگاه تهویه مطبوع سامسونگ از لایه اوزون با استفاده از گازهای دوست‌دار محیط زیست

این لایه مهم و حیاتی اوزون چند دهه‌ای است که به خطر افتاده و صدمات زیادی را متحمل شده و اتفاقا متهم اصلی یخچال‌ها، دستگاه‌های تهویه هوا و ابزارهایی مانند اسپری‌ها هستند. این محصولات برای ساخت مواد سردکننده خود مجبورند از گاز هیدرو فلورو کربن‌ها (HCFC) استفاده کنند. گازی که به دلیل نوع ساختار مولکولی آن تا به امروز به عنوان متهم اصلی آسیب‌های لایه اوزون شناخته می‌شود.
سامسونگ این ‌بار هم با خلاقیت و نوآوری خود، به لطف طراحان و مهندسانش، توانسته یک بار برای همیشه داستان گاز آسیب‌رسان را حل کند و از R410A در محصولاتش بهره ببرد.R410A گازی‌ است که هیچ آسیبی به لایه اوزون وارد نمی‌کند و از طرف دیگر اجازه می‌دهد دستگاه شما بازده انرژی بالاتری نسبت به مدل‌های متداول R22 داشته باشد. این موضوع ضمن کاهش مصرف برق، میزان تولید گازهای گلخانه‌ای ناشی از نیروگاه‌های برق را به حداقل می‌رساند تا محیط ‌زیست سالم‌تر و پایدارتری داشته باشیم.
اما مشکل اصلی این گاز قیمت بالای آن است و این مساله باعث می‌شود صنایع کمتری به استفاده از گاز R410A در دستگاه‌های خنک‌کننده خود تمایل داشته باشند. در این میان سامسونگ الکترونیکس به عنوان شرکتی نه تنها دوست‌دار بلکه محافظ و مراقب محیط زیست، ضمن پذیرفتن تمامی هزینه‌های مالی، از گاز بی‌خطر R410A در دستگاه‌های خنک‌کننده‌ خود و سیستم‌ های تهویه مطبوع استفاده می‌کند. به‌رغم اینکه تغییرات گسترده در خط تولید محصولات، هزینه‌های مالی هنگفت و سنگینی برای سامسونگ در پی داشته، اما این شرکت برای کمک به حفظ هر چه بیشتر و بهتر لایه اوزون و حیات در کره زمین، تمامی محصولات سرمازای خود شامل مدل‌های مختلف دستگاه تهویه مطبوع هوا را به نوع بی‌خطر R410A مجهز کرده است. منبع:

gadgetnews.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *