۱۴۰۰-۰۴-۰۳

موج گرمایی

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
موج گرمایی

موج گرمایی

از دوربین های تصویر برداری گرمایی به صورت گسترده ای به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای امنیت محیطی بهبود یافته یاد می شود و با مزایایی شامل عملکرد، قابلیت اعتماد و مقرون به صرفه بودن در مناطق گسترده، به صورت فزاینده ای از آنها برای هشدار سریع هنگام ورود غیرمجاز در منطقه تحت محافظت استفاده می شود.
بر خلاف دوربین های روز / شب که از طیف نور نزدیک مادون قرمز استفاده می کنند، دوربین های گرمایی برای عملکرد خود نیازمند نور نیستند. در عوض، تهدیدهای بالقوه ای مانند افراد و خودروها را با به تصویر کشیدن تشعشعات گرمایی که ساطع می کنند، شناسایی می کنند.
گرچه تجهیزات گرمایی مانند دوربین های تصویر برداری برای شناسایی افراد طراحی نشده اند، اما آنها برای تشخیص تهدیدها و نفوذهای غیر مجاز عالی هستند. آنها چیزهایی را آشکار می کنند که دیدن آنها برای چشم انسان یا دوربین های تصویر برداری، غیر ممکن یا سخت است. و بر خلاف CCTV های رایج، دود یا تغییر وضعیت نور دوربین های گرمایی را از کار نمی اندازد.

اثرگذاری در فاصله دور

دوربین های حرارتی با شناسایی اهداف دور و نزدیک در تمام وضعیت های نوری، ‌اثرگذاری بالایی برای سیستم های امنیتی به ارمغان می آوردند. یکی از کاربردهای متداول این دوربین ها در ایجاد امنیت در مرزها است، با توجه به اینکه آنها به آسانی محدوده ای ۲ کیلومتری را پوشش می دهند، می توان دوربین ها را با ۴ کیلومتر فاصله از یکدیگر نصب کرد. اگر تصویر هدف کمی نزدیک تر شود، دوربین های گرمایی به وضوح نشان می دهند که شی مورد نظر یک فرد، گروهی از افراد، یک وسیله نقلیه ویا هر چیز دیگریست. باز هم نزدیک تر شوید تا جزئیات بیشتری آشکار شود، این که فرد مشغول چه کاری است.
این امر تمام اطلاعات لازم برای آغاز واکنش مناسب را فراهم می کند – چه این واکنش، ادامه نظارت از راه دور باشد (برای مثال هدایت دوربین های CCTV تصویر برداری به مناطق هدف) چه هشدار از راه دور، چه مداخله مستقیم.
Axis تولیدکننده پیشرو بیان می کند یک دوربین گرمایی نسبت به مسائل شرایط نور مانند سایه، نور پس زمینه و البته تاریکی کمتر حساس است و گول استتار یا نور شدید را نمی خورد.
گرچه کیفیت تصویر یک دوربین گرمایی به شرایط آب و هوا بستگی دارد – تا میزانی تحت تاثیر باران، مه و آلودگی هوا قرار می گیرد – باید بدانید که این مساله درباره دوربین های تصویر برداری رایج نیز صدق می کند.

هشدارهای غلط

Axis می گوید دوربین های تصویر برداری رایج اغلب در معرض هشدارهای غلط هستند برای مثال در اثر شاخه های درختان که در باد تکان می خورند، چراغ های جلوی ماشین ها یا صرفا یک کیسه پلاستیکی که همراه باد حرکت می کند،‌ آلارم های اشتباه ارسال می کنند. از طرف دیگر دوربین های حرارتی می توانند با اضافه کردن شدت تصویر به تشخیص حرکت، تشخیص و شناسایی قابل اعتمادتری را ارائه کنند.

موج گرمایی

تصویر:‌ AXIS Q1910 Thermal Network Camera

شرکت استدلال می کند دوربین های شبکه ای گرمایی مدرن بسیار حساس و دقیق هستند و عملکرد تشخیص بالا، آنها را در خط اول دفاع محیطی ایده آل می سازد. Axis دوربین های شبکه ای گرمایی محیطی Q19 خود را همراه با آنالیز ویدئویی با عملکرد بالا ارائه می کند که آن را ابزار ایده آلی برای این کاربردهای محیطی می سازد. تصویربرداری گرمایی دستگاه به کاربران اجازه می دهد افراد، اشیا و رویدادها را بدون توقف و در تمام شرایط، از تاریکی کامل تا نور کامل کشف کنند.
AXIS Q1932-E و AXIS Q1932-E PT Mount با کیفیت تصویر بهبود یافته و سنسور با رزولوشن بالاتر (۶۴۰×۴۸۰) عملکرد تشخیص در کاربردهای محیطی را بهینه می سازد. تصاویر واضح با ویژگی کاهش نویز حفظ می شوند و افکت های blur و ghost حذف شده اند تا تصویر را بیشتر بهبود بخشند.

موج گرمایی

تصویر:‌‌ Axis Q1932-E Outdoor Thermal Network Bullet Camera with Built-In Heater

کیفیت تصویر بهبود یافته

شرکت Axis می گوید ترکیب معادله هیستوگرام پویا، کنتراست محلی بهبود یافته و وضوح پویا، کنتراست تصویر را در تمام شرایط بهبود می بخشد.
این مورد طراحی شده است تا کنتراست را در عین پایین نگه داشتن سطوح نویز و حفظ جزئیات یا اطلاعات دمایی، در کل تصویر بهبود بخشد. نتیجه این است که درک صحنه آسان تر است، محیط اطراف قابل شناسایی است و اشیا، افراد و… قابل شناسایی هستند.
ضمنا پیشنهاد FUR، دوربین های امنیتی گرمایی، نرم افزار آنالیز ویدئویی و سایر سنسورهای کشف نفوذ را در یک بسته قابل شخصی سازی مقیاس پذیر به نام Thermal Fence ترکیب می کند.
این راه حل به طراحان اجازه می دهد یک راه حل امنیت محیطی کاملا یکپارچه با تعهد کشف نفوذ صحیح، قابلیت ارزیابی آلارم تصویری فوری و حداقل هشدارهای اشتباه ایجاد کنند.
FLIR ، Thermal Fence خود را به عنوان تنها راه حل در بازار تبلیغ می کند که کنترل و نظارت تمام سنسورهای امنیت محیطی شما را در یک تصویر با اطلاعات جغرافیایی و کاملا جامع به ارمغان می آورد.
این دوربین می تواند به همان شیوه شبکه IP موجود عمل کند، اما با صفحه نمایش جداگانه برای تمام تصاویر دوربین گرمایی و سایر خروجی های سنسورها.
شرکت می گوید: «گردآوری تمام دوربین های گرمایی و سایر سنسورهای امنیت محیطی در یک صفحه نمایش، کشف و ارزیابی سریع تهدید را برای شما به ارمغان می آورد و به شما اجازه می دهد دارایی های خود را به صورت کارآمد، بهره ور و تا نهایت کاراییشان به کار گیرید.»
Thermal Fence را می توان بسته به اندازه محل تحت حفاظت، در انواع متفاوتی از پیکره بندی ها به کار گرفت. در ساده ترین شکل، می توان یک دوربین امنیتی گرمایی و یک بسته نرم افزار مدیریت سنسور FLIR را برای ایجاد یک محیط مجازی با هشدارهای شخصی شده و tripwire هایی برای هشدار به کارمندان امنیتی درباره نفوذ محتمل به محدوده حفاظت شده به کار گرفت.

مکان های با ریسک بالاتر

موج گرمایی

برای مکان های با ریسک بالاتر بزرگ تر و پیچیده تر می توان با یکپارچه سازی چند دوربین گرمایی، دوربین های CCTV و سنسورهای آلارم غیر ویدئویی مانند shaker fences FLIR و RFID ها در شبکه IP، یک سیستم دفاع محیطی چند لایه ایجاد کرد. در این مورد دوربین های امنیتی گرمایی با آنالیز ویدئویی خود، همراه با سنسورهای آلارم غیر ویدئویی (از جمله RFID ها، سیستم های مایکروویو، فیبر، تکنولوژی رادار، حسگرهای حصار و دستگاه های دیگر) عمل می کنند تا بالاترین سطح قابلیت کشف محیطی را ارائه دهند.
با استفاده از تمام این ابزارها به همراه هم برای ایجاد محدوده های ممنوعه سفارشی، trip wire ها و حتی منطقه با محافظت چند لایه، سیستم امنیتی Thermal Fence FLIR بهترین امنیت محیطی چند بعدی را به شما می دهد.
تمام سنسورهای FLIR دارای اطلاعات جغرافیایی هستند، به وضوح مکان هر نفوذ بالقوه ای را شناسایی می کنند.
می توان دوربین های pan/tilt را برای پاسخگویی اتوماتیک به رخدادهای آلارم پیکره بندی کرد تا سرعت تایید تصویری که در آن دستگاه های آلارم غیر ویدئویی فعال می شوند، افزایش یابد. FLIR می گوید این قابلیت همکاری به علاوه به کاهش هشدارهای غلط کمک می کند.
طراحان می توانند دوربین های CCTV، دوربین های گرمایی و سایر سنسورهای کشف نفوذ دیگر را با یک سیستم دارای اطلاعات جغرافیایی یکپارچه کنند. به علاوه، چون می تواند به صورت موازی با سایر سیستم های مدیریت ویدئویی روی شبکه پیکره بندی شود، پشتیبانی سیستم را به صورت موثری بدون هزینه نصب زیرساخت شبکه مازاد فراهم می کند. Thermal Fence به علاوه می تواند آلارم های نور و صدای فعال را برای جلوگیری از دزدی یا آسیب به اموال در وهله اول به کار گیرد.

موج گرمایی

واکنش هماهنگ

می توان سیستم را برای کمک به واکنش موثر هماهنگ به هر نفوذ شناسایی شده ای به گونه ای پیکره بندی کرد که آلارمی به صورت ایمیل و پیامک برای کارکنان امنیتی بفرستد تا همه کسانی که نیاز دارند درباره یک رویداد اطلاع داشته باشند، مطلع شوند.
سرانجام، راه حل Thermal Fence اجازه ضبط تا ۲۵ کانال تصویر MPEG-4 را روی nDVR های FLIR می دهد تا رکوردهای تمام نفوذهای امنیتی بالقوه به آسانی قابل دسترس باشد.
در نتیجه، هدف هر راه حل دفاعی محیطی جلوگیری از متجاوزان، به تاخیر انداختن سریع و مطمئن حمله آنان و دادن زمان و اطلاعات مورد نیاز برای واکنش به تیم امنیتی است.
دوربین های گرمایی ترکیب بسیار خوبی در زمان استفاده برای دقیق ترین و سریع ترین کشف در فاصله های طولانی است. به خصوص جایی که زیر ساخت های حیاتی و مکان های با ریسک بالا تحت محافظت هستند، دیگر پرسش مطرح شده، انتخاب بین امنیت فیزیکی یا نظارت با دوربین نیست: هر دو مورد نیاز هستند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *