۱۴۰۰-۰۱-۲۵

توربین های اطفاء حریق

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

توربین های اطفاء حریق

امروزه انتخاب مناسب تجهیزات اطفای حریق ِکارآمد و منطبق با تکنولوژی روز دنیا بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد. با توجه به حریق های پیش آمده اخیر در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و مناطق شهری همراه با خسارات جانی و مالی جبران ناپذیر ناشی از آن، به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است تا توجه ویژه‌ای نسبت به تامین تجهیزات اطفاء حریق پیشرفته لحاظ گردد تا در شرایط بحرانی با آمادگی کامل از تلفات و خسارات مشابه جلوگیری شود.
سیستم های اطفای حریق شرکت EMI CONTROLS با بهره‌گیری از تکنولوژی توربین های پاشش انواع فوم و آبِ Atomized شده بصورت Water Mist با قدرت پاشش بیش از هشتاد متر دارای مزایای منحصر بفردی در مقایسه با پرتاب آب و فوم توسط مانیتورها می‌باشند. با استفاده از راهکارهای شرکت EMI CONTROLS آتش‌سوزی در مناطق شهری، صنایع شیمیایی و پالایشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، جنگل ها، تونل‌ها و حفره‌های راه‌آهن زیرزمینی به شکل موثرتری کنترل خواهد شد.

توربین های اطفاء حریق

مزایا

برخی از مزایای سیستم های ذکر شده به شرح زیراست:
۱٫ توسط اتمیزه شدن آب، سطح بزرگی برای انتقال حرارت ایجاد می ‌گردد و بنابراین ظرفیت خنک کنندگی بیشتری روی هدف مورد حریق خواهیم داشت.
۲٫ اسپری آب یا آب-فوم به طور مستقیم می تواند روی شعله ها اعمال گردد و هدف مورد نظر را خاموش کند. امکان دسترسی ذرات تولید شده به سطوحی که توسط سیستم های اطفای حریق سنتی قابل دسترسی نیست نیز از مزایای این سیستم است.
۳٫ مه تولید شده توسط توربین، باعث کاهش قابل توجه انتشار دود در حین عملیات اطفای حریق می‌گردد.
۴٫ آب مصرفی کمتری نسبت به سیستم های مشابه جهت اطفای حریق مورد نیاز است. (یک لیتر آب بر اساس اندازه قطرات می‌تواند مساحت های مختلفی را پوشش دهد. چنانچه قطر ذرات آب ۱۰۰۰ میکرون باشد سطح ۶ متر مربع قابل پوشش است، حال آنکه با توجه به اتمیزه شدن آب به ذراتی با قطر ۱۰ میکرون، سطح قابل پوشش ۶۰۰ متر مربع خواهد بود). (شکل ۱)

شکل 1 . مساحت پوشش یافته توسط یک لیتر آب با توجه به اندازه قطرات

۵٫ این سیستم مجهز به کنترل از راه دور از فاصله ۵۰۰ متری می‌باشد که حاشیه امنی برای اپراتور ایجاد می‌نماید.
۶٫ در صورت نصب توربین روی دکلهای از قبل تعیین شده، زمان قابل توجهی در اطفای حریق صرفه‌جویی می‌گردد.
۷٫ وجود نازلهای مختلف و حرکت توربین به صورت افقی (۳۶۰ درجه) و عمودی (۲۰ – تا ۵۰ درجه) ، این سیستمها را قادر می‌سازد تا با تغییر جهت باد سازگار شوند.
۸٫ توربین‌های منحصر بفرد شرکت EMI CONTROLS بر روی ماشین های آتش‌نشانی، دکل‌ها، تریلرها و انواع ترولی‌ها قابل نصب است.
نمونه‌ای از توربین های EMI CONTROLS در شکل ۲ قابل مشاهده است.

توربین های اطفاء حریق

شکل۲ . نمونه‌ای از توربین های شرکت EMI CONTROLS

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *