۱۴۰۱-۰۲-۳۱

IoT برای استفاده در خرده فروشی آماده است

IoT برای استفاده در خرده فروشی آماده است

IoT برای استفاده در خرده فروشی آماده است

بخش خرده فروشی یکی از اولین پذیرندگان مفهوم اینترنت اشیای (IoT) سیستم ها و یکپارچه سازی سنسورها برای ارائه هوش تجاری و مدیریت بهتر است. یکی از مزایای عمده اجرای تکنولوژی IoT این است که خرده فروشان می توانند اطلاعات جمع آوری شده را به کار ببرند و تجارب مشتریانشان در فروشگاه را بهبود بخشند.

دوربین های IP به عنوان دستگاه های IoT در نظر گرفته می شوند، زیرا دوربین های تحت شبکه را می توان با سیستم های دیگری یکپارچه کرد و اطلاعاتی بیش از جلوگیری از زیان و امنیت، مانند هوش تجاری و بینش بازاریابی فراهم کرد. برای مثال، تصاویر ویدئویی را می توان برای دستیابی به منظورهای زیر به کار گرفت:

تحلیل رفتار مشتری: جمع آوری اطلاعات درباره دفعات مراجعه مشتری یا میزان زمانی که یک مشتری در جلوی یک قفسه سپری می کند.

تامین نیرو: نظارت جریان بازدیدکنندگان در فروشگاه و تخصیص کارکنان بیشتر برای کاهش زمان انتظاری که مشتریان باید برای خدمات درون فروشگاه صرف کنند.

طراحی فروشگاه: به کارگیری تصاویر ویدئویی با نقشه برداری گرمایی می تواند به خرده فروشان کمک کند رابطه محصول – مشتری را درک کنند و تصمیمات بازار پردازی استراتژیک بهتری بگیرند.

سنجش اثربخشی بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی: با ترکیب دوربین ها، آنالیز ویدئویی و سیستم های PoS، خرده فروشان می توانند داده های فروش را ارزیابی کنند و این ها را با مشخصات مشتریان مانند جنسیت و سن مرتبط سازند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *