۱۳۹۹-۰۱-۱۷

سری K کمپانی ACTi جایگزینی مناسب و مطمئن برای محصولات Sony و Axis

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
سری K کمپانی ACTi جايگزينی مناسب و مطمئن برای محصولات Sony و Axis

[quote arrow=’yes’]شاید تیتر این مقاله به مذاق برخی دوستان که تعصب غیر متعارفی نسبت به محصولات Sony و Axis دارند خوشایند نباشد اما حقیقتی است تلخ که باید پذیرفت، دیگر دوران یکه تازی آنها به پایان رسیده است . از طرفی با توجه به افزایش شدید نرخ ارز، زمان آن رسیده که از خود بپرسیم آیا هنوز دلیلی برای پرداخت هزینه های گزاف برای تجهیزاتی که در برخی موارد تنها به خاطر نام خود در سطر اول قرار گرفته اند وجود دارد ؟[/quote]

کمپانی ACTi تایوان با معرفی محصولات جدید خود درغالب سری های B ، K و I آماده پاسخگویی به نیازهای مشکل پسندان می باشد. ACTi بیش از ۱۰ سال است که در حوزه سیستم های نظارتی تحت شبکه در حال فعالیت بوده و برخلاف برندهایی همچون ۳S ، Vivotek و Geovision که بخشی از تجهیزات داخلی دوربین را از چین خریده و در تایوان اسمبل می نمایند کلیه تجهیزات خود را بدون استثنا در تایوان تولید و عرضه می نماید. کیفیت تولیدات این کمپانی به گونه ایست که حتی در سالهای ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ تنها باگذشت ۷ سال از شروع فعالیت خود ، از لحاظ سهم بازار سیستم های نظارتی تحت شبکه جهانی بعد از کمپانی هایی همچون Axis  ، Sony و Panasonic در جایگاه ششم و بالاتر از Bosch ، Pelco و Vivotek  قرار گرفته است . که صحت آن نیز در وب سایت تحقیقاتی و بین المللی IMSResearch قابل رویت می باشد.

در این مقاله به بررسی دوربین های باکس زوم دار سری K خواهیم پرداخت . انشااله اگر توفیق حاصل گردد سعی خواهد شد تا در مقاله های بعدی کلیه محصولات این کمپانی مورد بررسی قرار گیرد.

ACTi در حال حاضر تنها کمپانی است که در سطح گسترده ای از قابلیت لنزهای موتوردار روی دوربین های باکس بهره برده است.

حال قبل از اینکه دقیق تر به توانائیهای دوربین های زوم دار باکس  ACTi بپردازیم شاید این سوال پیش آید که کابرد این گونه لنزها بر روی دوربین باکس ثابت چیست ؟

تقریبا در طراحی تمامی پروژه ها،تعدادی دوربین برای محیط پیرامونی فضای بیرون ، پیاده رو و یا در فضای داخلی برای راهروها در نظر گرفته می شود . حال آنکه در تمامی موارد با وجود افزایش کیفیت دوربین ها کماکان در مسافت های بیشتر از ۱۰ متر امکان تشخیص درست وجود ندارد. این در حالیست که استفاده از لنزهای Varifocal نیز چاره ساز نشده چراکه در هر صورت بخشی از محیط به صورت نقطه کور خواهد درآمد. از طرفی از آنجا که تنظیم این لنزها به صورت دستی انجام می گیرد امکان تغییر دائمی فاصله کانونی آنها وجود ندارد . لذا در بیشتر موارد طراحان به اجبار تعداد دوربین ها را افزایش داده که این امر ضمن افزایش هزینه ها ، منجر به پیچیدگی و بار بیشتر سیستم نیز می گردد.  حال آنکه با انتخاب دوربین های سری باکس ACTi این مشکل به راحتی قابل حل خواهد بود . که در ادامه به معرفی آنها پرداخته می شود. ACTi در دو تیپ مختلف این دوربین ها را به بازار عرضه کرده است که در ذیل به شرح آن خواهیم پرداخت.

دوربین ها با رزولیشن های ۲ و ۴ مگاپیکسل برای محیط های داخل و بیرون طراحی گردیده است .

 محیط های بیرونی:

ACTi برای فضای بیرون جهت تطابق با آب و هوای مناطق مختلف ۳ مدل دوربین به بازار معرفی کرده است که در جدول ذیل به جزئیات مشخصه های فنی آن پرداخته شده است.

سری K کمپانی ACTi جایگزینی مناسب و مطمئن برای محصولات Sony و Axis

محیط های داخلی:

ACTi برای محیط های داخلی مدل KCM 5211 را به بازار عرضه کرده است .

محیط های داخلی: ACTi برای محیط های داخلی مدل KCM 5211 را به بازار عرضه کرده است .

بررسی برخی از قابلیت های فنی :

سیستم توازن نور شدید (WDR)  :  شاید WDR اولین قابلیتی باشد که برای بررسی دوربین به چشم مشتریان می آید . رنج آن در دوربین های KCM بین ۱۲۰ تا ۱۲۵ دسیبل می باشد. که به طور حتم میتوان این اطمینان را به مشتریان دادکه از نصب دوربین در شرایط نوری شدید راحت باشند.

لنز (Lens) :لنز دوربین های باکس زوم دار برند Tamron می باشد که در حال حاضر بهترین مارک لنز محسوب می گردد. این لنزها Auto Focus بوده و نیاز به تنظیم دستی ندارند . از طرفی با توجه به امکان زوم اپتیکال به دفعات در طول شبانه روز ، امکان تعریف Preset نیز برای برنامه ریزی جهت زوم در زمانها و فواصل مختلف نیز وجود دارد.

سیستم کاهش نویز (DNR) : این دوربین ها مجهز به سیستم پیشرفته کاهش نویز ۲D+3D می باشد . ۲D باعث کاهش نویز در نور کم و ۳D برای کاهش نویز برای اشیا متحرک تعریف شده است.

سیستم فیلتر گرد و غبار و مه (Defogging) : این سیستم به شما کمک می کند تا در محیطهای صنعتی که پر از گرد و غبار بوده یا در مواردی که مه در محیط وجود دارد . آنها را به عنوان نویز شناخته و از تصویر فیلتر می نماید.

قابلیت دید در شب (IR LED) : کلیه دوربین های زوم دار بیرونی مجهز به IR LED بوده که تصویر واضح و قابل تشخیص در شب و یا تاریکی مطلق را تضمین می نماید.

یک نتیجه ساده :

در حال حاضر ، ACTi تنها کمپانی است که همه قابلیت هایی که در جداول بالا ذکر گردید را در دوربین های خود به صورت همزمان دارا می باشد.

در ذیل چندین عکس در شرایط نوری متفاوت و فواصل مختلف با دوربین KCM5511 گرفته شده است .

 PM      ۱۳۰ Meter Zoom

سری K کمپانی ACTi جایگزینی مناسب و مطمئن برای محصولات Sony و Axis

۷:۰۰ PM      ۱۰۰ Meter Zoom

سری K کمپانی ACTi جایگزینی مناسب و مطمئن برای محصولات Sony و Axis

۱۰:۰۰ PM       ۷۰ Meter Zoom , License Plate Recognition

سری K کمپانی ACTi جایگزینی مناسب و مطمئن برای محصولات Sony و Axis

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *