۱۳۹۹-۰۵-۱۹

گفتگو با علی حِرفَت منش؛ مدیر عامل خانه هوشمند ایرانیان

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
"خانه هوشمند ایرانیان" با توجه به نیاز روز افزون صنعت ساختمان به بهره گیری از سامانه های هوشمند کنترل

“خانه هوشمند ایرانیان” با توجه به نیاز روز افزون صنعت ساختمان به بهره گیری از سامانه های هوشمند کنترل انرژی در ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی ، فعالیت خود را در زمینه اتوماسیون ساختمان آغاز نموده و با انعقاد قرارداد همکاری با سایر شرکت های فعال در این زمینه سعی نموده تا گستره وسیعی از محصولات و خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.
از همین رو ماهنامه “ساختمان هوشمند” بر آن شد تا مصاحبه ای با مدیر عامل این شرکت ترتیب داده و درباره چشم انداز آتی این شرکت به بحث و تبادل نظر بپردازد.

"خانه هوشمند ایرانیان" با توجه به نیاز روز افزون صنعت ساختمان به بهره گیری از سامانه های هوشمند کنترل

– ماهنامه ساختمان هوشمند: گفتگو با شرکت هایی که به صورت جدی و تخصصی در زمینه هوشمندسازی فعالیت دارند اتفاق فرخنده ای است.لطفا در ابتدای این گفتگو پیرامون شرکت” خانه هوشمند ایرانیان” برای ما بگویید.

شرکت از سال ۸۲ با هدف آوردن رفاه به خانه ایرانیان کار خود را شروع کرد. هدف شرکت ما ارایه سیستم های هوشمند مبتنی بر فناوری های روز دنیاست تا به این ترتیب فضای زندگی مشتریان ما آرام تر شده و لذت بیشتری از زندگی خود ببرند.

– ماهنامه ساختمان هوشمند: با توجه به اینکه پدیده هوشمند سازی اتفاقی جدید در جهان معاصر است و در کشور ما هم این امر پدیده ای بکر به شمار می رود، به نظر می آید بیشتر اقشار مرفه جامعه توان بهره برداری از آن را دارند. آیا شما برای جذب قشر متوسط هم هدف گذاری خاصی دارید؟

واقع امر این است که چون این تکنولوژی فرایندی نو در دنیاست، بالطبع آدم های نوجو و نوطلب به سراغ آن خواهند رفت. از طرفی چون بیشتر علاقمندان به تکنولوژی در گروه سنی میانسال به پایین(جوان و نوجوان) هستند، آنها از بنیه مالی مطلوبی برخوردار نبوده و این یک چالش جدی در این زمینه محسوب می شود. ما برای مواجهه اصولی با این چالش پیشنهاد اصلی مان این است که این افراد روند هوشمند سازی خانه خود در چند مرحله و به تناوب انجام دهند. مثلا در قدم اول روشنایی، در قدم دوم تهویه و در گام سوم وسایل صوتی- تصویری منزل خود را به هوشمند سازی تجهیز کنند. به این ترتیب با تقسیم هزینه ها می توان به جذب قشر متوسط نیز امیدوار بود.

– ماهنامه ساختمان هوشمند: در زمینه شرکت های فعال در حوزه هوشمندسازی همیشه یکی از انتقادات مطرح این است که شرکت ها برای نهادینه کردن هوشمند سازی در ذهن مردم قدم ارزنده ای برنداشته و همچنان در مخیله مردم، هوشمند سازی امری تجملی یا فانتزی است! این ایراد از کجا ریشه می گیرد؟

کاملا حق با شماست اما از طرفی دیگر ما نمی توانیم برای معرفی هوشمند سازی از رسانه های عام چون صداوسیما استفاده کنیم. چرا که مخاطبان این رسانه ها توانایی اقتصادی چندانی برای ورود به این مساله ندارند. پس رویکرد اصلی ما رفتن به سمت رسانه های خاص مثل شبکه های اجتماعی است.

– ماهنامه ساختمان هوشمند: شبکه های اجتماعی به کنار، اما در همه جای دنیا افرادی هستند که همیشه و در همه حال تشنه فناوری های نوین بوده و هستند که در فرهنگ عامیانه از آنها تحت عنوان “خوره های فناوری” یاد می شود چرا برای جذب این قشر خاص فکری نشده است؟

این مسولیت رسانه هاست تا مسولیت ما، چرا که رسانه ها پل ارتباطی ما با مخاطبان هستند. این چیزی ست که شما باید آن را قبول زحمت کنید.

– ماهنامه ساختمان هوشمند: اما نقش شما در این میان مهم تر است.شما هم باید ذهن جمعی رسانه ها را به مقوله هوشمند سازی معطوف کنید.

چرا !؟

- ماهنامه ساختمان هوشمند: چون روی برند شما تاثیر می گذارد و در رشد کسب و کار شما مثمر ثمر خواهد بود.

– ماهنامه ساختمان هوشمند: چون روی برند شما تاثیر می گذارد و در رشد کسب و کار شما مثمر ثمر خواهد بود.

این را می پذیرم. به همین دلیل در همایش های مختلف حضور پیدا می کنیم. ما اکثر مواقع پای تابث محافلی هستیم که در آن علاقمندان تکنولوژی حضور دارند. مثلا در الکامپ، در نگاه اول حضور ما چندان توجیهی ندارد. اما با نگاهی ریزبینانه در الکامپ حضور پیدا می کنیم تا اصطلاحا خوره های تکنولوژی و فناوری را با مقوله هوشمند سازی آشنا کرده و به سمت خود جذب کنیم.
مصاحبه: مهدی کاروند
تنظیم : سمیه دژ

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *