۱۴۰۰-۰۲-۲۶

اولین دوربین hyperspectral سیار جهان

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه

اولین دوربین hyperspectral سیار جهان

دوربین Specim IQ تولید شرکت Spectral Imaging Ltd. Oy، به عنوان اولین دوربین فراطیفی سیار جهان، در حال عرضه شدن است و اجازه تحلیل نمونه های مواد در همه جا را در چند ثانیه به شما می دهد. وقتی که نیازهای نظارت سیار هم زمان مطابق با تنوع گسترده ای از کاربردهایی باشد که Specim IQ می تواند فراهم کند، صنایعی از غذا و سلامت گرفته تا پزشکی قانونی، بازیافت، هنر و کشاورزی به سرعت از این تکنولوژی بهره می برند.

 

در زمینه کشاورزی، کشاورزان خواهند توانست بر محصولات خود برای نظارت کنند و نتایج را به سرعت ببینند، در موارد بسیاری، یک هفته قبل از اینکه این مشکلات در دید انسان قرار بگیرند. آن ها به جای رسیدگی روزمره به محصولات می توانند فقط به قسمت هایی که نیاز دارند، رسیدگی کنند.

پزشکان قانونی خواهند توانست در تنها چند ثانیه یک صحنه جرم را برای مدرک نظارت کنند. قبل از آمدن Specim IQ، فرآیند جمع آوری نمونه ها، فرستادن آن ها به آزمایشگاه و انتظار برای نتایج می توانست روزها یا حتی هفته ها طول بکشید. در جهان هنر، شناسایی جعل فوری می تواند قسمتی عادی از فرآیند فروش هنری باشد که نزاع و اقدامات دادگاهی هزینه بار را حذف کند.

تاکنون، پیچیدگی و اندازه بزرگ تجهیزات و نبود اطلاعات همزمان، استفاده از آن در کاربردهای صنعتی را محدود کرده است. Specim، این محدودیت ها را با معرفی خط کامل محصولات صنعتی کامل شده با Specim IQ حل کرده است.‌

 

منبع:securityworldmarket.com

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *