۱۴۰۰-۰۱-۲۵

۱۲ راهکار نظارتی مقرن به صرفه

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

کتاب‌ها، وبینارها و کنفرانس‌های زیادی حول تحلیل اثربخشی هزینه وجود دارد. اما آسانترین راهکار درپی داشتن نتایج خوب بدون متحمل شدن هزینه‌های بالاست؛ این راهکار ماموریت مدیران امنیتی شرکت ها نیز می باشد. هنگام صحبت از ویدئوهای امنیتی و نظارتی، ۱۲ راهکار مطرح می شود. این مقاله در دو بخش ارائه خواهد شد.

(قسمت دوم)

در شماره گذشته ی این مقاله ۶ راهکار اول مورد بررسی قرار گرفت. در این شماره به ۶ راهکار نظارتی مقرون به صرفه ی پایانی خواهیم پرداخت.

۷٫ به مزایای انتقال از طریق PoE دست پیدا کنید.

انتقال توان از طریق اِتِرنت یا PoE، از طریق همان کابلی که ارتباطات PoE را پشتیبانی می کند، انرژی را نیز ارائه می دهد. با از میان بردن نیاز به تامین انرژی مرسوم در مکان هر دستگاه به صورت جداگانه، استفاده از PoE می تواند به حداقل رساندن میزان هزینه‌ها و مدت زمان نصب کمک کند. PoE پلاس که به عنوان پیشرفتی در تکنولوژی مطرح است، با مدیریت کردن تعداد بیشتری از دستگاه‌ها در شبکه می تواند به مراتب مقرون به صرفه تر تمام شود.

. طرح مهاجرت سیستم های آنالوگ به سیستم های تحت شبکه/IP را در مراحلی تنظیم کنید که با نیازهای امنیتی، مکان ها و همچنین بودجه مطابقت داشته باشد.
حتی با وجود سر و صداهای زیاد در مورد دوربین‌های مگاپیکسل تحت شبکه‌ی بزرگتر و بزرگتر، بسیاری از کاربران شرکتی دوربین های امنیتی هنوز هم با دوربین های آنالوگ کار می کنند، برخی با کدکننده‌ها و برخی دیگر با IPهای ترکیبی، همچنان به سوی دنیایی دیجیتال حرکت می کنند و موارد استفاده و محیط مشتریان با یکدیگر متفاوت هستند.
۹٫ به هنگام کار با واسطه‌ی فروش یا نصاب، راهکار یا آپگریدی را انتخاب کنید که نصب و نگهداری آن آسانتر باشد.
زمان با پول برابری می کند و هنگامی که پروژه‌ها تبدیل به سایز شرکتی می شوند، آسودگی نصب می تواند ساعت ها و حتی شاید روزها، تکمیل یک پروژه را به جلو بیاندازد و همچنین مانع هدر رفتن پول کاربر نهایی شود. تاخیرهای ایجاد شده به دلیل چالش های نصب می تواند سبب افزایش هزینه‌ها شود. بنابراین تاکید بر محصولات، سیستم ها و لوازم جانبی آسان برای نصب و نگهداری، مقرون به صرفه است.
۱۰٫ بر یک پلتفرم امنیتی تمرکز کنید که امکان گسترش آسان آن وجود داشته باشد و سیستم های امنیتی گوناگون را در یک سطح کاربری خوب با هم ترکیب کند.
یکی از عوامل بزرگ متقاعد کننده‌ی شهر لِیک‌لند فلوریدا برای انتخاب پلتفرم امنیتی جدید آن، معماری باز آن به صورت ذاتی بوده است. این عامل، امکان انتخاب برندها و مدل های سخت‌افزار دلخواه را فراهم می کند و در عین حال از سرمایه‌گذاری‌های فعلی برای کاهش هزینه‌ی کلی مالکیت بهره می گیرد.

۱۱٫ با پایین آمدن هزینه‌های آنالیز ویدئویی، این تکنولوژی را در شبکه‌ی دوربین ها یا نرم‌افزار سیستم، مدنظر قرار بدهید.
اگر نگاهی به شروع محدود و مسیر ناهموار طی شده توسط سیستم های تشخیص حرکت ساده‌‌ی چندین سال گذشته بیندازیم، آنالیزهای ویدئویی مسیری طولا‌نی‌را پشت سر گذاشته اند و هزینه‌ها نیز، بسته به ویژگی‌های آنها، در حال کاهش یافتن هستند.
با استفاده از آنالیزهای ویدئویی، سیستم های امنیتی قادرند که تعداد آلارم های خطا را محدود کنند و قابلیت جستجوی وقایع در ویدئوها را افزایش دهند. در نتیجه، سیستم های امنیتی هشدارهای دقیقتری را دریافت می کنند و ویدئوهای موردنظر خود را می توانند با سرعت بیشتری بیابند. آنالیزهای مربوط به وقایع و محیط بسیار ارزشمند هستند، اما آنالیزهای دیگری چون، آنالیزهای مربوط به اشیاء، رفتار افراد و تشخیص پلاک خودروها وجود دارند.
آنالیزها می توانند راهی را پیش روی شرکت ها بگذارند که به آن وسیله از ویدئوها برای کاربردهایی به مراتب بیشتر از امنیت استفاده شود. کاربران نهایی می توانند از قدرت آنالیزهای ویدئویی برای ارتقای عملیات و فرآیندهای خود بهره بگیرند، که این کار به شکل مثبتی جمع کل درآمد شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال، خرده‌‌فروشی‌ها از ویدئوهای امنیتی برای بازاریابی و بازارپردازی از طریق آنالیز آمارگیری‌ها و الگوهای ترافیکی استفاده می کنند.

۱۲٫ تا حدی از اینترنت اشیاء (IoT) استفاده کنید.
در حال حاضر دستگاه‌های جدید و قدیمی‌در اختیار ما قرار دارند که در گذشته قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نبودند. اما در مقایسه با گذشته، هم اکنون می توان به صورت آنلاین به این دستگاه‌ها و اطلاعات آنها دسترسی پیدا کرد. تکنولوژی های بیشتری در شبکه موجود هستند که در حال وصل شدن به سیستم های آنلاین هستند. خودروها، ساعت های هوشمند Fitbit، گوشی های هوشمند و یخچال های هوشمند همگی بخشی از اینترنت اشیاء (IoT) هستند. اما سهم بزرگتر برای امنیت آن است که دستگاه‌های بیشتر و بیشتری در حال آنلاین شدن برای ارائه‌ی اطلاعات هستند. همچنین، ترکیب عناصری چون تکنولوژی ابری و APIها، امکان استفاده از این دستگاه‌ها و تبدیل آنها به چیزی که بتواند به آن داده‌ها دسترسی پیدا کند را فراهم می کند.
شاید بتوان گفت که صنعت امنیت یکی از اولین پیشگامان اینترنت اشیاء (IoT) است. بنابراین، انتظار می رود که تاثیربخشی هزینه‌ها در بخش IoT فراتر از استفاده از دوربین های امنیتی تحت شبکه پیشروی کند.
به صورت خلاصه، IoT شبکه‌ای از اشیاء فیزیکی یا “چیزهایی” است که در وسایل الکترونیکی، نرم‌افزارها، سنسورها و اتصالات شبکه‌ای گنجانده شده‌اند که این اشیاء را قادر به جمع آوری داده و مبادله‌ی آن می سازد.

تهیه و تنظیم: سارا کریمی – کارشناس بازاریابی شرکت دیدارک

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *