۱۴۰۰-۱۱-۰۶

شرایط پیچیده در بازار نظارت خاورمیانه

شرایط پیچیده در بازار نظارت خاورمیانه

شرایط پیچیده در بازار نظارت خاورمیانه

بازار خاورمیانه برای تجهیزات نظارت ویدئویی از ۵۰۰ میلیون دلار در ۲۰۱۵ پیشی گرفته است و پیش بینی شده است از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ به نرخ رشد سالانه مرکب ۸ درصد رشد داشته باشد. طبق تحقیق تحلیلگران IHS Markit، رشد بازار بیش از سه برابر اروپا و آفریقا است که آن را بازار جذابی برای فروشندگان می سازد.
با این حال تمام کشورهای خاورمیانه نرخ رشد یکسانی ندارند. طبق آخرین اطلاعات سرویس اطلاعاتی نظارت ویدئویی IHS Markit، در برخی کشورها، بازارها سریع تر از میانگین منطقه ای رشد می کنند در حالی که سایرین رشد کندتری را تجربه می کنند.
پیش بینی می شود بازارهای ترکیه و قطر رشد سریعی داشته باشند، اما به دلایل متفاوت. در ترکیه، رشد اقتصادی نسبتا بالا، ناآرامی های اجتماعی اخیر و حملات تروریستی عوامل کلیدی هستند. در قطر، زیرساخت های بزرگ و پروژه های تفریحی مرتبط با جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ و مقررات محلی، مهم و تاثیرگذار هستند. ضمنا، در برخی کشورهای خاورمیانه، مخارج امنیتی دولت و بخش خصوصی، به علت تاثیرات ثانویه قیمت نفت پایین، به تعویق انداخته یا لغو می شود.
مقررات هنوز نقش مهمی در بسیاری از کشورهای خاورمیانه بازی می کنند، از جمله مقررات درباره نوع سازمانی که باید نظارت ویدئویی را به کار گیرد و سطح پوششی که باید حفظ کنند. سایر مقررات حداقل رزولوشن دوربین، فریم ریت ها و مدت زمان نگهداری تصاویر ویدئویی و سایر مشخصه های تجهیزات را پوشش می دهند.
آشنایی با این مقررات، که متناوبا به روزرسانی می شوند، تنها چالشی نیست که فروشندگان بین المللی در زمان انجام تجارت در خاورمیانه با آن مواجه هستند. معاملات تجاری بستگی بسیاری به روابط شخصی، پشتیبانی محلی، درک فرهنگی و سابقه قابلیت اطمینان اثبات شده دارد. با این حال، میل قوی تری نسبت به بسیاری از دیگر بازارهای منطقه ای، به برندهای بین المللی وجود دارد. دفتر مرکزی هیچ کدام از ۱۵ فروشنده بزرگ ۲۰۱۵ در خاورمیانه قرار ندارد. به علاوه، پایه عرضه نسبت به بسیاری از بازارهای منطقه ای کمتر دسته بندی شده است و ۱۵ فروشنده بزرگ بیش از دو سوم (۷۰ درصد) درآمد بازار را در اختیار دارند.
منبع: securityworldhotel

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *