۱۴۰۰-۰۶-۲۸

مهندس منصور فرزانه؛رییس هیات مدیره شرکت پویا فرا نگار

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

این سمینار بهترین فرصت برای معرفی جامع کیونپ در ایران است.

– هدف از برگزاری این سمینار، آن هم به این شکل خاص و به صورت مشارکتی که چندین شرکت با یکدیگر مبادرت به برگزاری آن کرده‌اند ،چیست؟

هدف اصلی این سمینار معرفی بیشتر فعالیت‌های شرکت «کیونپ » و شناخت بیشتر این شرکت است. کسانی که می‌خواهند با این شرکت کار کنند نیاز دارند در جلسه‌ای با حضور نمایندگان کیونپ با مسایل فنی و نقشه راهی که در آینده برای تولید محصولات دارند آشنا شوند. همچنین شرکت‌ها می‌توانند از این فرصت برای آشنایی هرچه بیشتر و مطرح کردن سوالاتشان استفاده کنند. از سویی دیگر با شرایطی که پس از لغو تحریم‌ها به وجود آمده، کشورمان نیاز دارد از سیستم کالای بدون پشتیبانی و کانال‌های غیر رسمی جدا شده و به سمت بازاری برود که هم شرکت تولید کننده و هم نمایندگان رسمی در ایران مسولیت مربوط به خدمات، گارانتی و سرویس‌هایی که مشتریان نیاز دارند را بپذیرند.باید از فروش یک کالای تجاری به سوی یک راه حل برای مشتری حرکت کنیم.
شرکت پویا فرا نگار درطول پنج سالی که نمایندگی انحصاری برخی محصولات کیونپ را برعهده دارد تلاش کرده است به این روند ادامه دهد و با توجه به وضعیت موجود به نظر می‌رسد بتوانیم با کمک شرکت کیونپ این همکاری را بیشتر کنیم، تا مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات استفاده کنند.

– در صحبت‌های خود به افراد غیر رسمی که اجناسی را وارد بازار کرده و بازار را عملا تبدیل به بازار غیر رسمی می‌کنند اشاره کردید، که این خود در حوزه حفاظت و امنیت تبدیل به معضلی جدی در این کسب و کار شده است. ذهن عمده مخاطبان از بازار غیر رسمی به سمت کالاهایی مانند موبایل که دغدغه عموم مردم است می‌رود. لطفا در مورد کم و کیف این معضل در بازار حفاظت و امنیت بگویید؟

بازار غیر رسمی در تمامی کالاها وجود دارد. وقتی برخی ها در بازار بدون امکانات فنی، خدماتی و پشتیبانی فقط به دلیل ارزان بودن کالا، آن را به دست مشتری می دهند، ناخودآگاه مشتریان را به سمت سوی کالاهای ارزان می کشند. مشتری که کالای خود را کمی ارزانتر از یک کانال غیر رسمی خریداری کرده است پس از مدت کوتاهی متوجه نیاز خود به خدمات پس از فروش می‌شود. کالای it یک کالای سرمایه‌ای ست نه یک کالای مصرفی…
کالایی مثل «NVR» حدقل به پنج تا ده سال و یا حتی بیشتر نیازمند پشتیبانی است. یا یک کالای «آی‌تک» نیاز به روز رسانی دارد. با در نظر گرفتن این مسایل می توان ضرورت وجود کانالی که پاسخگوی مشتری است را درک کرد. این کانال می‌تواند شرکت تولید کننده کیونپ در تایوان و یا نمایندگان آن در ایران باشد. در هر صورت این حق مشتری است که وقتی پولی برای کالایی پرداخت می‌کند آرامش خاطر داشته باشد و از خدمات پس از فروش آن کالا استفاده کند.

– سمینارهایی از این دست معمولا اهداف کلی خودشان را دنبال می‌کنند و شرکت‌ها نیز در کنار اهداف کلی سمینارها اهداف مرتبط با خود را نیز دنبال می‌کنند. نظر شما در خصوص این اهداف جزیی و کلی مرتبط با این سمینار چیست؟

یکی از اهداف معرفی محصول است. دوستانی که در سمینار هستند پیش از این با وسعت محصولات و فعالیت‌های شرکت کیونپ آشنایی نداشتند. از یک سو این سمینار بهترین فرصت است که بگوییم بازار به کدام سمت جریان دارد و برنامه این شرکت برای شش ماه تا یک سال آینده چیست و چه محصولات جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد. از سوی دیگر می‌توانیم نیاز مشتری را بفهمیم. این سمینار می‌تواند دو طرفه باشد، چراکه هم شرکت کیونپ و نمایندگان می‌توانند بازخورد مشتریان را داشته باشند و هم مشتریان و حضار می‌توانند آشنایی بیشتری با فعالیت‌های شرکت داشته باشند. برخی فکر می‌کنند کیونپ یک شرکت واسطه است، در حالیکه در این سمینار به آنها نشان داد که این شرکت، یک شرکت تولیدی بوده و جایگاه آن نیز در دنیا مشخص است. در نتیجه مصرف‌کننده با خیال راحت‌تری به سمت محصول می آید.

– متاسفانه کار تیمی در کشور ما به خوبی صورت نمی‌گیرد و به سرانجام نمی رسد، اما این همایش خلاف این را ثابت کرده است؛ چرا که چندین شرکت با مشارکت یکدیگر مبادرت به برگزاری این همایش کردند. مجموعه این شرکت‌ها با چه نگاهی در کنار یکدیگر برای برگزاری این همایش گرد هم آمده‌اند؟

شرکت‌هایی که نمایندگی کیونپ در ایران را دارند شرکت‌های شناخته شده‌ای هستند. این شرکت‌ها محصولی را انتخاب کرده‌اند که داری کیفیت خوبی باشد تا از پشتیبانی آن استفاده کنند. این امنیت برای این شرکتها ایجاد شده است که بتوانند تیم خود را تجهیز کنند و بسترهای لازم را برای همکاری‌های دراز مدت فراهم کنند. از سوی دیگر کیونپ نیز همین کار را کرده است. کیونپ هم شاید به این نتیجه رسیده که شرکت‌های حاضر در ایران می تواند امنیت بازار را برای این شرکت فراهم کنند و جوابگوی نیازهای مشتریان باشند.وَ درحقیقت این یک تعامل دو سویه است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *