۱۴۰۰-۰۶-۲۸

تلویزیون Full HD بخریم یا UHD؟

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه

تلویزیونی با رزولوشن فول اچ دی بخریم یا بیشتر هزینه کنیم و به سراغ UHD (رزولوشن ۴K) برویم؟ در زمان خرید تلویزیون، این سوال برای همه مطرح می شود. حال سامسونگ با ارسال یک بیانیه خبری برای دیجیاتو، در پی پاسخ دادن به همین پرسش است. در ادامه می توانید مطلب ارسالی از سوی سامسونگ را مطالعه فرمایید.
نتایج یک آزمایش علمی حاکی از آن است که تلویزیون‌های UHD سامسونگ تجربه تماشای منحصربه‌فردی همراه با ایجاد حس غوطه‌وری در تصویر برای کاربران خود خلق می‌کنند. در این آزمایش که در لابراتوار مایندلب در برینگتون انجام شد واکنش مغزی ۲۴ نفر از مخاطبان در بازه سنی ۱۸ تا ۶۵ سال در حین تماشای تلویزیون مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این آزمایش نشان می‌دهد که تماشای یک برنامه در تلویزیون‌های UHD میزان ۳۸ درصد حس غوطه‌وری (فراگیری) بیشتری نسبت به تماشای همان برنامه از طریق تلویزیون FHD ایجاد می‌کند. همچنین تماشای تلویزیون‌های UHD سامسونگ باعث افزایش تأثیرپذیری، درگیری مثبت و بیشتر بیننده با محتوای در حال پخش از تلویزیون می‌شود.

تلویزیون Full HD بخریم یا UHD؟

در این آزمایش، برای اندازه‌گیری فعالیت مغزی شرکت‌کنندگان، الکترودهای سنجش حرارت پوستی روی سر آن‌ها نصب و واکنش مغزی آن‌ها از طریق نوار مغزی و بررسی ریتم ضربان قلب کنترل شد. سپس برای آن‌ها مسابقه فوتبال در کیفیت‌های FHD و UHD نمایش داده شد، همچنین ویدئوهای آنلاین با کیفیت UHD نیز در مقابل دیدگان شرکت‌کنندگان در آزمایش قرار گرفت.
درنهایت به دلیل افزایش رویکرد انگیزشی (شاخصی برای اندازه‌گیری میزان جذب فرد به یک چیز)، تحلیل بصری و نیز توان بتا (شاخصی مرتبط با تمرکز و قابلیت تفکر فعال) در افراد، مشخصاً ثابت شد که تلویزیون‌های UHD فراگیرتر از تلویزیون‌های FHD هستند.

تلویزیون Full HD بخریم یا UHD؟

در پایان نیز مشخص شد که ۶۲ درصد شرکت‌کنندگان در این آزمایش هنگام تماشای مسابقه فوتبال با تلویزیون UHD تحلیل بصری بیشتری را تجربه کرده‌اند. همچنین ۲۰ درصد از افرادی که برای بار دوم یا سوم به تماشای یک کلیپ با تلویزیون‌های UHD نشستند بیشتر جذب برنامه شدند تا کسانی که چندین و چند بار یک محتوای تصویری را با تلویزیون‌های FHD تماشا کردند.
گفتنی است تلویزیون‌های UHD کیفیت تصویری چهار برابر تلویزیون‌های FHD دارند و این یعنی بیشترین میزان کیفیت تصویر و قابلیت نمایش جزئیات تصویر.
منبع: digiato.com

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *