۱۴۰۰-۱۱-۰۶

توجه گسترده به تکنولوژی دوربین های پانورامیک

با رزولوشن های بالاتر و تکنولوژی های دوارپینگ و استیچینگ بهینه تر، این دوربین های گیرنده و فرستنده می توانند به زودی جای دوربین های معمولی و استاندارد PTZ را که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند بگیرد. تکنولوژی دوربین ۳۶۰ درجه به رسیدن به آگاهی کامل با استفاده از تنها یک دوربین کمک می کند که این امر باعث کاهش تعداد دوربین ها و کاهش هزینه ها می شود.

قابلت فراتر از نظارت تصویری یک محرک اصلی و اولیه برای تکنولوژی دوربین های ۳۶۰ درجه بوده است. Edulbehram مشتریان خود را در بازار های عمودی مانند بانکداری، مراکز خرید و حمل و نقل می بیند.
تنها موردی که در جهان محصولات تکنولوژیک امنیتی با اطمینان می شود گفت، این است که هیچ چیز قطعی وجود ندارد. تغییر امری است دائمی و پیوسته. با سرعت زیاد پیشرفت تکنولوژی، کاربران و تجمیع کنندگان سیستم به طور پیوسته سعی می کنند تا یک گام جلوتر از تولید کنندگان نواور قرار داشته باشند. شاید هیچ بخشی در صنعت محصولات امنیتی مانند بخش نظارت تصویری بیانگر سرعت پیشرفت تکنولوژی نباشد.
در دهه اخیر Jumbi Edulbehram همراه با با کمپانی هایی مانند Axis Communications و Samsung در خط مقدم تغییر قرار داشته است. اما نقش جدید او به عنوان رئیس منطقه آمریکای شرکت Oncam او را وارد سریع ترین رشد تکنولوژی دوربین های ۳۶۰ درجه کرده است. Oncam از Grandeye و بیش از ۳۰ پتنت تکنولوژی با کیفیت بالا برای تصویر ویدئویی چشم ماهی استفاده کرده است و برخلاف دوربین های PTZ میدان دید این دوربین ثابت است و برای دنبال کردن تصویر به اپراتور نیاز ندارد. هنگام بازبینی تصاویر می توان آنها را باز کرد و با استفاده از دوربین های مجازی می توان برروی کل صحنه زوم کرد، یا حرکت داد و چرخاند. نتیجه کار طبق گفته Edulbehram تصاویر زنده می باشد.
وی می گوید: حتی هنگامی که من در سامسونگ بودم می دیدیم که سرعت رشد تکنولوژی ۳۶۰ چقدر زیاد است. برای کاربرد های خاصی این دوربین واقعا به صرفه مناسب است. تجربه نرم افزاری و باز کردن تاب Oncam بهتر از هر چیزی است که تا به حال در صنعت مشاهده کردم. واقعا نرم و هموار است. در مرکز Oncam لنز های تکی ۳۶۰ درجه بسیار قوی ای با تکنولوژی چشم ماهی دارد. امروزه انواع دیگر محصولات در بازار وجود دارند که سعی می کنند با استفاده از چند لنز به همین دستاورد برسند. به همین سبب نصب این محصولات سخت است.
برخی از مزایای استفاده از تکنولوژی ۳۶۰ درجه در دوبین ها عبارتند از:
· منطقه پوشش وسیع تر و نبود نقطه کور
· دوربین ها و ساختار کمتر مورد نیاز برای مونیتور کردن صحنه
· رصد کردن رو به عقب
· آگاهی موقعیتی کامل
· از بین بردن تاخیر مکانیکی در دوربین های قدیمی PTZ
· دوربین های ۳۶۰ درجه Oncam هیچ قسمت متحرکی ندارند و نیازی به نگهداری ندارند.
· کارکرد دوربین به شکلی کاملا بی سر و صدا است

وی ادامه می دهد:‌ تکنولوژی دوربین های ۳۶۰ درجه امروزه مناطق پوشش بسیار وسیعی را تامین می کند. دوربین های ۳۶۰ درجه چند لنزه از چندین لنز در یک واحد استفاده می کنند تا تصویری کامل و ویژه به دست دهند. دوربین های چشم ماهی تک لنزه دید ۳۶۰ درجه کامل می دهند و می توان هر گونه جزئیاتی را در آنها مشاهده کرد.
با تکنولوژی های دوارپینگ و استیچینگ و رزولوشن های بالاتر این دوربین های چند جهته به زودی جای دوربین های استاندارد PTZ را خواهند گرفت. همچنین تکنولوژی دوربین ۳۶۰ درجه با استفاده از تنها یک دوربین، امکان آگاهی کامل از موقعیت را نیز فراهم می کند که این موضوع باعث کاهش هزینه ها و استفاده از دوربین های کمتر می شود.
وی اضافه می کند: این تکنولوژی در حال حرکت به دو جهت کاملا مختلف است و ما در حال تعقیب هر دوی این جهات هستیم. یکی تغییر رزلولوشن دوربین ها به سمت بالاتر رفت است که در یک یا دو نسل آینده جای تمام دوربین های PTZ را می گیرند. امروزه میلیون ها دوربین PTZ وجود دارد. نسل بعدی دوربین های ۳۶۰ درجه که ۱۲ مگاپیکسل هستند نمی توانند جایگزین PTZ های ۲۰X شوند. اما در دو نسل دیگر، قطعا می توانند جای این دوربین ها را بگیرند. بنیان نصب فراوانی وجود دارد که بر اساس آن می توان دوربین های ۳۶۰ درجه با مگاپیکسل بالا را نصب کرد.
کارآیی فراتر از نظارت واضح تصویری نیز یکی از نیروهای محرک اولیه برای تکنولوژی دوربین های ۳۶۰ درجه بود. Edulbehram بخش زیادی از مشتریانش را در بازار صنعتی مانند بانک داری، مراکز خرید و حمل و نقل می بیند. او می گوید این امر یکی از دلایل هیجان انگیز حضورش در اینجا بوده است. وی تجربه زیادی در تحلیل دارد، بنابراین کار بعدی ما پیدا کردن روش هایی به منظور افزودن به ارزش محصولات است. تنها به این روش قادر خواهیم بود در آینده دوربین های خود را به فروش برسانیم.
بازار مراکز فروش بخشی داغ و پر طرفدار برای دوربین های ۳۶۰ درجه است و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد. اثبات شده است که استفاده از این دوربین ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. وی می گوید: مشتریانش که مربوط به مراکز فروش هستند به دنبال ۴ ویژگی علاوه بر نظارت مستقیم ویدئویی می باشند که عبارتند از:
· شمارش افراد- چه تعداد از افراد وارد و خارج می شوند؟
· زمان اقامت- آنها می خواهند بدانند افراد چه مدت در بخش های خاصی از فروشگاه ساکن می شوند.
· مسیر حرکت مشتریان- مردم از زمان ورود به مرکز خرید به کجا می روند؟ به سمت چپ یا راست می روند؟ به کدام راهرو می روند؟
· نقشه کلی مرکز خرید- تمام تحلیل های موجود برای مرکز خرید در آن واحد و در دوره های مختلف زمانی
با آنکه بسیاری تصور می کنند تنها بازار مراکز خرید و تجاری بازار داغی برای محصولات نظارت ویدئویی هستند اما Edulbehram می گوید که بازار های بیشتری وجود دارند.
وی می گوید: در واقع تقریبا تمام بازار به چیزی هوشمند و فراتر از تنها نظارت تصویری نیاز دارند. کاربرد این تکنولوژی در مراکز خرید سرراست است: مسیر حرکت مشتریان، نقشه های اصلی، شمارش افراد.
او همچنین به کاربرد این دوربین بر روی کشتی های تفریحی اشاره می کند که حرکات مسافران روی کشتی، ظرفیت افراد در مکان هایی خاص مانند استخر و رستوران را تحلیل می کنند و البته یکی از بزرگترین قابلیت های آن تشخیص فرد است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *