۱۳۹۹-۰۳-۰۶

۹۲% نصابان امنیتی، اتوماسیون خانگی را به عنوان منبع درآمد آینده می بینند!

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه

92% نصابان امنیتی، اتوماسیون خانگی را به عنوان منبع درآمد آینده می بینند!

ایفسک گلوبال با نظرسنجی از صدها نصاب، دریافت که ۹۲% آنها اسمارت هوم را – که در آن نور، گرما، آلارم و سایر سیستم های امنیتی و حفاظتی ساختمان به یکدیگر مرتبط هستند و از راه دور با استفاده از اسمارت فون یا کامپیوتر قابل کنترل می باشند، به عنوان حوزه رشد بالقوه می بینند. بنابراین تعجب آور نیست که ۸۸ درصد نصابان تمایل به معرفی بخشی اختصاصی برای حوزه اتوماسیون خانگی در نمایشگاه ایفسک دارند.
یکی از نصابانی که پرسشنامه را تکمیل کرده است نوشته است: “مردم صدها هزار دلار برای محصولات درجه یک بازار تکنولوژی اسمارت هوم خرج می کنند. محصولات مصرفی ارزان قیمت کمی وجود دارند، اما مهم ترین عامل در اینجا این است که محصولات بتوانند جایگزین شوند و زیاد گران نباشند”.
نصاب دیگری که پرسشنامه را پر کرده است بیان کرده است: “تکنولوژی های جدیدی برای IoT، و سیستم های آنالیز و تصویر سازی داده های جدید توسط کمپانی های بزرگ طی سال جاری وارد بازار شدند که نشان از پیشرفت و رقابتی شدن این بخش از صنعت در سال های آتی دارد”.
نمی توان سیستم های حفاظتی و امنیتی و هشداردهنده ها را از اتوماسیون خانگی جدا دانست. در واقع اینها در کنار هم یک پکیج را برای ارتقا سطح امنیت و رفاه خانه و ساختمان ارائه می دهند. اکثریت نصابان وقتی از آنها پرسیده شد بیشتر به کدام تکنولوژی اتوماسیون خانگی علاقه مند هستند یا به طور فعال مشغول فروش و نصب آن هستند، IP CCTV را بیش از سایر گزینه ها با فراوانی ۷۸% انتخاب کردند. شاید زیاد هم تعجب آور نباشد. در هر حال، دوربین های نظارتی ۵۴% بازار امنیت فیزیکی را تشکیل می دهند. در این تحقیق جایگاه دوم و سوم به ترتیب با میزان ۷۲% و ۷۱% به سیستم های هشداردهنده (از راه دور) و قفل هوشمند تعلق گرفت. یکی از پاسخ دهندگان نوشته بود: “اتوماسیون خانگی با صنعت آلارم یک هم افزایی طبیعی دارد و نمی تواند یک موجودیت جداگانه باشد”.
یکپارچه سازی در مراحل اولیه، یک توسعه با ارزش است. اگر نشان دادن این مطلب که تکنولوژی های غیر امنیتی باید به دنبال تکنولوژی های امنیتی حرکت کنند سخت باشد، بنابراین این امر جاه طلبی قدرتمند نصابان امنیتی را بازتاب می کند زیرا که روشنایی/کرکره ها، HVAC و تکنولوژی های صوتی- تصویری همگی فاصله چندانی از ۵۰% نداشتند.
تقریبا یکی از هر دو نصاب، باوجودیکه در زمینه اسمارت هوم های مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) چندان تجربه ای ندارند، تمایل دارند کار خود را از دایره منحصر به سیستم های حفاظت و امنیت به اتوماسیون خانگی و یکپارچه سازی سیستم ها گسترش دهند.
پتانسیل رشد اتوماسیون خانگی در خانه های مدرن که هر درجه ای از اتوماسیون را به تصویر می کشند، بسیار زیاد است. تحقیقات Markets and Markets رشد جهانی ۱۱٫۳۶ درصدی (CAGR) بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ را نشان می دهد.
تا کنون قابلیت همکاری ضعیف، محصولات غیر محسوس و دیدگاه مردمی «خوب است که داشته باشم، اما ضروری نیست» مانع رشد این بخش صنعت شده است، اما نتایج حاصل از نمایشگاه CES 2016 بیان می کند که یک نقطه اوج نزدیک است. یکی از نصاب ها گفت: “سیستم های اتوماسیون خانگی جدید نیستند، ۱۲ سال است که با آنها سر و کار دارم. برای ماندن آمده اند و حاشیه سود را افزایش می دهند.» یکی دیگر از آنها اضافه کرد: “این حوزه با رشد یکپارچگی امنیتی در پنج سال گذشته، طی سال های پیش رو حوزه رشد صنعت خواهد بود”.
تولیدکنندگان نیز این امر را با ارائه محصولات بیشتر تحریک می کنند.
به علاوه با وجود آشفتگی های خاورمیانه و کاهش رشد اقتصادی در چین و کشورهای دیگر، نصاب ها درباره سال آینده بسیار خوش بین بودند، ۹۱% انتظار داشتند در ۲۰۱۷ سیستم های بیشتری نسبت به ۲۰۱۶ نصب کنند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *