۱۳۹۹-۱۲-۰۹

طراحی سیستم اتوماتیک و نیمه اتوماتیک حفاظت در برابر حریق

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

رضا عمادآبادی کارگر بسیجی نمونه استان کرمان موفق به دریافت طرح برتر«سیستم اتوماتیک و نیمه اتوماتیک حفاظت در برابر حریق» شد.
وی که دارای مدرک تحصیلی رشته ایمنی صنعت است، علاوه بر فعالیت موثر در کارخانه ایمن پیشرو سیرجان در مبحث پژوهش های علمی نیز حضور پررنگی دارد.
عمادآبادی، به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی تهیه این طرح پرداخته و اظهار داشت: “آتش سوزی وسایل حمل و نقل عمومی بین جاده ای همواره با مشکلاتی از قیبل رسیدن به موقع ماشین های آتش نشانی نظیر ترافیک محور متصل به محل حادثه، دوری مسافت پایگاه آتش نشانی و اطفا نشدن به موقع آتش و نجات جان مسافران و.. همراه بوده است، که این دلایل خود باعث افزایش حریق و کنترل سخت تر حریق شده که موجب افزایش خسارات جانی و مالی می گردد. اهمیت این موضوع و حساسیت بالای آن موجب شد که طراحان و تکنیسین های شرکت ایمن پیشرو سیرجان با ارائه طرحی جامع و کلی با پیشگیری از حریق یا اطفاء به موقع حریق در مرحله ی اولیه ی آتش (فاز اول) خسارات جانی و مالی را تا حد چشم گیری کاهش دهند.
وی با اشاره به خسارت ریالی غیرمستقیم وسیله نقلیه مورد نظر ناشی از حریق تصریح کرد: خسارتی که کارخانه از نبود این سیستم می‌برد بیش از ۳۹ میلیارد ریال برآورد شده است. هزینه تهیه، نصب و راه اندازی سیستم از کمپانی های خارجی بیش از ۶ میلیارد ریال است که با خود کفایی در این زمینه توانستیم بدون وابستگی به خارجی‌ها در شرایط تحریم، به تولید این سیستم بپردازیم که نقش سازنده ای برای کارخانه داشته است.
عمادآبادی عملکرد سیستم اطفاء حریق را بر اساس نوع عملکرد اطفائی بر مبنای دو عامل اطفائی مایع، مایع وگاز صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دانست و در ادامه تصریح کرد: در سیستم مذکور تلاش شده است که در ابتدا از حریق جلوگیری شود. در حال حاضر تجهیز تمامی ماشین آلات معدنی گل گهر اعم از، شاول، تراک، دریل، بیل مکانیکی و ماشین آلات عمومی گل گهر شامل، اتوبوس های مسافربری و خودروهای حمل زباله (با هزینه کمتر از ماشین آلات معدنی)، به سیستم مذکور امکان پذیر است چنانچه نمونه مشابه طرح در کشور وجود ندارد.
منبع:‌ basijnews.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *