۱۴۰۰-۰۶-۲۸

کلاه ایمنی هوشمند برای محیط‌های کاری

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
کلاه ایمنی هوشمند برای محیط‌های کاری

کلاه ایمنی هوشمند برای محیط‌های کاری

محققان کلاه ایمنی هوشمند Daqri را برای کارگران و مهندسان ساختمانی ساخته‌اند که در آن از واقعیت افزوده برای قرار دادن اطلاعات و دستورالعمل‌های کار در جلوی چشمان کاربر استفاده می‌شود. این اطلاعات و داده‌ها به صورت هولوگرام‌های سه‌بعدی در برابر چشم کاربر شناور می‌شود. این کلاه ایمنی می‌تواند یک انقلاب صنعتی جدید به شمار رود که محیط اطراف کاربر را شناسایی و رمزگشایی می‌کند. سپس از واقعیت افزوده برای قرار گرفتن اطلاعات اضافی مرتبط با تصاویر و شناور شدن آنها روی تصاویر واقعی استفاده می‌کند.

با استفاده از این کلاه هوشمند می‌توان امتداد دیوارها و عبور تجهیزات الکتریکی را در طول ساختمان را مشاهده و مکان فعال شدن لوله‌های آب را بررسی کرد و به طور کلی، می‌توان مشاهده کرد که دقیقا چه اتفاق و فرآیندی در ساختمان پیش می‌رود.

این کلاه هوشمند همچنین مجهز به یک دوربین حرارتی، یک دوربین عمقی است و یک دوربین جلو مجهز به دوربین عدسی چشم ماهی برای دید کامپیوتری در نظر گرفته شده است. این کلاه تنها یک کیلو وزن دارد و آنقدر راحت است که کاربر می‌تواند تمام روز کاری آن را روی سر بگذارد. باتری آن تا چهار ساعت مقاومت می‌کند.

منبع:‌ana.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *