۱۴۰۰-۰۶-۲۸

تلاش برای اخذ مجوز دکتری در رشته HSE در واحد علوم و تحقیقات

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۴ سال قبل
  • بدون دیدگاه
تلاش برای اخذ مجوز دکتری در رشته HSE در واحد علوم و تحقیقات

تلاش برای اخذ مجوز دکتری در رشته HSE در واحد علوم و تحقیقات

رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم و تحقیقات از پیگیری های لازم برای اخذ مجوز دکتری در رشته HSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) این واحد خبر داد و افزود: با توجه به حوادث اخیر مانند پلاسکو، ریزش معدن، قطار نیشابور و…جای سوال است که چرا مسائل ایمنی اینگونه مورد بی توجهی واقع می شود. نتیجه این بی توجهی ها خسران مادی و معنوی زیادی است که به جامعه تحمیل می شود. اکثر این حوادث در اثر بی مبالاتی و عدم رعایت قوانین حفظ ایمنی و بهداشت رخ می دهد.
دکتر مجید عباسپور رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی در پنجمین همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شهروندی که با تاکید بر مراکز درمانی و بیمارستانی با حضور کارشناسان و متخصصان، اساتید دانشگاهی، همراه با ارائه مقالات متعدد و برگزاری نشست پرسش و پاسخ در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد با اعلام این خبر اظهار داشت: از اوایل دهه ۸۰ در تلاش هستیم تا HSE به عنوان یک رشته مطرح شود و این کار برای اولین بار در قالب مدیریت محیط زیست در واحد علوم و تحقیقات صورت گرفت. معمولا در کشورهای پیشرفته سیستم ایمنی بهداشت و محیط زیست جزء لاینفک هرگونه فعالیت است، ولی در کشورما، HSE را مسئله ای جداگانه از هر فعالیتی می بینند در صورتیکه فرهنگ حفظ محیط زیست، سلامت و ایمنی باید در فرهنگ فکری مردم نهادینه شود. در سازمان های مختلف مشاهده می شود که مدیران توجه و رغبتی به مسئله HSE ندارند. فرهنگ HSE باید از دوران کودکی برای همه اقشار جامعه مطرح شود تا مدیران به این باور برسند با پرداخت هزینه ای اندک می توان از هزینه های جبران نشدنی حوادث، جلوگیری کرد.
دکتر عباسپور خاطرنشان کرد: اولین دانشکده و مرکز تحقیقات محیط زیست کشور در واحد علوم و تحقیقات شکل گرفت و فارغ التحصیلان این رشته هم اکنون در شرکت های مختلف فعالیت می کنند و بدین معنی است که این فرهنگ هم اکنون در کشور جاری است. مسئولین عالی رتبه کشور مخصوصا مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به امر محیط زیست دارند و باید همه تلاش خود را در این خصوص به کار بندیم. منبع:‌isna.ir 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *