۱۴۰۰-۰۱-۲۵

سیاست های ضبط محصولات تحت شبکه

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
سیاست های ضبط محصولات تحت شبکه

سیاست های ضبط محصولات تحت شبکه

ضبط دوربین تحت شبکه، همانند ضبط در حوزه ی دوربین مدار بسته AHD، دوربین TVI و دوربین CVI، یکی از عناصر تعیین کننده در خروجی نهایی محصولات محسوب می شود. نهایت کیفیت قابل دریافت از دوربین تحت شبکه نیازمند یک سامانه ی منسجم برای ضبط تصاویر دوربین ها است. برای هر تولید کننده دوربین تحت شبکه یکی از اولویت ها پیش بینی یک سامانه ی اقتصادی و بهینه برای رسیدن به بهترین خروجی از دوربین تحت شبکه مورد استفاده است. در این راستا، دو روش سیاستگذاری در بخش تحقیق و توسعه (R&D) توسط تولید کنندگان اتخاذ می گردد، اول تولید نرم افزار جامع برای ضبط دوربین تحت شبکه، دوم تولید دستگاه ضبط دوربین تحت شبکه NVR مناسب برای این منظور.
در این میان کمتر می توان کمپانی خاصی را یافت که هر دو راهکار را به شکل قدرتمند ارائه دهد. منظور از ارائه ی قدرتمند، کیفیت بالا با عنایت به امکانات مورد انتظار از محصول از یک سو و قیمت رقابتی با عنایت به انتظار بازار مصرف از راهکار مورد نظر خواهد بود. برای نمونه می توان از کمپانی های به خصوصی نام برد که در حوزه ی نرم افزار ضبط تصاویر دوربین تحت شبکه برای نمونه نرم افزار پردازش تصویر به دستاوردهای مطلوبی رسیده اند. در مقابل سازندگانی قرار دارند که دستگاه های NVR قدرتمندی روانه ی بازار می کنند. در دو سر این طیف نیز می توان تولید کنندگان متعددی را نام برد که بین این دو سر سیاست گذاری نموده اند و در عین داشتن نرم افزار مناسب برای ضبط دوربین تحت شبکه، ان وی آر های قابل قبولی روانه ی بازار می نمایند. البته بدیهی است که از این قبیل از تولیدات نمی توان انتظار تولید کنندگان تخصصی نرم افزار و یا دستگاه های ضبط را داشت.
در بین تولید کنندگان محصولات تحت شبکه نمونه ی طیف میانی را می توان کمپانی ACTi تایوان دانست که در عین داشتن نرم افزار قابل قبول، دستگاه های NVR مطلوبی روانه ی بازار می نماید، هرچند قیمت دستگاه های تولیدی این برند از قیمت بالایی برخوردارند و نرم افزار پردازش تصویر آن توان رقابت با نرم افزار های تخصصی پردازش تصویر را ندارند اما صرف نظر از قیمت، گزینه های جامعی در اختیار خریدار دوربین تحت شبکه اکتی قرار می دهند. از طرفی کمپانی HUNT تایوان با تمرکز بالا بر تولید دستگاه NVR قدرتمند و ارزان قیمت نمونه کامل تولید کنندگانی است که بر روی تولید دستگاه های ضبط قدرتمند برای دوربین تحت شبکه تولیدی خود تمرکز نموده اند؛ به صورتی که شاهد آن هستیم که با وجود قرارگیری NVR تولیدی این سازنده در رده ی شش NVR برتر سال ۲۰۱۶ قیمت تمام شده ی این محصول به صورت محسوسی از همتایان تایوانی خود مقرون به صرفه تر است. دسته ی آخر اما کمپانی هایی مانند ژئوویژن می باشند که تمرکز خود را بر تولید نرم افزارهای پردازش تصویر قرار داده اند. هرچند نمی توان از این نرم افزارها انتظاری را داشت که از یک تولید کننده تخصصی نرم افزار انتظار می رود اما به هر رو سیاست تولیدی این کارخانه برای ضبط دوربین های تولید شده اش بر این منوال قرار گرفته است.
با نیم نگاهی به رویکرد برندهای معتبر شاید بتوان قالب جهت گیری ها را برای تولید کنندگاه دوربین تحت شبکه به عنوان تولید کننده ی محصولات سخت افزاری بر تولید NVR دانست؛ زیرا تولید کنندگاه تخصصی نرم افزارهای پردازش تصویر همواره رقابت را بر روی تولید کنندگاه غیر تخصصی این محصولات سخت نموده اند. بر این مبنا به نظر می رسد ایده آل تولیدکنندگان دوربین ارائه ی NVR های پرقدرت و ارزان قیمت از یک سو و ارائه ی دوربین های تطبیق پذیر با نرم افزار های تخصصی پردازش تصویر تولید شده توسط متخصصین صرف تولید نرم افزار است.

یادداشتی از:‌ حامد اوصانلوی، مدیر فروش GMS، کارشناس ارشد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *