۱۴۰۰-۰۱-۲۵

کارایی در نور کم

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
کارایی در نور کم

کارایی در نور کم

کارایی در نور کم:

دوربین شب و روز که برای بکارگیری و نصب در محیط های خارجی و نور کم طراحی شده است.این دوربین مبتنی شبکه ای در طول روز تصاویری رنگی ارائه می دهد و به محض کم شدن نور ،دوربین به طور خودکار به مد شب تغییر وضعیت داده و نورمادون قرمز نزدیک رابرای ارائه ی تصاویر فعال می سازد.
ارائه ی تصاویر مشخص و کم نویز به ویژه در شرایط نوری محیط بیرون از جمله مشخصات این دوربین محسوب می شود.به هر حال این محصول ،حاصل تحقیقات و توسعه ی Axis Communicationمی باشد.فناوری نوریاب از یک حسگرCMOS فوق العاده حساس به نور ناشی میشود،به بیان دیگر بیش از یک حسگر عمل می کند. درجه ی فیلترینگ و وضوح برای ارائه ی با کیفیت ترین تصویرممکن از طریق نرم افزار تنظیم می شود.
عملکرد مناسب آن در نور کم ناشی از کامل و بی نقص بودن ارتباط میان حسگر و لنز ها در زمان تصویر برداری است.فناوری نوریاب این دوربین عامل بالابردن کیفیت و طبیعی تر شدن رنگ تصاویر به ویژه در نور کم می باشد.
بنابراین از آنجا که فناوری نوریاب ،فناوری دیجیتال است ،طیف وسیعی از امکانات دیگر را با خود به همراه خواهد دارد که از آنها می تواند به :استفاده از حسگر اسکن پیش رونده،سیستم های امنیت و تحلیل هوشمند ویدئویی اشاره نمود.

امکانات

دوربین های شبکه ای که فناوری نوریاب را همراه دارند مناسب ترین راه حل ها برای محیط های امنیتی خارجی و داخلی با نور کم ،به ویژه زمانیکه کاربران به اطالاعات رنگ تصویر برای شناخت و تشخیص اشیاء نیاز دارند، می باشند.در مقایسه با دوربین های شب/روز معمولی که در نور کم یا تاریکی، تصاویری سیاه و سفید ارائه می کنند،فناوری نوریاب این دوربین می تواند رنگ تصاویر را حتی در شرایط بسیار تاریک حفظ نماید.
در بسیار ی شرایط ویدئو های امنیتی رنگی ،عامل بسیار مهمی در تشخیص می باشند و این قابلیت به کاربر امکان می دهد تا شناخت افراد،وسایل نقلیه و بررسی حوادث مختلف را به نحو موثر تری صورت دهد.
این دوربین ها به خصوص زمانیکه به امکانات امنیت ویدئویی حرفه ای در شرایط نوری نامساعد نیاز است،تاثبر گذار می باشند.از جمله این موقعیت ها می توان:پارکینگ وسائل نقلیه،مکان های مختلف شهر،ساختمان های مدارس ،خوابگاه ها نام برد. این فناوری همچنین قادر خواهد بود در محیط های خارجی چون سد ها ،نیروگاه های برق،راه آهن و زندان ها مورد استفاده قرار گیرد.در شرایط نوری بسیار پایین ،مثل ساختمان هاکه با کوچکترین نور درشب ،روشن می شوند،فناوری نوریاب با استفاده از نورپرداز هایIRاین کمبود را جبران می نماید البته باید اشاره کرد که در اغلب موارد به علت حساسیت فوق العاده این فناوری از نورپرداز IRبه ندرت بهره گرفته می شود.

آینده :

پیشرفت و ارتقاء دوربین های شبکه ای مجهز به فناوری نوریاب تا رسیدن به حداکثر حساسیت نور و دستیابی به تصاویری با کیفیت نزدیک به واقعیت، ادامه خواهد داشت.به هرحال بهینه سازی حساسیت نور و حداقل نویز تصویری ،ویژگی های مهمی در آینده ی فناوری تصویربرداری خواهند بود.
مقایسه کارایی در نورپردازی ضعیف و نور شب :
در مقایسه ای که میان دوربین های مختلف امنیتی صورت گرفت دوبین های AXIS221،AXIS Q1602مجهز به فناوری نوریاب و دوربین های آنالوگ سازگار با نورکم ،بهترین کارایی را در هنگام شب،نورکم وشرایط مختلف از خود ارائه دادند.
البته مقایسه ها نشان داد که دوربین های شبکه ای مجهز به فناوری نوریاب تصاویری باکیفیت بالاتر و نویز کمتر به نمایش گذاشتند در مقابل دوربین های آنالوگ در برخی شرایط نوری ،تصاویر رنگی ارائه ننمودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *