۱۴۰۰-۰۹-۱۸

نظارت تصویری شهر قدیمی Petra از عجایب هفتگانه جهان با دوربین های VIVOTEK

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۵ سال قبل
  • بدون دیدگاه

نظارت تصویری شهر قدیمی Petra از عجایب هفتگانه جهان با دوربین های VIVOTEK

یکی از شهرهای قدیمی و باستانی در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شهر عمّان، پایتخت اردن، شهر Petra بوده که به جهت معماری سنگی و صخره ای و سیستم آبی پیچیده آن معروف است. این شهر که ۳۱۲ سال قبل از میلاد مسیح و کاملاً در تخته سنگ ها بنا گردیده به جهت هماهنگی منحصر به فرد نوآوری های تکنولوژیکی با محیط زیبای طبیعی آن توانایی پیشرفته ای برای مهار سیل آب ها از طریق آرایه ای از سدها، مخازن و خطوط لوله آب را دارا می باشد.
به دلیل اهمیت تاریخی و ساختار حساس این شهر، پترا در سال ۱۹۸۵ به‌عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است.

نظارت تصویری شهر قدیمی Petra از عجایب هفتگانه جهان با دوربین های VIVOTEK

برای این شهر قدیمی ۲۳۰۰ ساله برقراری امنیت و حفاظت از هرگونه تهدید، چالشی بود که با آن مواجه و با وجود توانایی مقاومت این شهر در برابر بیش از دو هزار سیل، زلزله و تهاجم همچنان با خطر بیشتری نسبت به قبل تهدید می شد. از آنجا که این شهر تاریخی و زیبا با رنگ سرخ صخره هایش که در دل خود شهر را حک کرده توسط گردشگران زیادی مورد بازدید قرار می گیرد، به همین جهت سازه های باستانی و معماری صخره ای آن در معرض خطر آسیب پذیری زیادی می باشد. لذا برای مقابله با این تهدیدات که نه فقط برای میراث فرهنگی آن منطقه بلکه برای توریست ها و اقتصاد اردن خطر جدی بود سازمان بین المللی پترا در سال ۱۹۸۹ تاسیس و با دیگر سازمان های حفاظت بین المللی همراه گردید تا از این شهر ارزشمند محافظت نماید.
این سازمان در اولین اقدام تصمیم به نظارت تصویری منطقه با تضمین حفاظت ناحیه تاریخی و نیز حفظ زیبایی طبیعی محیط اطراف گردید که برای نیل به این هدف VIVOTEK تنها شرکتی بود که توانست با ارائه راه حلی جامع برای استقرار یک سیستم نظارت تصویری مدون، مطمئن و پیشرفته این منطقه تاریخی را از تهدیدات پیش رو حفظ نماید.

نظارت تصویری شهر قدیمی Petra از عجایب هفتگانه جهان با دوربین های VIVOTEK

در این پروژه عظیم طیف گسترده ای از دوربین های تحت شبکه چند منظوره و حرفه ای با دستگاه های NVR و نرم افزار پیشرفته مدیریت تصاویر VAST شرکت VIVOTEK همگی به اتفاق کمک به ارائه یک راه حل فناورانه در شهر تاریخی Petra گردید که تجهیزات به کار رفته عبارت است از ۵۵۰ دوربین تحت شبکه ویوتک با مدل های FE8180، SD8364E و IP8371 همراه NVRهای این شرکت با مدل های ND8422P و ND8322P. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات VIVOTEK به وب سایت www.pfn.ir مراجعه فرمایید.
ارسال خبر از: مهندس سحر هادیان، بخش تبلیغات و بازرگانی شرکت پویا فرا نگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *