۱۳۹۹-۰۸-۰۲

خودرو الکتریکی اپل در راه است؟ تسلا رقیب آینده خودش را شناخت

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

در حالی که تسلا بزرگ‌ترین تولیدکننده در زمینه‌ی تولید خودروی الکتریکی است، ظاهراً خودرو الکتریکی اپل رقیب جدی برای محصولات این کمپانی خواهد بود. اپل مهندسین خبره‌ای را برای کار بر روی این پروژه به خدمت گرفته است که اکثر آن‌ها سابقه حضور در کمپانی تسلا موتور را در کارنامه خود دارند.
آیا تا سال ۲۰۲۰ خودرو الکتریکی اپل را در خیابان‌ها خواهیم دید؟
این قضیه برای هیچ‌کسی پوشیده نیست که اپل به دنبال ساخت یک خودرو الکتریکی است و تقریباً تمامی علاقه‌مندان به این کمپانی می‌دانند که خودرو الکتریکی اپل رقیبی برای محصولات تسلا موتور خواهد بود. این خبر وقتی رنگ و بوی جدیت پیدا می‌کند که بدانید اپل در مهد تولیدکنندگان خودرو‌های لوکس یعنی کشور آلمان، اقدام به راه اندازی یک دفتر تحقیق و توسعه کرده است.
سایت Electrek گزارش می‌دهد که کریس پوریت، طراح خودرو انگلیسی که تا سال ۲۰۱۳ در کارخانه معروف استون مارتین مشغول به فعالیت بوده است و از آن زمان نیز در شرکت تسلا موتور حضور موفقی را سپری کرده، با جدا شدن از این کمپانی به استخدام کمپانی اپل درآمده است تا در پروژه تایتان اپل یکی از ارکان کلیدی باشد.
در حال حاضر یک تیم که در رأس آن‌ها پوریت است در کوپرتینو مشغول فعالیت بر روی خودرو الکتریکی اپل هستند و به صورت هم‌زمان تیم دیگری در دفتر تحقیق و توسعه اپل در آلمان مشغول فعالیت هستند. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که این تیم آلمانی متشکل از ۱۵ الی ۲۰ نفر شامل مهندسین نرم افزار، سخت افزار، فروش و غیره است.

منبع:‌gadgetnews.ir

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *