۱۳۹۹-۱۰-۲۹

طراحی سیستم اطفای حریق خودکار

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

طراحی سیستم اطفای حریق خودکار

Sea-Can یک دستگاه اطفای حریق خودکار است که می‌توان آن را در مسیر آتش یا در نزدیکی موادی قرار داد که در معرض حریق هستند. ظاهر این دستگاه شبیه محفظه باربری است و آن را می‌توان به سرعت و به آسانی توسط کامیون یا از طریق دریا یا به وسیله هلیکوپتر به نقطه مورد نظر حمل کرد.
این دستگاه اطفای خودکار در نقطه مورد نظر روی زمین آرام قرار می‌گیرد تا زمانی که دمای آن محدوده به بیش از ۹۳ درجه سانتی‌گراد افزایش یابد. در این دما، درهای کناری دستگاه می‌شکند و مجموعه سرنازل‌های سقفی بالا می‌آید تا حریق را اطفاء کند. درهای کناری دستگاه، مجهز به گروهی از لوله‌کشی‌های مسی دیگ بخار است که در سراسر آن تعبیه شده است و زمانی که درجه حرارت به ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد برسد، شروع به جوشیدن می‌کند. آب در حال جوشیدن انرژی خود را از حرارت حریق به دست می‌آورد. پمپ‌های بخار کارآمدی بالایی دارند، طراحی ساده و جمع و جوری دارند به طوری که مواد ضدحریق از سرنازل‌های فوقانی آن خارج می‌شود و زمینی به وسعت ۴۶ متر را در قطر می‌پوشاند.
کف تا زمانی پمپاژ می‌کند که ذخایر آن به اتمام رسیده باشد یا حرارت حریق به آستانه جوشیدن آب در سرنازل‌های فوقانی لوله‌ای مسی، در حال فروکش کردن باشد. این سیستم را تا سال‌ها می‌توان بدون نیاز به نگهداری در جایی قرار داد. این دستگاه به هیچ سوخت خارجی نیاز ندارد، به خودی خود از حرارت آتش رها می‌شوند و با اراده خود و بدون مداخله نیروی انسانی عمل می‌کند بنابراین کسی برای استفاده از این دستگاه جان خود را به خطر نمی‌اندازد.

منبع: ana.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *