۱۳۹۹-۰۱-۱۸

آیا رادارهای نظارتی به دردتان می خورد؟

  • توسط تیم تحریریه گروه نشریات ایران آلارم
  • ۳ سال قبل
  • بدون دیدگاه
آیا رادارهای نظارتی به دردتان می خورد؟

آیا رادارهای نظارتی به دردتان می خورد؟

در نزدیکی ساختمانتان با سیستم های رادار نظارتی

برای گستردن پوشش نظارتی ،واحد راداری را در اطراف املاکتان نصب نمایید.این ابزار ها می توانند به طور خودکار حرکت را تشخیص دهند و دوربین امنیتی را به سمت هدف در حال حرکت متمرکز نمایند.

به نظر بسیار مناسب می رسد که وسیله ای نظارتی بتواند در تاریکی نیز حرکت را تشخیص دهد همچنین ۹۰درجه از میدان تحت پوشش را در اختیار داشته باشد ودر ناهنجاری ها ی آب و هوایی نیز مقاومت داشته باشد.

چندان متداول نیست که تجهیزات مدیریتی بتوانند امکاناتی مشابه فناوری های کشف کننده ای که در فرودگاهها،واحد های نظامی و پالایشگاهها استفاده می شوند را ارائه نمایند،اما استفاده از رادار ها برای محیط های پیرامون یا بیرونی در املاک تجاری در حال گسترش است.

آیا رادار می توانند پرفروش ترین محصول امنیتی باشند؟به مطالب زیر توجه کنید.

چرا رادار؟

اغلب ساختمان ها به دنبال ایجاد پوشش وسیع، بدون استفاده از نیرو های نظارتی گسترده و میزبانی تجهیزات اکتشاف می باشند.دوربین های امنیتی به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند و راه حل های مناسبی هستند ولی بالاخره آنها هم محدود یت هایی دارند.

Logan Harris مدیر اجراییSpotterRF  تولید کننده ی واحد های رادار های زمینی و کوچک در این باره می گوید :»برای نیرو های امنیتی بسیار مشکل است که تنها با بهره گیری از دوربین ها،افرادی که در فاصله ی بسیار دور قرار دارند را تشخیص دهند.»آب و هوای نا مساعد یا نورپردازی نامناسب می تواند تشخیص هویت/ ماهیت را دچار مشکل نماید به طوریکه حتی می تواند دوربین های حرارتی را نیز دچار مشکل سازند.

مدیر فروش حفاظت زیر بناهای حیاتی درHoneywell Automation & Controlو همچنین تهیه کننده ی راه حل های رادار David Calabrese ،در این باره می گوید :»رادار ها در ۲۴ ساعت شب/روز کار می کنند و تاریکی یا نور خورشید مشکلی در کارشان ایجاد نمی نماید.»او در ادامه می گوید:»این راه حل علاوه بر اینکه پوشش وسیع تری را ارائه می نماید،در مقایسه با تحلیل گر های ویدئویی،حسگر های حصار خطی ،موانع کابلی و دیگر فناوری ها هزینه و بهای کمتری دارند.»

با وجود آنکه رادار سیستم مستقلی است ،این امکان را برایتان فراهم می سازد که تجهیزات امنیتی  موجود تان را وسعت دهید.با استفاده از آن می توانید محیط اطراف را  به صورت هوشمند حفاظت نمایید که این امر بوسیله ی ارتباطات پیوسته محقق می گردد.

Herrisدر این باره توضیح می دهد:»سه مرحله ی کلی در سیستم های امنیتی قدرتمند و تاثیر گذار شامل کشف،تشخیص و واکنش می باشد.رادار مکانهایی که می بایست پیگیری شوند را مشخص می نماید،دوربین ها تشخیص هویت/ماهیت را پشتیبانی می نماید و سیستم های اعلام خطر یا نیرو های امنیتی تحلیل ،تجزیه و تصمیم را اتخاذ می نمایند.»

چگونه کار می کنند؟

رادار ها با بهره گیری از امواج رادیویی نزدیک به ۹۰ درجه از ناحیه را پوشش می دهد و شبیه به ماشین های پر سرعت پلیس یا پنل های نظارتی فرودگاهی کار می کند و مکان هدف را مشخص می نماید. این نوع رادارهای زمینی حرکات را کشف می نماید.

Harrisمی گوید:»رادار شبیه به GPSهدفی نامشخصی را در ۱۰۰۰متری تشخیص می دهد و دقیقا مکان اش را به شما نشان می دهد.»

Calabreseمی گوید:»این فناوری به نیروهای امنیتی امکان می دهد تا وظایف شان را جدای از نظارت انجام دهند.»زمانیکه حرکت کشف می شود سیستم دید دوربین را به سمت آن هدف و موقعیت قرار می دهد .این اعلام خطر ها می توانند صاحبان املاک را برای سرمایه گذاری ترغیب نمایند.»

Harrisاشاره می کند:»برخلاف ایستگاه های هواشناسی که می توانند بر طوفان نظارت داشته باشند،این رادار ها نمی توانند نوع هدفی که به سمت شان می آید را تشخیص دهند.»رادار حرکت حیوانات،وسایل نقلیه در حال حرکت یا افراد خرابکار را تشخیص خواهد داد.این امر بستگی به تیم امنیتی دارد که حرکت هدف مورد نظر را تهدید آمیز در نظر بگیرند یا نه.

Calabreseاضافه می نماید:»بنابراین کنترل و تنظیماتی که به طریقه ی کاری رادار اضافه می شود و مهم ترین اولویت ها نیز در این حالت مشخص می شوند.مولفه هایی مثل سرعت،کشف و مجاورت می توانند با توجه به گسترده ی اعلام خطر ها،تنظیم گردند.»

برای مثال،می توان سیستم را به گونه ای تنظیم نمود تا زمانیکه وسایل نقلیه یا نیروهای امنیتی از مکان تحت پوشش رادار عبور می نمایند ،نیازی به فعال شدن سیستم اعلام خطر نباشد.الویت بندی و تنظیمات از پیش تعیین شده به نیروهای امنیتی امکان می دهد تا عبور و مرورهای معمول را از، موارد مشکوک تفکیک نموده و بررسی دقیق تری روی آنها داشته باشند.

در چه مکان هایی کاربرد دارند؟

Harrisمی گوید:»بر خلاف دیگر فناوری ها ،رادار نمی تواند علائم حرارتی یا نفوذ اهداف را تشخیص دهد.» املاکی که عبور مرور زیاد ی در آنها صورت می پذیرد مثل پارکینگ ها  ویا محیط هایی که اهداف متحرکی چون ریزش برگ درختان دارند ،رادار ابزار مناسبی برای آنها نیست.

ادارات مرکزی یا بیمارستان ها نمی توانند از مزایای رادارها بهره گیرند اما در محوطه های دانشگاهی برای آگاهی از ورود غیر قانونی دانشجویان به برخی مکان ها فوق العاده کار آمد هستند.به علاوه،خارج از ساعات کار مراکز خرید ،پارکینگ ها و مکان های بارگیری کمی نگران کننده می شوند که به راحتی می توان بوسیله ی رادار امنیت را برقرار کرد.

Calabreseمی گوید:»رادار می تواند پوششی از ۳۵۰تا۱۲۰۰۰متر را ارائه نماید.»مکان هایی که در محدود ی تعریف شده قرار دارند یا ساختمان های بسیار حساسی اند یا فضاهای گسترده و وسیع اند که تحت پوشش رادار قرار گرفته اند.این ابزار همچنین می تواند تجهیزات و امکانات ارزشمندی چون نیروگاه برق،آرایه های انرژی خوشیدی یا
سیستم های ساختمانی بدون محافظ ،را حفاظت می نماید.

واحدها می توانند روی زمین یا خروجی ساختمان ها نصب شوند.حفاظت در برابر نوسان شدید،مصرف کمتر از ۱۰وات،تاثیر پذیری کم در برابر آب و هوا موجب شده است که این واحدها برای سال ها با حداقل نگهداری به کارشان ادامه دهند.

بسته به نیاز امنیتی تان، برای یک مکان شاید تنها پوشش یک ناحیه ی خاص کافی باشد،در حالیکه موقعیت ها ی دیگری نیز هستند که از حسگر ها در تمام نقاط ملک استفاده می نمایند،تا پوشش ۱۰۰درصدی داشته باشند.

Harrisمی گوید:»مالکان می توانند برای پوشش هر جریب که برابر ۴۰۴۷متر مربع است،۶۰۰دلار بپردازند یا برای یک محیط متوسط هزینه تقریبا ۱۲۰۰۰دلار در نظر گرفته می شود.»در حالیکه هزینه ها روز به روز در حال افزایش است درمنطقه ای مشابه برای پوشش مداوم در کنار دیگر تجهیزات امنیتی چقدر هزینه به همراه خواهد داشت.

به علاوه می توانید نوع خطر ی که ملکتان را تهدید می نماید را اگر روش دیگری برای تشخیص حرکت ندارید بیابید و تهدیدات بالقوه را سریعا شناسایی نمایید.

رادار جایگزین دوربین ها و نیرو های امنیتی نمی شوند اما عملیات نظارت را سریع و هوشمندانه می سازد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *