۱۴۰۰-۰۱-۲۵

مروری بر برنامه های توسعه فرودگاهی گسترده در خاور میانه

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
مروری بر برنامه های توسعه فرودگاهی گسترده در خاور میانه

مروری بر  برنامه های توسعه فرودگاهی گسترده در خاور میانه

کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) با در نظر گرفتن خدمت رسانی برای رشد سریع تعداد مسافران هوایی (تا ۲۰۳۵ دو برابر می شوند) و گسترش ناوگان خطوط هوایی، به خصوص کریرهای ملی شان، به پروژه های توسعه فرودگاهی به ارزش چند میلیارد دلار ادامه می دهند.
طبق آخرین تخمین های اتحادیه حمل و نقل هوایی (IATA)، امارات متحده عربی (UAE) رتبه دار رشد مسافران هوایی با بیش از ۶٫۳ درصد رشد سالانه در خاورمیانه است. طبق اعلانات IATAمنطقه شاهد رشد معتبر سالانه ۵ درصد خواهد بود که انتظار می رود در سال ۲۰۳۵ تعداد مسافران ۷٫۲ میلیارد، تقریبا دو برابر ۳٫۸ میلیارد مسافر در ۲۰۱۶،‌ باشند. انتظار می رود رشد قدرتمند، سرمایه گذاری های بیشتر در پروژه های توسعه فرودگاه را تقویت کند.

راه حل های فرودگاهی اخیر

نماینده های فرودگاه ها در منطقه درباره برنامه های توسعه بحث می کنند و آخرین تکنولوژی های ۱۷امین نمایشگاه صنایع هواپیمایی، یک رویداد صنعت هواپیمایی B2B، از ۱۵ تا ۱۷ مه ۲۰۱۷ را بررسی می کنند که به علاوه ۴امین دوره World Travel Catering and Onboard Services Expo Middle East (WTCEME) و ۵امین Global Airport Leaders’ Forum سازمان دهی شده توسط CAPA (مرکز هواپیمایی) نیز در کنار آن برگزار می شود.
نمایشگاه صنایع هوایی که تحت حمایت شیخ احمد بن سعید المکتوم، رییس سازمان هواپیمایی کشوری دوبی، رییس فرودگاه های دوبی، رییس و مدیر اجرایی گروه و خطوط هواپیمایی امارات برگزار شده است، آخرین راه حل های فرودگاهی، تکنولوژی ها و خدمات را به نمایش می گذارد. با تخمین دو برابر شدن تعداد مسافران هوایی، فرودگاه ها در سراسر جهان به دنبال راه هایی برای پاسخگویی موثر به تعداد فزاینده و بهبود و ارتقای تسهیلات خود هستند.

توسعه فرودگاه ها و پروژه های ساخت و ساز

طبق آخرین گزارش توسط Delloitte، GCC 100 میلیارد دلار در پروژه های توسعه و ساخت فرودگاه ها در ۶ کشور حاشیه خلیج فارس سرمایه گذاری کرده است.

[quote font_size=’14’ arrow=’yes’]کاهش قیمت نفت، برنامه های توسعه را به خاطر سیاست متنوع سازی امارات متحده عربی تحت تاثیر قرار نداده است و این اتکای اقتصاد به نفت را کاهش می دهد.[/quote]

دوبی در حال اجرای پروژه ۳۴ میلیارد دلاری مرکز جهانی دوبی (DWC) (شامل ساخت پنج باند و ظرفیت ۱۶۰ میلیون مسافر در سال) می کند.
فرودگاه بین المللی دوبی که به عنوان شلوغ ترین فرودگاه جهان از نظر ترافیک بین المللی از هیترو لندن پیشی گرفته است، انتظار دارد با استفاده از این تاسیسات ترافیک مسافری، تعداد مسافرانش از ۷۸ میلیون سال پیش به ۸۳ میلیون در امسال و ۹۰ میلیون نفر در سال آینده برسد. برای پشتیبانی از رشد، فرودگاه اعلام کرده است که پروژه ای را راه اندازی کرده است که تعداد استندهای A380 در سالن C (DXB) را گسترش می دهد تا ساختمان را قادر سازد که با ناوگان در حال رشد سوپرجامبوهای امارات تطبیق یابد. پروژه ارتقا که در سه ماهه سوم امسال شروع شد و انتظار می رود تا پایان ۲۰۱۸ پایان یابد، بخشی از برنامه Dubai’s Airports’ DXB Plus است که تحت آن اپراتور به دنبال افزایش ظرفیت DXB به ۱۱۸ میلیون مسافر در سال تا ۲۰۲۳ بدون ساخت هیچ زیر ساخت مازاد دیگری است.
فرودگاه بین المللی شارجه نیز برنامه ریزی کرده است که تا سال ۲۰۲۵ ، سالانه ۲۵ میلیون مسافر جابجا کند.

کاهش در قیمت نفت

کاهش قیمت نفت، برنامه های توسعه را به خاطر سیاست متنوع سازی امارات متحده عربی تحت تاثیر قرار نداده است و این اتکای اقتصاد به نفت را کاهش می دهد.
برنامه ریزی شده است که فرودگاه بین المللی ابوظبی با پروژه جدید ۶٫۸ میلیارد دلاری Midfield Terminal Building (MTB) تا ۲۰۱۷ به ۴۰ میلیون مسافر دست یابد.

[quote font_size=’14’ arrow=’yes’]طبق آخرین گزارش ارائه شده توسط Delloitte، GCC 100 میلیارد دلار در پروژه های توسعه و ساخت در شش کشور حوزه خلیج فارس سرمایه گذاری می کند.[/quote]

ساختمان ترمینال ۷۰۰,۰۰۰ متر مربع یکی از پروژه های زیر ساخت استراتژیک کلیدی است که در پایتخت امارات متحده عربی انجام می شود و در ابتدا به ۲۷ میلیون مسافر در سال خدمت رسانی می کند و تا پایان امسال ۷۰ درصد کامل خواهد شد.
ترمینال جدید بخشی از برنامه های گسترده تر ابوظبی برای افزایش ترافیک توریستی به عنوان بخشی از استراتژی Vision 2030 برای متنوع سازی اقتصاد است.
طبق توسعه بخش هواپیمایی، فرودگاه بین المللی شارجه برنامه دارد تا ۲۰۲۵ به ۲۵ میلیون مسافر در سال خدمت رسانی کند.
Ajman در حال اجرای پروژه ۲٫۱ میلیون درهم امارات (۵۷۱ میلیون دلار) فرودگاه بین المللی Ajman جدید است که انتظار می رود حدود یک میلیون مسافر در سال را در زمان تکمیل خود جا به جا کند.

برج کنترل فرودگاه و جاده های دسترسی

فرودگاه بین المللی King Abdulaziz (جده، عربستان سعودی) برنامه توسعه سه مرحله ای خود را با بودجه ای بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار با هدف خدمت رسانی به بیش از ۳۰ میلیون مسافر آغاز کرد. برنامه ریزی شده است که فاز اول، شامل ۴۰۰,۰۰۰ متر مربع برج مجتمع ترمینال، برج کنترل، مسیرهای دسترسی و تاسیسات تا سال ۲۰۱۷ آماده شود. فاز ۲ و ۳ تا ۲۰۳۵ تکمیل می شوند که فرودگاه به ۸۵ میلیون نفر خدمت رسانی می کند.
توسعه فرودگاه به کشور کمک می کند مسافران خود را از ۲۸ میلیون به ۴۵ میلیون تا ۲۰۲۰ افزایش دهد، هدفی که توسط برنامه های عملیاتی GACA تعیین شده است.
کویت قراردادی به ارزش ۴٫۸ میلیارد دلار با یک شرکت محلی برای توسعه تنها فرودگاه بین المللی کشور بسته است. این پروژه شامل یک ترمینال جدید و یک باند به علاوه حدود ۳۰ گیت برای بیشتر کردن ظرفیت ساختمان از هفت میلیون مسافر فعلی به ۱۳ میلیون در ۲۰۱۶ می شود. تعیین شده است که ظرفیت فرودگاه تا ۲۰۲۵ به ۲۵ میلیون مسافر افزایش یابد.
[quote font_size=’14’ font_style=’italic’ arrow=’yes’]بحرین پروژه توسعه ۱ میلیارد دلاری را آغاز کرده است تا ظرفیت فرودگاه بین المللی بحرین را تا ۱۳٫۵ میلیون مسافر در سال افزایش دهد.[/quote]

پورتفولیوی تاثیر گذار محصولات، راه حل ها و خدمات

دانیال قریشی، مدیر نمایشگاه صنایع هواپیمایی گفت: «توسعه و مدرن سازی فرودگاه یک فرایند مستمر در تقریبا همه جای دنیا، به خصوص خاور میانه است که انتظار می رود پذیرای تقریبا دو برابر تعداد مسافر در دو دهه آینده در مقایسه با امروز باشد. مقامات در منطقه از نیاز به سرمایه گذاری مستمر در فرودگاه هایشان تقدیر می کنند و ما خوشحال هستیم که زمینه ای فراهم کنیم که بتوانند بهترین و آخرین پیشنهادات صنعت جهانی را ببینند.»
بیش از ۳۰۰ شرکت بین المللی پیشرو پورتفولیوهای چشمگیری از محصولات، راه حل ها و خدمات برای صنعت هواپیمایی در نمایشگاه فرودگاهی ۲۰۱۷ را به نمایش می گذارند که انتظار می رود بیش از ۷۵۰۰ متخصص، ۱۵۰ خریدار وی آی پی و بیش از ۱۰۰ مقام هواپیمایی منطقه در آن شرکت کنند.
۱۷امین نمایشگاه فرودگاهی در مرکز نمایشگاه ها و کنوانسیون بین المللی دوبی از ۱۵ تا ۱۷ مه ۲۰۱۷ با حمایت سازمان هواپیمایی ملی دبی، پروژه های مهندسی حمل و نقل هوایی دبی (DAEP)، DNATA و فرودگاه های دوبی و سایر نهادها برگزار می شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *