تصویر پیدا نشد !
بازدید 69
0

تجهیزات خود را بشناسید : پوتین آتشنشانی

تجهیزات خود را بشناسید :  پوتین آتشنشانی

تا امروز، اولین جفت پوتین هایی را که بیش از دو دهه پیش دریافت کردم به خاطر دارم. آنها یک جفت پوتین لاستیکی زرد و مشکی، به سایز 10 بودند. آنها کهنه، پوسته شده، با بوی کمی مستعمل به من رسیدند. گرچه مهم نبود. من از بیرون بردن آنها از آن اتاق تجهیزات قدیمی احساس غرور می کردم. مطمئن نبودم این جهت جدید در زندگی قرار است مرا به کدام سمت ببرد اما برای آن آماده بودم و یک جفت پوتین آتش نشانی لاستیکی شق و رق داشتم که مرا به آنجا ببرند. با رشد من در مسیر شغلی از مراحل نخستین یک داوطلب در بخش های آتش نشانی در مناطق کوچک روستایی به یک آتش نشان کاملا حرفه ای در یک شهر بزرگ، نه تنها دانش، تمرینات و حقوقم بهتر شد، بلکه تجهیزاتم نیز همین طور بود. بزرگ ترین تغییرها پوتین های آتش نشانی من بود. حدود یک دهه پس از آغاز به کار من بود که اولین جفت پوتین چرم خود را دریافت کردم و چه تفاوت بزرگی ایجاد شد. سرانجام پوتین آتش نشانی ای را می پوشیدم که کاملا اندازه پای من بود و با هر قدمی که برمی داشتم از پایم خارج نمی شد. کفش مچ پایم را می گرفت، کف پایم را حمایت می کرد… به مانند تفاوت شب و روز برای من بود.

تاریخچه

پوتین های آتش نشانی در ابتدا به عنوان یک چکمه چرمی تا زانو آغاز به کار کردند. در دهه 1930، به چکمه های 3 ربعی تغییر شکل دادند که به شکل چکمه های ماهیگیری بود. کارکرد اصلی آن خشک نگه داشتن پا بود. با گذشت زمان، مانند بیشتر تجهیزات حفاظتی، صدمات به افزایش نیاز به کفش های بهتر کمک کرد. پوتین ها با پیشروی بیشتر آتش نشانان، از قدم گذاشتن روی میخ و تکه های شیشه تا آوار ساختمان بهبود یافتند.

تجهیزات خود را بشناسید :  پوتین آتشنشانی

پلاستیک در برابر چرم

پوتین های پلاستیکی امروزی هنوز در برابر چرم مزایایی دارند، از جمله راحتی پوشیدن نسبت به چرم. به علاوه 100 درصد ضد آب است. پوتین های چرم یا آنهایی که از ترکیب چرم و سایر مواد مقاوم ساخته شده اند تناسب بهتری دارند و حمایت از مچ پا و راحتی بیشتری را ارائه می کنند.

دانشگاه اوبرن و دانشگاه می سی سی پی دریافتند که احتمال صدمه دیدن آتش نشانان بر اثر لیز خوردن و افتادن با پوتین های پلاستیکی چهار برابر پوتین های چرمی است. مزیت دیگر چرم، که توسط مطالعه یکی از تولیدکننده های پوتین اثبات شد، این است که در زمان شسته شدن با آب، مواد بیشتری در مقایسه با پوتین های پلاستیکی از روی چرم شسته می شود. موسسه ملی سلامت و ایمنی شغلی (NIOSH) مطالعه ای برای مقایسه پوتین های متفاوت برای آتش نشانان انجام داد. به علاوه دریافتند که احتمالا آتش نشانان در مقایسه با پوتین های چرم، در زمان پوشیدن پوتین های پلاستیکی بیشتر آسیب ببینند زیرا که پوتین های پلاستیکی 2 ½ پوند سنگین تر از پوتین های چرم هستند. پوتین های سنگین تر باعث شده اند آتش نشانان انرژی بیشتری صرف کنند. به علاوه دریافتند که هر قدر زیر کفش منعطف تر باشد، فرد اکسیژن کمتری دریافت می کند و نرخ متابولیک به میزان هفت درصد کاهش می یابند. جنبه منفی چرم در مقایسه با پلاستیک هزینه آن است. پوتین های چرم می توانند دو برابر پوتین های پلاستیکی قیمت داشته باشند.

انتخاب یک پوتین

تجهیزات خود را بشناسید :  پوتین آتشنشانی

طبقNFPA، (استاندارد مجموعه حفاظتی برای آتش نشانی ساختمان و آتش نشانی در معرض آتش، استانداردی که کفش های محافظتی برای آتش نشانی ساختمان را پوشش می دهد)، پوتین ها باید یک زیره با پاشنه، یک رویه با آستر، یک کفی مقاوم در برابر سوراخی و یک پنجه مقاوم در برابر فشار و ضربه داشته باشند. در زمان انتخاب یک پوتین، باید پوتینی را انتخاب کرد که در برابر تمام خطرات آتشنشان را محافظت کند، محافظت خوبی از پا برای چابکی خوب ارائه کند و راحت باشد. تمام پوتین های فروخته شده توسط هر معامله گر مشهوری باید با استانداردهای NFPA مطابق باشد، بنابراین نباید نگران طراحی محافظتی پوتین باشید. نگرانی بیشتر باید به سمت جنبه راحتی هدایت شود که یک عامل ایمنی عمده نیز هست. تنها راه واقعی برای مشخص کردن این که یک پوتین چه طور عمل می کند پوشیدن آن است. اگر شما مسئول خرید پوتین ها برای واحد خود هستید، یا اگر توانایی انتخاب پوتین های خود را دارید، تحقیق خود را با پرسیدن از سایر آتش نشانان سایر واحدها انجام دهید. اگر یک فروشگاه محلی دارید که آنها را می فروشد، جفت های متفاوتی را امتحان کنید. تحقیقات آنلاین انجام دهید، به دنبال انواع متفاوت پوتین هایی بگردید که در دسترس هستند. تقریبا تمام تولیدکنندگان پوتین نماینده های فروش دارند. با نماینده فروش محلی خود تماس بگیرید و گرفتن چند جفت متفاوت برای امتحان کردن را در نظر بگیرید. بیشتر آنها با خوشحالی چند جفت برای امتحان به شما می دهند، به خصوص اگر بدانند که قرار است خرید داشته باشید.

تجهیزات خود را بشناسید :  پوتین آتشنشانی

 

مراقبت / نگهداری

طبق NFPA 1851، شما لازم است که سالی یک بار، یک نظافت و بازرسی پیشرفته انجام دهید. با استفاده از یک پارچه نرم و آب گرم پوتین ها را تمیز کنید، به نرمی هر ناحیه خاک گرفته را تمیز کنید. اگر در حال تمیز کردن پوتین های چرم هستید، از استفاده از صابون یا شوینده ها اجتناب کنید – این امر مقاومت چرم در برابر آب را کاهش می دهد. می توانید لکه های سخت تر را با استفاده از مایع سیلیکون تمیز کنید، اما مراقب باشید که چرم پیش از به کار بردن آن کاملا خشک باشد. بهترین راه برای تضمین طول عمر پوتین هایتان دنبال کردن راهنمایی های تمیز کردن و نگهداری پوتین ها از تولیدکننده و اجرای بازرسی های دوره ای است، به خصوص پس از رویداد مرتبط به خطراتی که ممکن است در معرض آنها قرار گرفته باشید.

نویسنده:‌ Alex Langbell، کاپیتان دپارتمان حریق Yakima

منبع:‌ www.fireengineering.com

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *