۱۴۰۰-۰۸-۰۳

ژاپنی ها پنل LCD تازه ای را با کم ترین حاشیه در چهار وجه ساختند!

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۵ سال قبل
  • بدون دیدگاه

این روزها نمایشگرهای با حاشیه اندک، به یکی از مشخصه های اصلی تلفن های هوشمند پیشرفته بدل شده اند. موبایل های سری اج سامسونگ (که اخیرا هم مدل نوت ۷ به آنها اضافه گردیده) با نمایشگرهای خمیده خود، استانداردهای جدیدی را در این حوزه تعریف کردند و تولیدکنندگانی مانند شارپ نیز با اتخاذ رویکردهای تازه در زمینه توسعه محصولات خود، به شرکت های صاحب سبک در این زمینه بدل شده اند.
در هر صورت وجه مشترک تمامی تلاش های صورت گرفته توسط این شرکت ها یک چیز است: باریک تر کردن حداکثری لبه های گجت های الکترونیک. اما تا به امروز هیچکدام از شرکت ها نتوانسته اند دستاوردهای عظیمی در این زمینه داشته باشند و به قله صعود کنند: حال قله کجاست؟ ساخت موبایلی که تنها یک نمایشگر باشد و به هیچگونه بخش زائدی هم نیاز نداشته باشد.
به تازگی JDI که یک تامین کننده فناوری در ژاپن به شمار می رود از تازه ترین طرح خود در این زمینه پرده برداشته است:
این شرکت از نمایشگر ۵٫۵ اینچی LCD خود با رزلوشن p 1080 پرده برداشته که همان حاشیه های اندک تلفن های همراه پیشرفته را به ارث برده، منتها با این تفاوت که هر چهار ضلع آن چنین مشخصه ای دارند. جدیدترین نمایشگرهای معرفی شده توسط بزرگان این حوزه از جمله ال جی دست کم در یکی از لبه ها نیاز به فضایی قابل توجه دارد و تاکنون محصولی که از چهار جهت فاقد لبه باشد تولید نشده است. در هر حال با توجه به تلاش همیشگی شرکت های تولید کننده موبایل برای ساخت گجت های جالب و در عین حال پیشرفته انتظار می رود که به زودی شاهد ارائه طرح های چشم گیر دیگری به بازار باشیم.
منبع: digiato.com

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *