۱۴۰۰-۰۸-۰۳

VMS های مقیاس پذیر را چگونه بفروشیم؟

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۵ سال قبل
  • بدون دیدگاه

در حالی که مقیاس پذیری سیستم، تعداد دوربین هایی که VMS می تواند در خود جای دهد را تعیین می کند، فاکتور های دیگری نیز برای فروش VMS به مشتری اهمیت دارد.
استفاده از سیستم های نظارت ویدئویی رو به گسترش است هم از نظر تعداد دوربین های فروخته شده و هم از لحاظ گستردگی مراکز جغرافیایی که این سبب ایجاد چالش های پیچیدگی و مدیریت سیستم می شود. این گستردگی می تواند باعث شود که سازمان ها سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه تمرین و وسایل مورد نیاز برای تامین نیاز های امنیتی انجام دهند تا تیم های امنیتی بتوانند با سیستم های پیچیده تر نیز کار کنند.
انتخاب راه کار VMS مناسب می تواند نیاز به این سرمایه گذاری زمانی و مالی را کاهش دهد یا از بین ببرد در حالی که همزمان می تواند بازدهی عملیات ایمنی و بازدهی کلی را افزایش دهد. به همین دلیل مقیاس پذیری ارائه شده توسط VMS زمان انتخاب راه کار مناسب اهمیت بیشتری می یابد.
در حالی که مقیاس پذیری سیستم برای تعیین تعداد دوربینی که VMS می تواند در خود جای دهد مهم است، فاکتور های مهم دیگری نیز وجود دارد که به همان اندازه برای انتخاب راه کار مناسب متناسب با نیاز های مشتری اهمیت دارند. در میان این فاکتور ها چگونگی دسیابی به مقیاس پذیری و هزینه های اضافی مجوز دوربین که از توسعه ظرفیت سیستم می آید وجود دارد.
برای مثال، زمانی که رویکرد نرم افزار- محور (یا مجازی) برای مقیاس پذیری مرسوم می شود، هنوز VMS هایی وجود دارند که سخت افزار- محور هستند که باعث محدود شدن مقیاس پذیری می شوند. در مقابل، مقیاس پذیری مجازی این محدودیت ها را کم می کند و باعث افزایش قابلیت مدیریتی و حرکت به سمت ذخیره سازی VSaaS و ابر- محور می شود.
انتخاب رویکرد مجازی کار سختی نیست و بهترین پاسخ برای هر مشتری است.

فروش VMS

مانند بخش اعظمی از تکنولوژی ها، VMS در آرایش های مختلفی که تعداد بیشتری از امکانات و کاربری ها را به کاربر می دهد وجود دارد. قدرتمند ترین راه کار می تواند برای یک مشتری بهترین انتخاب و برای مشتری دیگر غلط باشد. در نهایت باید دید هر راهکار مناسب چه نیاز مشتری است.
شنیدن حرف های مشتری و پرسیدن قوانین اساسی فروش، تنها راهی هستند که می توان نه تنها از مناسب بودن راه کار پیشنهادی، بلکه از مناسب ترین بودن این راه کار نیز مطمئن بود.
در مبحث مقیاس پذیری به برخی ملاحظات اولیه مانند سایز سیستم ویدئویی کنونی، چگونگی گسترش سیستم، کارآیی های خاصی که انتظار دارید VMS انجام دهد و وجود برخی مشکلات که از راه کار ارائه شده انتظار حل آن را دارید اشاره کرد.
فاکتور های خاصی که باید در نظر گرفته شوند بستگی به مشتری دارند، بنایراین برای تجمیع کننده ها تشخیص اینکه کدام راه کار VMS مناسب ترین ویژگی را ارائه می کند و سطح مقیاس پذیری و کاربرد آن بسیار مهم است. برای این منظور فهم قوی از چگونه برآورد کردن این فاکتور ها به تجمیع کننده ها این امکان را می دهد تا با مشتری ها تعامل کنند و VMS مناسب هر نیاز را تعیین کنند.
با تعریف و معرفی با دقت بهترین تمرین ها برای فروش و بیان میزان دوام VMS پیشنهاد شده، می توان راه کار مناسبی که به نتیجه مطلوب رهنمون شود را انتخاب کرد.
با مجهز بودن به فهم عمیق محدوده مقیاس پذیری در راه کار VMS و تبعیت از بهترین تمرین ها برای برآورد نکات، تجمیع کننده ها می توانند مشتری ها را با طی پروسه تعیین کننده برای انتخاب VMS ای که مناسب نیازشان باشد راهنمایی کند. علاوه بر توجه به نیاز امروز مشتری، با آموزش کاربران در باره قابلیت های اضافی و ظرفیت هایی که ممکن است در آینده به آن نیاز پیدا کنند، می توانید انتخاب مناسب را برای نیاز های امروز و فردا انجام دهید.

VMS مقیاس پذیر: ۵ نکته کلیدی فروش

در اینجا چند تمرین مناسب در هنگام کمک به مشتری برای انتخاب VMS مناسب را مشاهده می کنید:
۱٫ شمارش تعداد دوربین: بعد از فهمیدن نیاز، خواسته و چالش های مشتری، شما باید تعیین کنید که کدام VMS می تواند مناسب ترین انتخاب باشد. در این نقطه، آموزش و مطلع کردن مشتری در مورد قابلیت های اضافی و کارآیی هایی که ممکن است توسط مشتری در نظر گرفته نشده باشد، بر عهده تجمیع کننده است.
با آنکه ممکن است هیچ برنامه ای برای توسعه سیستم ویدئویی امروز وجود نداشته باشد، این امر می تواند با دانستن کارآیی های VMS به سادگی تغییر کند، بدین ترتیب می توان به صورت پیشنهاد این کار را به مشتری گفت.
۲٫ کارآیی: علاوه بر تعداد دوربین ها و یا تجهیزاتی که VMS به کاربر اجازه اضافه شدن به سیستم را می دهد، مقیاس پذیری می تواند روی خود VMS هم اعمال می شود.
دوباره، بر اساس تجربه موجود، کاربران ممکن است برای امکانات و کاربرد های اضافی بخواهند مانند هوشمندی تجاری، توانایی حرکت، امنیت اطلاعات و ذخیره سازی بر اساس ابر(Could-based).
۳٫ انعطاف پذیری دوربین: جنبه مهم دیگری از مقیاس پذیری، برند ها و انواع مختلف دوربینی است که VMS می تواند در خود جای دهد. چون مشتریان می خواهند بهترین ROI را از بین دوربین های موجود انتخاب کنند، VMS های انتخاب شده باید بتوانند با آنها کار کنند. این امر همچنین برای نصب جدید یا اوورهال کامل سیستم نیز مهم است چون مشتری می خواهد از دوربین انتخاب شده توسط خودش استفاده کند، حالا می خواهد انتخابش بر اساس قیمت، ویژگی یا سایر ویژگی باشد یا نباشد. برخی از VMS طوری طراحی شده اند که می توانند با تقریبا تمام محصولات کار کنند در حالی که بقیه توانایی کار کردن با تعداد محدودی از مدل ها را دارند.
۴٫ ذخیره سازی: با آنکه هزینه ذخیره سازی در سالهای اخیر کم تر شده اما کماکان برای بسیاری از مشتریان هزینه ذخیره سازی اهمیت زیادی دارد-به خصوص برای مشتریانی که به منابع IT برای حمایت از سرور های خانگی برای به کار گیری تعداد دلخواه از DVR یا NVR برای ذخیره سازی ویدئو با کیفیت بالا را ندارند. با افزایش کیفیت تصاویر، این چالش عمیق تر نیز می شود. راهکار های تصویری میزبانی شده می تواند راه جایگزین ارزان تر و با مدیریت ساده تری باشد و می تواند توانایی بیشتر یا کمتری مطابق با استاندارد های VMS داشته باشد. در بیشتر موارد کاربران حق انتخاب تعداد مشخصی از ذخیره ساز در محل و نگهداری ویدئوهای اضافه به وسیله سرویس Cloud-based در خارج از محل را داشته باشند. این شرکت های تامین کننده حافظه بر اساس ابر این امکان را دارند تا هر زمان بنا به دلخواه مشتری، فضای ذخیره سازی را بدون استفاده از تجهیزات اضافی افزایش دهند.
۵٫ رویکرد های نرم افزار در مقابل سخت افزار: سیستم های نظارت تصویری IP در تنظیمات بیشماری امروزه استفاده می شوند که این امر تعداد VMS هایی که با استفاده از رویکرد نرم افزاری مقیاس پذیری را انجام می دهند را افزایش می دهد. سطح مقیاس پذیری نیز افزایش یافته است- در حال حاضر بیشتر تامین کننده های VMS راه کار هایی را پیشنهاد می دهند که توانایی مدیریت مجازی تعداد نامحدودی از دوربین ها را دارد.
از سوی دیگر، کماکان تعداد زیادی از سیستم های انالوگ وجود دارد که از آنها استفاده می شود. برخی از مشتریان ممکن است بخواهند این سیستم ها را به IP ارتقا دهند، حال در یک مرحله یا به شکل چند مرحله ای، که این کار به انها امکان استفاده از مزایای مقیاس پذیری مجازی با VMS را می دهد. باقی مشتریان از عملکرد سیستم های خود راضی هستند. برای این گروه آخری، مقیاس پذیری با سخت افزار ثبت اضافی انجام می گیرد و در این حالت مقیاس پذیری مجازی دیگر امکان استفاده ندارد.
VMS می تواند با روش مقیاس پذیری مجازی با هزینه ها رابه خصوص برای سیستم های نظارت تصویری بزرگ کاهش دهد. برای مشتریانی که نمی توانند از مزایای مقیاس پذیری مجازی(توانایی های مدیریتی و کاهش هزینه) استفاده کنند، زمان ایده آلی است که سیستم های خود را به IP ارتقا دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *