کلاه ایمنی هوشمند برای محیط‌های کاری
بازدید 230
0

کلاه ایمنی هوشمند برای محیط‌های کاری

کلاه ایمنی هوشمند برای محیط‌های کاری

محققان کلاه ایمنی هوشمند Daqri را برای کارگران و مهندسان ساختمانی ساخته‌اند که در آن از واقعیت افزوده برای قرار دادن اطلاعات و دستورالعمل‌های کار در جلوی چشمان کاربر استفاده می‌شود. این اطلاعات و داده‌ها به صورت هولوگرام‌های سه‌بعدی در برابر چشم کاربر شناور می‌شود. این کلاه ایمنی می‌تواند یک انقلاب صنعتی جدید به شمار رود که محیط اطراف کاربر را شناسایی و رمزگشایی می‌کند. سپس از واقعیت افزوده برای قرار گرفتن اطلاعات اضافی مرتبط با تصاویر و شناور شدن آنها روی تصاویر واقعی استفاده می‌کند.

با استفاده از این کلاه هوشمند می‌توان امتداد دیوارها و عبور تجهیزات الکتریکی را در طول ساختمان را مشاهده و مکان فعال شدن لوله‌های آب را بررسی کرد و به طور کلی، می‌توان مشاهده کرد که دقیقا چه اتفاق و فرآیندی در ساختمان پیش می‌رود.

در این کلاه هوشمند همچنین مجهز به یک دوربین حرارتی، یک دوربین عمقی است و یک دوربین جلو مجهز به دوربین عدسی چشم ماهی برای دید کامپیوتری در نظر گرفته شده است. این کلاه تنها یک کیلو وزن دارد و آنقدر راحت است که کاربر می‌تواند تمام روز کاری آن را روی سر بگذارد. باتری آن تا چهار ساعت مقاومت می‌کند.

محققان، این کلاه را سال گذشته رونمایی کردند که به همراه بخش نرم‌افزاری آن برای تولید محتوا، هر کدام 15 هزار دلار قیمت دارند. نسخه کامل تولیدی آن اواخر امسال عرضه می‌شود.

منبع:‌ana.ir

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ایران آلارم

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *